Jump to content
Sign in to follow this  
IvoLucky

Poskriabany lak

Recommended Posts

Tak a stalo sa !

Ani nie po tyzdni mam na novom auticku kraaaasny novucicky skrabanec DO RI::::(:( !

Skrabnute je to asi 15 cm do hlbky po zakladny nater na kapote ( asi nejaky zavistlivy sused -hajzel) - mate nejaky zazracny navod na opravu ( pripravok, postup, firmu ... ) Za pomoc vdaka .

IvoLucky

Guest Cabrio

Ja bych s tim zkusil zajet do lakovny jestli se jim to nepodari zalestit.Maj ruzne veci a lecos dokazou.

asi bych to zkusil u prodejce peugeotů, viděl jsem v Liberci, jak tam retušovali nějakému neš?astníkovi škrábanec přes oboje dveře a docela jim to šlo. Šikovné ruce, tenký štěteček a originál barva a je to...

Tu tužku na metalizu neseženeš a i kdyby se dělala neni na takovyhle rejhy ale spiš na oděrky od kamínků a tak. Taky bych zkusil nějakou dobrou lakovnu. Tam ti aspoň poradí a řeknout ti co tě čeká a kolik to bude stát.

Guest Ondra

No pokud ti de o barvu, tak treba tady v Hradci delaj v jedny micharne barev to, ze tam privezes auto, oni namichaji barvu, pak se zkusi striknout nekde, kde to neni videt a jestli je to OK, tak ti daj spray (asi 200 ml) a zrovna i tuzku.... z jedny naplne, spray i tuzka vyjde na 300-400 Kc....

A? to opravíš čímkoliv, na metalíze to bude vždy vidět. Takže nezbývá, než se s tím smířit... Jedině nechat si nalakovat celou kapotu - to je ale drahá sranda, a pak zas stačí jen škrábanec, a jsi tam, kde předtím... Lidská závist je holt věčná, co naděláš.

Já bych to opravil tenkým štětečkem, a opratrně zaleštil, ale holt šmouha už tam zůstane...

Ondro - vdaka !

Tvoje riesenie sa mi pozdava najviac ale z Trencina do Hradca ...:( Ak sa mi podari zohnat takuto lakovnu tak zozeriem kefu :cool: ... HaHa . Fsetkym zatial dakujem za odpovede HREJE ma Vasa spoluucast. Zatial uvazujem to skusit s Turtle Wax color magic tuzkou a zalestenim nejakym mierne brusiacim voskom ( pastou ) - uvidime ...

Lucky

Ondro - vdaka !

Tvoje riesenie sa mi pozdava najviac ale z Trencina do Hradca ...:( Ak sa mi podari zohnat takuto lakovnu tak zozeriem kefu :cool: ... HaHa . Fsetkym zatial dakujem za odpovede HREJE ma Vasa spoluucast. Zatial uvazujem to skusit s Turtle Wax color magic tuzkou a zalestenim nejakym mierne brusiacim voskom ( pastou ) - uvidime ...

Lucky

Takováhle lakovna je na každém rohu, a můžeš si vybírat z nepřeberného množstní značek různé kvality (a ceny). Např. PPG, Standox, Spies Hecker, DuPont, Glasurit... Do sprejů plní většina z nich.

Problém ovšem je, že ten sprej ti bude úplně k ničemu, s tím tu kapotu leda zkazíš.

Nejrozumnější řešení je ta opravná tužka nebo tenký štěteček, zaleštit, a smířit se s tím, že tam, zůstane trochu vidět čára.