galvaner94 Odesláno 18. březen 2017 Odesláno 18. březen 2017 ahojte pezotaci, mam peugeot 406 2.0 HDI 79kw 2002, a mam problem - auto sem tam vyhadzuje hlasku "antipolution fault", vtedy vypadne aj ESP/ASR, ktore sa po dalsom starte uz funguje avsak ostava svietit oranzova kontrolka motora a hlaska antipolution fault - treba vymazat pomocou diagnostiky. Mal som to na diahnostike a ukazovalo to na potenciomer plynu, senzor pred/za katom + mozno este nieco... Stavalo sa to aj minulemu majitelovi - ten menil potenciometer plynu (njeaka cinska nahrada za 80eur), co problem nevyriesilo tak potom mu v Peugeot servise ukostrili nejaky prietokomer + vymenili cidlo pred katalyzatorom. Toto pomohlo na cca pol roka kym sa to nestalo mne. Moj mechanik ma dalsiu 406tku tak ideme skusit vymenit ten potenciomer plynu z nej, ci to nepomoze - ale som k tomu skepticky (ten moj tam je asi pol roka...). Bol som sa pytat v Peugeote ci nemaju nejake dalsie riesenia a vraveli mi, ze ich postup je 1. vymena potenciometra plynu 2. ukostrenie prietokomera 3. vymena riadiacej jednotky Ale ze na mojom aute uz prve dva kroky su urobene a vsetka origo elektronika zo 406 vypadla z katalogu, takze mi nedokazu niako pomoct. Typek mi ale odporucil, ze pocul, ze niektori ludia opravuju riadiace jednotky tak nech skusim niekoho takeho najst. Takze po vyzerpavajucom opise moj dotaz je - nie je niekto medzi vami, kto tento problem uspesne vyriesil? Alebo pozna nejakeho cloveka co sa do tejto elektroniky rozumie? P.S. Raz sa mi rozsvietila kontrolka kluca a auto neslo nastartovat... nebranil by som sa nejakemu hacku spinacej skrinky nech to ide nastartovat aj srobovakom (typujem zla komuniakacia kluca s imobilizerom... nechcem niekde ostat pre to stat...) Citovat
galvaner94 Odesláno 21. březen 2017 Autor Odesláno 21. březen 2017 Pozeral som opravu riadiacich jednotiek - nasiel som len: http://www.opravyjednotek.cz/opravy-elektronickych-jednotek/ridici-jednotky-motoru/oprava-ridici-jednotky-motoru-psa-sid801.htm A stoji to 12 000KC co mi pride ako riadna palka.... Nema niekot skusenosti? Citovat
mmartinkovic Odesláno 21. březen 2017 Odesláno 21. březen 2017 Zalezi co je zle. nieco sa da vymenit, nieco opravit. pripadne navstivit vrakovisko, alebo niekho kto rozpredava auto. Citovat
Michal* Odesláno 8. listopad 2017 Odesláno 8. listopad 2017 Zdravím něco podobného jsem řešil i u mojí 406tky rozhodl jsem se že si nechám odblokovat imobilizér a budu doufat že se taková auta nekradou ale můj osobní hacker mi doporučil vymnenit relé řídící jednotky a už 3 týdny jezdím bez problému. Citovat
mmartinkovic Odesláno 8. listopad 2017 Odesláno 8. listopad 2017 Take stare auta sa uz nekradnu. Cena nizka, pri vysokej pravdepodobnosti chytenia je velke riziko. To radsej si nieco lepsie vyliadnu. Péťa ohodnotil 1 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.