Jump to content
Radovanek

Srazy elektromobility v roce 2017

Recommended Posts

V pátek 12.5.2017 mezinárodní konferenci Elektromobil je realita Libros Ostrava-Přívoz (pozvaný je i Elon Musk z Tesly), o týden později v sobotu sraz a spanilou jízdu eJantar Tour Slezskoostravský hrad Ostrava - hrad Helfštýn – Muzeum Tatra Kopřivnice – Ostrava hrad a o 2 týdny dříve v neděli 7.5.2017 asi velký sraz na náměstí v Olomouci pod orlojem. Nechávám to tedy otevřené. Udělal bych si výlet a jel vrchem, zkontroloval bych nové soukromé rychlonabíječky elektromobilů po cestě, co nám od loňska vyrostly a dále rostou.

eJantarová stezka pozvánka final.jpg

eJantarová stezka AB skládačka final.jpg

Elektromobil_je_realita_2017.jpg

Edited by minimaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud máte zájem vidět jak funguje dům na sluníčko v kombinaci s elektromobilem, máme v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje možnost prohlídky toho všeho na Dnech otevřených dveří slunečních elektráren http://www.solarniasociace.cz/cs/pro-verejnost/den-otevrenych-dveri-slunecnich-elektraren

FVE - Ostrava 26. dubna 269/45 Ostrava-Plesná
72527
 • 30.5.(13-17h)
 • 31.5.(9-17h)
 • 2.6.(9-17h)
 • 3.6.(9-17h)
 • 4.6.(9-17h)
 • 5.6.(9-17h)
 • Výkon 3,6 kW
 • Systémové využití slunce v rodinném domě
 • Sendvičová dřevostavba, solární ohřev vody, nabíjecí stanice pro elektromobily na vlastním parkovišti před domem
 • Vítěz soutěže Obnovitelné desetiletí kategorie Domácnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setkáním elektromobilistů v Ostravě-Porubě, ukončení Mezinárodní letní školy VŠB-TUO k nízkouhlíkovým technologiím

Dobrý den dámy a pánové,
dovolte mi Vás, jménem Doc.Ing.Bohumila Horáka, Ph.D i jménem Asociace pro elektormobilitu, pozvat na Setkání elektromobilistů v pátek 21.7.201 odpoledne u nabíjecí stanice laboratoře CPIT VŠB-TU Ostrava. Akce je pojata jako prázdninové společenské setkání a výměna zkušeností elektromobilistů. Podávat se bude mj. tradiční guláš z kuchyně pana docenta. Je možné přijet kdykoliv mezi 14-17 hodinou, čím dříve, tím lépe.

Akce navazuje na týdenní Mezinárodní letní školu v oboru nízkouhlíkových technologií (viz příloha, leták a program), kdy v pátek dopoledne budou tematické přednášky (Ing.Burkovič „Elektromobilita, elektromobily“, doc.Horák „Infrastruktura, universitní nabíjecí stanice“).

Přítomné elektromobilisty bych poprosil, aby studentům letní školy předvedli své elektromobily a případně je i povozili. Vzhledem k účasti polských studentů, kde je elektromobilita v ještě větších plenkách než v ČR, to může být jejich první kontakt. Ostatně odpoledne má v programu příhodný název Prezentace elektromobilů a diskuse „Ekologické a sociální aspekty elektromobility“.

Prosím Ty z Vás, kteří/které se zúčastníte, o zaslání potvrzení a přibližného času Vašeho příjezdu. Vjezd do areálu VŠB-TUO doporučuji přes závory z ulice Studentská, necháme je po dobu akce otevřené.

S díky a pozdravem Radovan Burkovič a Bohumil Horák

Ing.Radovan Burkovič (26.dubna 269/45, 725 27 Ostrava-Plesná, Mobil : +420 603 497 106, Internet : http://www.mujweb.cz/podkrovnibyt/solar.htm, Internet : http://www.mujweb.cz/podkrovnibyt/dobijecistanice.htm)
Člen České fotovoltaické asociace http://www.cefas.cz, Člen APEL (Asociace pro elektromobilitu, dříve Elektromobily) http://www.elektromobily-os.cz, Člen ASEP (Asociace elektromobilového průmyslu) http://www.asep.cz, Člen sdružení Rekolo http://www.rekolo.cz, Dopisovatel internetového magazínu Hybrid.cz, Provozovatel elektrokola Agogs Silver Go http://www.ekolo.cz, Provozovatel 2 elektromobilů Peugeot Ion http://www.peugeot.cz/objevte-vic/ion/5-dverovy, Vítěz soutěže Obnovitelné desetiletí - Obnovitelná energie pro rodiny - Ostravská zelená domácnost, První solární elektrárna na RD v Ostravě-Plesné.

Doc.Ing.Bohumil Horák, Ph.D
VŠB-TU Ostrava
FEI, kat.450, Prototypová laboratoř CPIT C112
17.listopada 15
70833 Ostrava Poruba
Tel., fax: 00420-59-732-9339
E-Mail: bohumil.horak@vsb.cz bohumil.horak@seznam.cz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Další srazy, na nichž můžete vidět elektrické Peugeot z historie i nynější - Peugeot 106e, Peugeot Partner electric, Peugeot Ion i Peugeot Partner E (případně jejich jednovaječná dvojčata od Citroenu) budou na Ostravsku a Opavsku do konce roku 2017 minimálně tyto - jste srdečně zváni se svými miláčky i rodinami:

- So 26.8.2017 13-17 hodin Technotrasa Důl Michal Ostrava-Michálkovice, odpoledne s elektromobily, prezentace, svezení elektromobily.

- Pá 22.9.2017 Den alternativní dopravy magistrát města Ostrava (v návaznosti na sobotní Den železnice), stánek asociace, svezení elektormobily.

- So 23.9.2017 Den čisté mobility Opava Komenského sady 9-18 hodin a památník 2.sv.války v Hrabyni 14-17 hodin, pořádá město Opava, obec Hrabyně a region MAS Opavsko pro širokou veřejnost - stánek asociace, výstava elektromobilů, vožení veřejnosti, prezentace, spanilá orientační jízda elektromobilů po obcích Opavska a focení se s nimi před pamětihodnostmi.

ZRUŠENO, LÍNÝM PRAŽÁKŮM SE NECHTĚLO AŽ DO OSTRAVY ;) - So 30.9.2017 areál Libros Ostrava-Přívoz elektromobilita v rámci finále oslav 50.let BESIPu, novinka z 20.7.2017, teprve bude první schůzka k detailům programu, minimálně stánek asociace, výstava elektromobilů, vožení veřejnosti, prezentace. ZRUŠENO.

- Pá 6.10.2017 Noc vědců VŠB-TU Ostrava – areál školy Ostrava-Poruba 17-22 hodin, sraz elektromobilistů na Fakultě elektro u školní nabíječky, stánek asociace, výstava elektromobilů, vožení veřejnosti, prezentace.

Pro další detaily mne prosím kontaktujte. Pokud hodláte dojet, prosím o nahlášení kvůli zajištění kapacity nabíjení, míst pro auta a občerstvení.

Edited by Radovanek
Odstraněno formátování

Share this post


Link to post
Share on other sites

A už se nám to zase elektricky srazuje, tentokráte ve všední dny a s dobrým výsledkem. Po srazu zůstanou nejen nové nabíjecí stanice, ale i elektrické autobusy MHD nebo dokonce továrna na baterky:

- pondělí 16.10.2017 v 11 hodin poklepání základního kamene továrny na baterky HE3DA v Horní Suché u Havířova, areál bývalého dolu František - elektromobilisté z širokého dalekého okolí vítáni už před 11 hodinou. Pozvánka:
Srdečně Vás zveme na slavnostní položení základního kamene výrobního závodu MAGNA ENERGY STORAGE na výrobu vysokoenergetických 3D akumulátorů HE3DA  o výrobní kapacitě 1,2 GWh. Magna Energy Storage bude bezemisní a nejekologičtější továrnou tohoto druhu na světě. Akce se uskuteční dne 16.10.2017 v 11:00 hod., V Průmyslové zóně František, Průmyslová ul. 7, 735 35 Horní Suchá.Budeme rádi, pokud nás poctíte svou návštěvou. Prosíme o potvrzení vaší účasti na e-mail: info@he3da.cz
Program:
10:00-11:00 příjezd hostů
11:00 slavnostní zahájení Ing. Jan Procházka, Ing. Václav Binar
11:15 videoprojekce HE3DA
11:30 poklepání základního kamene
11:45 slova zakladatelů a poděkování
12:00 představení společnosti Battery Unite
12:30 představení Asociace akumulace energie
12:00-13:00 přestávka s občerstvením, diskuse účastníků
13:00 závěr, předání tiskových materiálů
http://www.hybrid.cz/he3da-postavi-tovarnu-na-baterie-u-ostravy

- čtvrtek 19.11.2017 Hranice na Moravě Masarykovo náměstí od 14 hodin slavnostní uvedení do provozu městské hromadné dopravy 6 elektrobusů, čímž se Hranice stanou prvním čistě elektrickým městem ve veřejné dopravě. Stánek asociace, prezentace, výstavka a svezení elektromobily. http://www.buspress.eu/stoprocentni-autobusova-elektromobilita-mhd-v-hranicich-na-morave/

- středa 1.11.2017 Vsetín, náměstí před Kulturním domem Svárov 1055 průběžně od 9 hodin slavnostní uvedení do provozu městské nabíječky, . Stánek asociace, prezentace, výstavka a svezení elektromobily v rámci Podzimní školy zdravých měst https://www.zdravamesta.cz/cz/akce/podzimni-skola-zdravych-mest-2017

Pro další detaily mne prosím kontaktujte. Pokud hodláte dojet, prosím o nahlášení kvůli zajištění kapacity nabíjení, míst pro auta a občerstvení.

Edited by Radovanek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×