Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 Break 65kW + LPG


martincihak

Recommended Posts

Zdarec, dneska jsem si byl pro číslo na někoho, kdo dělá Francouze, uvidíme, co mi řekne...prý je šikovný. Každopádně, snad to není těsnění pod hlavou, to by se mi to pěkně prodražilo. Když už by byla dole hlava, tak bych chtěl nechat udělat i ventilová sedla a pretesnit ventilové dříky. To mě sice stejně čeká, ale nyní by mě to štvalo, zbytečná investice. Každopádně dám průběžně vědět, co a jak.

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska proběhla výměna stahovačky zadního okna. Okno byli možné stáhnout i z venku přiložením dlaně na sklo. Nyní je toto vyřešeno a stahování funguje jak má.

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Tak větrák a topení je funkční, jen bylo nutné znovu zatlačit relé. Kluci z fóra pomohli, díky moc.

Dneska jsem se projížděl v druhé 306 1.6 65 kW break a musím uznat, že je neskutečný rozdíl u 65 kW s 330tis. a se 170 tis. Bych ani neřekl, jak moc jde, ten s menším nájezdem, za plynem. Musím se na to mrknout. Přijde mi to, že ten rozdíl je strašný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska po necelých 4tis. km vyměnil znovu tyčku stabilizátoru. Uvidíme, jestli to bouchání bylo kvůli té tyčce nebo jestli to není ještě od ostatních silentbloků, které jsou už načaté. Ale co jsem projel auto po rozbité příjezdové cestě k chatě, tak si myslím, ze to bouchání přestalo. Uvidíme, dával jsem si k tomu pivko, tak to nemůžu prubnout na ostro :)

Ale jestli to je opravdu tou tyčkou, tak Meyle HD zase není tak úplně všemocné. Ale nechci zatím nic předjímat.

Jestli si to někdo přečte, můžete mi říct, proč je na tyčce modrá nebo teď růžová tečka? Předtím jsem měl tu stranu s tečkou dole, teď jsem ji dal nahoru, tak uvidime, zda jsem to nezkazil já

f817aa7e028955dbe8a96d2480c3ac01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těm kloub co byl na tlumiči, tak ten jde krásně ztuha, ale ten co byl na stabilizační tyči, tak jde relativně lehce.

Čeká mě výměna všech silentbloků na přední nápravě, ale nějak se toho bojím, tak to asi přenechám zkušeným :) no a pak se uvidí, jestli odejde i ta další tyčka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kromě čepů řízení a čepů ramen, mám nakoupené všechny silentbloky, tak snad, když to s kámošem vše vyměníme, tak ty pazvuky zmizí :)

Teda povim vám, je to alchymie mít auto v perfektním stavu :) to je prd tady, křup tam a já abych to cáloval :)

Ještě mám pocit že mi cosi jakoby mírně křupe v PP kole. Ložisko nebo ten kineťák :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš mít 20leté auto v top stavu, znamená vyměnit všechno, co se vyměnit dá. :D 
U mé 306tky taky slyším určité zvuky, uložení ramen a stabu jsou tam cca 100 tkm. Neřeším to dokonale, protože na TK s tím problém nebude, spíše ty díly měním dříve než by znamenaly zápis do protokolu. :D 

U 306 je výhoda, že ty podvozkové díly jsou levné. ;) 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takže včera jsem se pustil do výměny silentbloků ramen. Musím uznat, že dolu to šlo náramně dobře. Povolí se šrouby a vysunou se ramena. Do hodiny byla obě ramena venku. Pak následovalo ukroucení již utržených zadních silentbloků a rozříznutí vnitřního kroužku, který šel pak dobře sklepnout. Následoval pokus vyklepnutí předních silentbloků, což se nedařilo, tak přišlo na pálení a vyhoření gumy a vyklepání vnějšího kroužku původního silentbloku. To šlo pěkně...špatně...=o) pak se musel vzít šmirgl a očistit náboj. Nalisování předních silentbloků šlo relativně snadno a stačí k tomu svěrák a nějaký ten oříšek na pření se o vnější průměr. Zadní gumy šly přes kladivo taky relativně snadno, jen hlavně udržet správný úhel.

Zpětná montáž byla ale jiné maso. Zápasil jsem s tím, abych přichytil ten zadní silentblok, nakonec jsem povolil ještě stabilizační tyčky a tím uvolnil celý stabilizátor a pak po velkých útrapách se mi povedlo chytit 3 závity a tím bylo skoro vyhráno. Pak jsem lehce přišrouboval čep, který drží přední silentbloky a opět nastal boj, jak se trefit na díru malého šroubu, který jde od těla zadního silentbloku. Ale taky to pak šlo.

Celková práce byla tak na 4,5 - 5 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...