Osobne mám dve autá s 1,6 hdi motorom . Zatiaľ som nemal s nimi nejaké väčšie problemy .Olej mením po 15 000km.Vyčistenie , pretesnenie a kontrolu vstrekovačov na motore ktorý má 150 000 km beriem ako udržbu(zaležitosť cca 300€).Je pravda , že novšie motory majú kopu elektroniky z čoho vyplýva asi aj spoľahlivosť .Motory 1,6 sa začali montovať mylím v r 2004 . Pokiaľ vybehne výrobca s novinkami na trh trvá väčšinou rok - dva pokiaľ nejak vychytajú drobné chyby. Výkonovo je ten motor podľa mňa v pohode . Som zvedavý na spoľhlivosť a názory po troch rokoch prevádzky 1,6 (diesel) motorov od Wv a Kie .1,6 používa peugeot ,cirtoen ,ford , volvo . Možno by stálo za zujímavosť vedieť počty aut predaných s týmto motorom a priemer najazdených km na nich za tých 5-6 rokov predaja.Čo sa týka 80 kw na tomto motore - pozrite motor naKii . Nechcem nikoho nahovárať , je to len môj názor