Přejít na obsah

janou

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 042
  • Registrace

Vše od uživatele janou

  1. Prestalo mi fungovať otvaranie skla na zadnych dverach . Nejde ani DO ani tlačitkom. Bolo by možne obnoviť schemu ? Ďakujem Vin:VF36ERHRH21745272
    • 8
  2. janou

    Horni kryt motoru HDI

    Tento je myslím na 2,0 Hdi . 1,6 ma iný.
    • 6
  3. janou

    Nastavenie zámkov dverí

    Potvrdzujem dlhodobo pomáha silikonový spray.
    • 12
  4. janou

    Vzduchový filtr

    Myslím že su tam len dve skrutky . Mal by sa povoliť a a dklopiť smerom ku sklu .
  5. Mám , pre domace použitie mam 3 peugeoty servis nerobim
    • 7
  6. janou

    vypinanie klimy

    skontroluj ci sa toči ventilator na chladiči aj pri zastavenom aute , možno nestíha chladiť . Ventilatory by mali mať niekoľko stupňov rýchlosti v zavislosti od teplôt.
    • 6
  7. Napadla ma jedna možnosť . Pred nedavnom bol u mna na dia chalan s c4 a tým istým motorom ako maš . Tiež žiadny výkon - ovladanie turba bolo potiahnuté na maximum i bez podtlaku . (mal pridreté variabilne otačanie lopatiek- nutný repas turba ) . Kontrolka motora nesvieti ak je tlak turba nižší. Na c4 nesvietilo nič a chodil v podstate bez turba. Odporučam live hodnoty s diagnostikou.
    • 7
  8. Kedysi davnejšie na 406 mi mechanik napojil manometer s hadicou miesto snimača tlaku na medzichladiči. Boli sme sa previezť ukazoval niečo okolo 1 . Mechanik povedal že je to v poriadku . Asi po týždni som mal možnosť isť sa previezť na aute i s napojenou origo dia a tá ukázala rozdiely medzi skutočným a požadovaným tlakom cca 15 -20%(skutočný bol nižší) . Asi najlepšie dohodnúť sa s niekym z tvojho okolia a previezť sa s napojenou diagnostikou.
    • 7
  9. janou

    Co sa nam dnes stalo.

    Pridávam sa , gratulujem
  10. fotka , možno poôže.
  11. janou

    kontrolka ESP ABS

    Skusil by som najskôr brzdový spinač , prvé modely naň trpeli.
    • 9
  12. Malý farebný display sa začal montovať myslím v r.2008 , nie som si istý či sa dá navoliť na staršie ročníky. [upravil dne 27.6.2010 janou]
    • 26
  13. janou

    1.6HDI občas zaškytá v kopci

    V Sk nepustia do servisu bez známosti . Skús poprosiť HonzaZ či Ti nemôže načítať live hodnoty na dia ( korekcie vstrekovačov a udaje o fap ), potom budeš múdrejší. Na starom (1,6 )mi robí akože regeneraciu cca 380 km.
    • 25
  14. janou

    1.6HDI občas zaškytá v kopci

    Ten interval je hodne malý , na mojom ( 2.0 2008 pri 50 000km ) mi regeneruje cca po 800km.Treba dať načítet na dia fap - zaplnenie a interval regenerácie. V zaruke nech ho vymenia.
    • 25
  15. Osobne mám dve autá s 1,6 hdi motorom . Zatiaľ som nemal s nimi nejaké väčšie problemy .Olej mením po 15 000km.Vyčistenie , pretesnenie a kontrolu vstrekovačov na motore ktorý má 150 000 km beriem ako udržbu(zaležitosť cca 300€).Je pravda , že novšie motory majú kopu elektroniky z čoho vyplýva asi aj spoľahlivosť .Motory 1,6 sa začali montovať mylím v r 2004 . Pokiaľ vybehne výrobca s novinkami na trh trvá väčšinou rok - dva pokiaľ nejak vychytajú drobné chyby. Výkonovo je ten motor podľa mňa v pohode . Som zvedavý na spoľhlivosť a názory po troch rokoch prevádzky 1,6 (diesel) motorov od Wv a Kie .1,6 používa peugeot ,cirtoen ,ford , volvo . Možno by stálo za zujímavosť vedieť počty aut predaných s týmto motorom a priemer najazdených km na nich za tých 5-6 rokov predaja.Čo sa týka 80 kw na tomto motore - pozrite motor naKii . Nechcem nikoho nahovárať , je to len môj názor
    • 36
  16. janou

    Nerezove pedaly a listy

    Videl som 407 pedale na zraze - pekné.
    • 12
  17. janou

    Verzia počitača motora

    Ano pýtal ,len sú tam tuším až tri možnosti, auto v zaruke ,tak som nechcel riskovať. Ten nazov neviem , je to možné. Inak ďakujem za radu.
    • 12
  18. janou

    Diagnostika Lexia

    Skús načítať samotný motor ,malo by sa to dať. Mal som ten istý problém s 407. Celkový test nenašiel počitač motora.
  19. janou

    Čisté a zanesené turbo.

    Známy v rakusku kupuje nejaké elektronické standy čo pískajú prerušovane na vysokej frekvencii . Funguje to . ...aj na moju manželku -má dobrý sluch , ja som to ledva začul.
    • 13
  20. Na mojej tiež skáču ručičky . Vyskočia na max a klesnú na min ešťe než naštartujem ,klamal by som teraz neviem ktoré.
  21. janou

    Verzia počitača motora

    Po diegnostike v peugeote som sa dozvedel , že niektoré počítače sa nedajú načítať v celkovom teste a treba ich čítať ako samostetné jednotky.Tak som to doma skúšal a prekvapilo ma že rj motora v mojom aute nemá samostatný počitač fapu. Je v jednotke motora a pri terajších 50 000km počitač fapu vypisuje regeneráciu (výmenu)až po ďaľších 250 000 km. Je to možné? Ďaľšou novinkou pre mňa bolo oznámenie o nových diagnostických prístrojoch , ktoré majú dostať niekedy v auguste . Vie niekto o tom niečo?
    • 12
  22. Fap mali od 80kw
    • 47
  23. janou

    Nejde naplnit klima P406

    Niekedy nie je možné doplniť ,keď tam niečo zostalo . Tiež to nechcelo ísť na 407 vycucli mi to , pustili nejaký test a potom naplnili.
    • 18
  24. janou

    repasovanie vstrekov

    Niektore vstrekovače a niektoré fy. robia repas výmenným spôsobom . Podmienkou je ,že vstrekovač nesmie mať žiadne mechanické poškodenie. Niektoré vstrekovače po repase majú nové čislo ,ktoréje treba cez diagnostiku naprogramovať do rj.Nie všetky vstrekovače sa dajú repasovať. Na niektorých stačí vymeniť špička a sú OK, niektoré sa nedajú vôbec.
×
×
  • Vytvořit...