Věř mi, že nemáš pravdu. Nebudu tě tu zahrnovat §§ a ani čísly zákonů. Jen mi věř, že se mýlíš. Kdyby to bylo tak, jak zde uvádíš, tak je tu za chvíli slušně řečeno bordel. A pokud MP neznají řádně zákon, tak přece nebude jejich neznalost na úkor soukromného vlastnictví a nebo snad ano? Nesnaž se mě prosím přesvědčit, že pokud mi někdo neoprávněně zabere můj pozemek, že je to beztrestné, jak je zde uváděno. A nebo, že v rámci záchrany života nelze skrze zablokovaní neoprávněně vjezdu do objektu, dané vozidlo odtáhnout! Tak to už je opravdu blábol, ale né ode mě. Je dobré se podívat podrobněji do §§ a smluv, kde je to i uvedeno. Jinak zde byla ,,řeč\" o zaparkovaném vozidle ve vjezdu či před a né o zamčených vratech!
Pokud se jedná o neoprávněné užívání cizího majetku (pozemku), tak je to přestupek dle §50 a MP vozidlo neodtáhnou. Pouze buď vyřeší na místě s řidičem nebo provozovatelem, anebo oznámí správnímu orgánu. Odtáhnout na své náklady můžeš i Ty jako majitel pozemku (poškozený) a potom soudně vymáhat po pachateli.
[upravil dne 31/8/09 Laďa]