Jump to content

caligula

Uživatel
 • Content Count

  115
 • Joined

 • Last visited

About caligula

 • ID člena
  20720
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Bratislava
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ďakujem za ochotu. Ale už sa mi konečne podarilo prihlásiť do service boxu. VIN VF38DRHF8AL023230 Budem potrebovať asi 12 a 13. Ale ta trináska nie je v zozname. Znamená to že je spolu s tou 12-tkou. ?
 2. Zdravím. Mám rozbité kryty podvozku od motora až po stranu spolujazdca. Vedel by niekto prosím dať obrázok zo service boxu, čo sú to za kryty a akými úchytkami sú uchytené. Prípadne ak by niekto vedel poradiť dobré autovrakovisko na západnom Slovensku. Ďakujem.
 3. Tiež mám 2.0 HDi 103 kw. Takže možno náhoda, možno tie cievky majú takúto životnosť. Áno odmeraj si tú čo tam máš. A podľa toho pohľadaj novú alebo použitú. Ja som tam mal túto. Máš tam aj nákres aby si vedel čo máš zmerať. https://www.kupsito.sk/i/7316625447/Cievky_kompresorov/CEWKA_SANDEN_PEUGEOT_CITROEN_SD6C12_SD7C16_NOWA Ja som kúpil od tohto človeka, komplet sadu spojky aj s cievkou. Pomeral mi to, veľmi ochotný a v ten istý deň mi to aj poslal na dobierku. Má ešte aj samostatnú cievku, rozmerovo taká istá čo som mal ja v aute. https://auto.bazos.sk/inzerat/98344869/Cievka-kompresora-16HDI-20HDI-22HDI.php
 4. Ďakujem všetkým za rady a pomoc. Včera som objavil inzerát na komplet sadu spojky aj s cievkou za 35 EUR. Dnes prišlo a hneď aj namontované. Podľa rozmerov starej cievky ktorú som tam mal, tak na internete to predávajú podľa čísla kompresora klimatizácie SD7C12. Čiže pre 1.6 HDi motory. A nie ako som mal ja na štítku kompresora klimatizácie SD7C16. Takže zhrnutie, snáď niekomu pomôže do budúcnosti. Nehľadajte sadu spojky kompresora klimatizácie alebo jednotlivé súčasti, podľa čísla kompresora klimatizácie, ale odmerajte aj rozmery a hľadajte podľa toho. Pokiaľ vám odíde ložisko, zmerajte, kúpite ho nové v obchodoch s ložiskami cena nového cca 10 EUR a vyššie, alebo v eshopoch. Trebárs na SK: https://www.predajlozisk.sk/ Pokiaľ vám odíde cievka, tak tu nájdete na SK, CZ eshopoch, prípadne cez Allegro.pl. Cena novej od 20 EUR vyššie. Komplet sadu spojky kompresora klimatizácie aj s cievkou, použitú hľadajte v inzerátoch, ja som kúpil za 35 EUR. Nové stoja od 75 EUR (allegro.pl) prípadne na https://www.schiessl.cz/ , má pobočku aj na Slovensku a predáva jednotlivé diely kompresorov SANDEN. Sadu spojky môžte získať aj kúpou celého kompresora klimatizácie, ceny v inzerátoch a na vrakoviskách začínajú od 50 EUR. Treba si odmerať priemer remenice, vnútorný priemer ložiska, skontrolovať konektor od cievky či je v poriadku.
 5. Bol som sa na to pozrieť. Spojku kompresora mal komplet rozobranú. Zabudol som odfotiť. Vadné je ložisko a cievka (drátiky trčali von). Ložisko by malo byť 35 x 50 x 20 mm (aspoň podľa stránky nejakého čínskeho výrobcu). Podľa čísla kompresora klimatizácie SD7C16 neviem nájsť na CZ a SK internete ani sadu spojky kompresora, ani zvlášť ložisko, ani zvlášť cievku. pritom tento typ kompresora sa montoval aj do 407, 607, 308, C5. Neexistujú nejaké náhrady, nie je pri kompresory klimatizácie SD7V16 rovnaká sada spojky, resp. jednotlivé diely ako pri SD7C16 ? Alebo pohľadám na vrakáči nejaký kompresor.
 6. Mám tam tento kompresor SANDEN viď foto. Priemer je 120 mm.
 7. Tak dúfam že áno, bolo by to jednoduchšie aj finančne vymeniť len ložisko, ak je iba to problém. Prípadne celú tu spojku, ako dať vymeniť celý kompresor klimatizácie za 400 - 500 EUR, pričom všetko bude musieť poodpájať od kompresora, prepláchnuť systém, naliať kompresorový olej, pozapájať nový kompresor klimatizácie. Len sa neviem pozrieť do service boxu, na čísla dielov. Ak ak by sa jednalo že by sa vymenil komplet kompresor klimatizácie, aj keď sa mi táto možnosť nepozdáva, tak by sa to objednalo z Česka, Rakúska, Maďarska bez DPH, keďže auto je na firmu a firma je platcom DPH. VIN: VF38DRHF8AL023230
 8. A to že sa netočí ten drážkový veniec, je len mechanická chyba? Mohlo by to byť tým ložiskom ako písal vyššie v príspevku jakokare? Alebo by mohla byť príčina aj inde? Napríklad, v kompresore klimatizácie chýba kompresorový olej a systém zablokoval spojku, alebo chýba chladivo a systém zablokoval spojku ? Technicky tomu nerozumiem, iba hádam. Nevieš mi prosím ťa dať sem obrázok zo service boxu, z čoho sa skladá ta spojka kompresora klimatizácie? Z akých dielov, ak je tam rozobraná? Prípadne aj OEM číslo celej spojky ak existuje, a OEM číslo kompresoru klimatizácie. Do service boxu sa neviem prihlásiť, píše mi že moja krajina nie je konfigurovaná, tak som kontaktoval podporu. Ďakujem.
 9. Čiže dať dole tu spojku kompresoru klimatizácie, rozobrať a prípadne vymeniť ložisko. Tak ako je na obrázku? Mohla by byť príčina aj niekde inde? Napríklad, v kompresore klimatizácie chýba kompresorový olej a systém zablokoval spojku, alebo chýba chladivo a systém zablokoval spojku ? Technicky tomu nerozumiem, iba hádam.
 10. Zdravím, Pretrhol sa mi drážkový remeň. Nahodiť nový sa mi nepodarilo, nemal som dobrý kľúč a páku aby som povolil napínaciu kladku. Odniesol som to do servisu. Tam mi povedali, že sa netočí spojka kompresora klimatizácie (označené modrou farbou, na čom je drážkový remeň), to čo je označené červenou farbou sa točí, neviem ako sa do nazýva. A že keby sa aj nahodil drážkový remeň, tak sa zasa pretrhne. Treba vymeniť spojku, čo by mohli byť okolo 100 - 120 EUR. Dnes ráno mi volali, že spojka sa nevyrába, či nejde zohnať, že treba komplet kompresor klimatizácie, repas, nejakých 400 - 500 EUR. A že nejaké 2 - 3 týždne. Technicky tomu nerozumiem. Čo sa mohlo pokaziť ? Naozaj treba výmenu celého kompresoru klimatizácie za 400 - 500 EUR? A ešte k tomu auto nebude k dispozícii 2 - 3 týždne? Dá sa auto spojazdniť skôr, kým sa nenájde nejaká lacnejšia alternatíva?
 11. Nakoniec som to nechal tak, a dal som to servisákovi. A on mi ukázal, že darmo by som to tam dal, keďže spojka kompresora klimatizácie sa netočí. Tak či tak, ďakujem za rady a čas.
 12. Contitech 6PK 1217. Ten je v poriadku podľa OEM čísla 5750XN, ktoré si mi napísal. Iba tá napínacia je tam.
 13. Ďakujem. Tak buď som slabý, alebo dalšia možnosť, že mám krátky remeň. Ten čo mi predali je 1215 mm. A keď teraz pozerám obchody s náhradnými dielami, tak tam sú od 1215-1220 mm a potom ešte s dĺžkou 1245 mm. A neviem sa prihlásiť do service boxu.
 14. Hej, hej. Dúfal som že mi dá remeň šancu. A nie že po zapískaní pri naštartovaní mi dá k dobru 18 km a potom to definitívne odpíska. Bohužial, neviem to pritiahnuť, tak aby som to tam dokázal nasadiť. Ani ruka naviac nepomohla. Golu (1/4) mám iba po 14. Na 15 mám 1/2 golu ale ta sa tam nezmestí, tam je tak 2 - 2,5 cm miesta. Tak akurát na palec. Jedine že to dám celé dole. Drží to iba ten imbusový šroub, na tej druhej kovovej časti v strede? Alebo ešte niekde je to primontované? A ak to nebudem vedieť dať dole, a potom zaistiť. Tak jedine odťahovka a servis.
×
×
 • Create New...