Jump to content

jemhadar

Rookie
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

About jemhadar

 • ID člena
  83645
 • Rank
  Reader
 • Birthday 04/13/1965

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot Rifter

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Kaplice
 • Stát
  Česká republika
 1. Jde to přes Android Auto (a Apple CarPlay), který u nás není podporovaný, ale nainstalovat ho - dokonce v češtině - lze a provozování je vcelku bez problémů. Lze takto provozovat omezené množství aplikací. Mirror Link jako takový už u modelového roku 2020 není - či by neměl být.
 2. S manuálem to musela být ta slabší 1.2. Ta silnější (pouze s automatem) je o něčem jiném a jezdí se s ní velice příjemně.
 3. Vzhledem k tomu, že jsou ty auta úplně stejný (na tom se shodnou i prodejci, jen ten v Toyotě také básnil cosi o přísnější výstupní kontrole), tak jsem si dal tu práci a vypsal jsem si z konfigurací všech těch čtyř aut to, co chci, aby v autě bylo. Nedbal jsem na žádné pakety, ale prostě jsem si dal dohromady etalon toho, co chci, to jsem dal prodejcům, ať mi to co nejlépe nacení. Pak jsem vzal tu nejnižší nabídku a obešel s ní ty zbývající tři, jestli s tím něco dokážou, a pokud ano, jestli umí jít ještě dolů ten první. Takhle jsem se nakonec dostal k tomu nejlacinějšímu, což v mém případě bylo Berlingo. Jak mi zpočátku připadalo hodně extravagantní, nakonec mi připadá spolu s Rifterem jako hezčí než ta zbylá dvě auta. Ale bylo by mi to ve výsledku jedno, vzal bych prostě ten kus, který bude za nejmíň.
 4. Dlouhý Rifter je jen od 10 cm delší a 10 cm širší než Octavia combi, vím to, přecházím z ní právě na dlouhé Berlingo Při testování se mi s dlouhým jezdilo úplně stejně dobře jako s kombíkem. Couvací kamera byla plus.
 5. Přesně! Teď jsem taky ve sklepní fázi
 6. Inspirován nejenom tímto příspěvkem jsem vanu i koberečky zakoupil, vana je vynikající a materiál působí dobře, koberečky jakbysmet, ale možná by tu mělo zaznít, že koberečky jsou parfémované, a ač podle popisu jen "velice slabě", je to taková ta vanilková vůně, ze které se mi spolehlivě obrací kufr - a slabá také moc není. Dávám je zatím vyvětrat a doufám, že ta prvotní rána rychle vyprchá, ze všech ostatních důvodů bych je nerad měnil, ale mějte to raději na paměti.
 7. Totéž se stalo u Berlinga (překvapivě). USB a AUX zmizely, druhé USB ve schránce se nabízí jen v kombinaci s navigací. Přisvěcování do zatáček se na tomhle fóru psalo, že umí zapnout v servisu, je to SW záležitost přes diagnostiku. A ta klimatizace ve schránce - podle všeho měla zmizet jen možnost regulace, nikoliv samotný přívod vzduchu. Taky čekám na auto (Berlingo), nepotěšilo mě to, ale ty konektory mě naštěstí netrápí, mlhovky mi snad zapnou a schránku pod sedadlem řidiče se dušují, že mít budu. Uvidím v březnu.
 8. Tak ti nemohu poradit nic jiného, než co jsem udělal já a co píše i brixtr.
 9. A roční nájezd? Na konci minulého roku jsem řešil totéž, podobný způsob užívání, nájezd do 15.000 ročně, a šel jsem do 1.2 PureTech 130 S&S EAT8, zejména kvůli tomu krátkému poskakování po městě, kterému bude čelit prakticky každý den.
×
×
 • Create New...