Přejít na obsah

Freedy

Uživatel
  • Počet příspěvků

    839
  • Registrace

Vše od uživatele Freedy

  1. Freedy

    Spodny gulovy cap-vymena

    Normální vařit čep do těhlice určitě neni, moc bych tomu nevěřil, kdysi mi takhle upad čep na Bx a moc příjemný to neni. Nechal jsem si udělat podle obrázku stahovák na tyhle čepy a je klid, žádný vaření matic a ani zničení závitu.
    • 25
  2. Freedy

    kontrolka dobíjení

    Takhle ti to nikdo neřekne, altík se musí vyndat a rozebrat, můžou to bejt jenom uhlíky, nebo už taky probroušenej kolektor. Už jsem dělal u 605 obojí. Pro 2,5 by měl bejt altík Valeo a14vi11. [upravil dne 27.12.12 16:38 od Freedy]
    • 22
  3. Zdravim potřeboval bych poradit, chci vřadit do oběhu topení v domě elektroventil. na uzavírání vody do bojleru, když je v kotli chladnější voda. Mám doma jeden ventil, ale nejsem si jistej, jestli zrovna tenhle bude , fungovat, když na obou stranách ventilu bude stejnej tlak. Když jsem na to koukal tak elektromagnet by měl nadzvedávat membránu, ale i nad membránu jsou vyvedený z každý strany malý kanálky, takže by měl bejt stejnej tlak nad i pod membránou, teda aspoň jak jsem koukal. Tak nevim jestli to bude v tlaku fungovat ? Přikládám obrázek ventilu. Díky. http://files.uloziste.com/5b4eb3d5d901f884/
  4. Freedy

    peugeot 605 2,1 td 12V

    Je to kontrolka vody v palivovém filtru, proto je tam dole odpouštění.
    • 31
  5. Je to k ovládání podtlaku pro EGR - stejně většinou nechodí.
    • 19
  6. Freedy

    Brzdy

    Jestli tam máš pumpu hnanou řemenem a už je víc jetá tak membrána vydrží tak max. rok, a to že párkrát zašlapeš a pedál ztvrdne je normální. Jestli chceš aby ti pumpa chodila, pořádně nech si vyrobit nový pouzdro do pumpy ve kterym běhá pístek, který hejbe s membránou, aby ten neměl vůli do stran a netrhal ti membránu. A asi bude zbytečný měnit hned posilovač.
    • 16
  7. Taky jsem to hledal a nakonec to teklo okolo moturku centrálu co zamykal nádrž a pěkně do zadního pravýho rohu a dál do boku.
  8. Freedy

    Otáčky motora

    Je to normální jev když si čerpadlo Lucas přisává vzduch, tudíž zkontroluj spoje hadic a případně těsnost membrány co je na filtru na ručním čerpadle a taky jestli máš předehřev nafty vzadu na bloku motoru, to jsou nejčatější místa kde to bere vzduch. Lucas pokud bere vzduch tak si přidává, je tak stavěnej regulátor v tomto čerpadlo.
    • 11
  9. Freedy

    kolik 605 je v Praze?

    Ale jo ještě žijem:D a stále v pohodě, ale na silnici je nás už málo. Víc je 405 jak sleduju.
  10. Freedy

    silentblok

    Zkusil bych autobenex.cz
  11. Freedy

    seřízení čerpadla lukas

    To vypadá, že jak ti někdo přetěsňoval víko, tak sundal ovádací páku čerpadla z hřídelky a dal ji došpatný polohy, tudíž nemůžeš víc přidat, protože má dlouho mrtvej chod. Šroub na přidání dávky paliva, tady venku neni jako u Bosche, tady se musí sundat boční víčko a čerpadlo postavit do určitý úrovně a pak tou dírou prostrčit imbus a otočit šroubem ( jde to hodně blbě a stačí stim hnout o kousek a bude ti to hulit), pokud to předtim normálně jelo tak se podívej na tu páku.
  12. Freedy

    prahy na 605tku

    Bohužel už se nedaj koupit ani origo v Peugeotu, letos jsem je sháněl a nic, hlavně ta venkovní část, nakonec je klempíra musel udělat. Jinak pro představu, jenom ten venkovní překryt prahu stál origo jeden 4,500,. Kč.
  13. Nemůžete srovnávat benzínové vstřikování , kde jsou vstřiky řízené elektricky a mechnické naftové vstříkovací čerpadlo se vstřikama otevíranýma tlakem paliva z čerpadla. Tady nemá co odpojit vstřiky. [upravil dne 16.7.12 16:21 od Freedy]
    • 13
  14. Zdravim 1) omezovač otáček to má odstředivej ve vstřikovacim čerpadle, vypíná někde okolo 5000 - 5200 ot. 2) když brzdíš motorem tak ti stále čerpadlo vstřikuje minimálně dávku, která je nastavena pro volnoběh, je to pouze mechanický čerpadlo, žádná elektronika. 3) studenej motor normálně nažhavim a pokud už je ohřátej tak nemusim žhavit a normálně startuju a chytá hned.
    • 13
  15. Freedy

    Klima 405TD

    Koukal jsem do katalogu a pokud bys tam měl ještě starou verzi klikmy tak jsou ventily přímo oba na kompresoru, nebo jeden na kompresoru a druhej na trubce co jde od kompresoru někde okolo starteru.
    • 11
  16. Freedy

    Klima 405TD

    Oba dva ventily jsou na zadnim čele za motorem na trubkách kde vstupujou do kastle k výměníku, kousek vedle vstupu hadic do radiátoru topení.
    • 11
  17. Freedy

    405 1.9D 70°C

    Druhý čidlo je na kontrolku přehřátí a rozsvicí se společně se stopkou a je to buď při 105 nebo 110 St. podle verze.
    • 22
  18. Zdravim nevíte kde by se dala sehnat membrána do ruční pumpičky co je součástí palivovýho filtru u 405 D? , kdysi jsem to normálně kupoval , ale ted už ji nemúžu nikde najít. Mám doma víc verzí ale všude už jsou v háji. Díky.
  19. Freedy

    Olejová vaňa z 1.9i do 1.9D

    Měla by pasovat, já mám na 1.9 D 51 kw hliníkovou z 1.8 i 74 kw a když jsem kupoval těsnění tak bylo stejný pro 1,8i, 1,9 i , 2.0i a pro 1,9 D. Akorát jsem musel malinko upravit plast co je dole okolo rozvodovýho řemene, jinak pasovala přesně.
  20. Freedy

    605 2.5td

    Lepší by bylo koupit novej, protože ty starý už nejsou nic moc, taky jsem ho kdysi scháněl a je to problem, protože 2,5 ho má jinej než ostatní 605 a ještě ktomu tam jsou dva chladiče vody.
  21. Zdravim potřeboval bych vědět jakou hodnotu má mít čidlo teploty vody na novym modelu, když je motor ohřátej (cca 80 - 83, nebo 90 st.), zatim jsem našel hodnotu pouze při 100 st., nevíte to někdo, nebo byl by někdo ochotnej mi to změřit na svym autě? potřebuju porovnat hodnotu s mojim jestli chodí dobře nebo kecá budík. Díky.
  22. Chtělo by to změřit zda ti při startování, když to nejde, jde napětí ze spínačky na starter, tyhle spínačky bejvaj už dost vymletý občas se stane že už nesepnou nebo maj přechoďák, dá se to vyřešit přidáni malýho relátka ke starteru.
    • 8
  23. Freedy

    Nápravy

    Nevim jak poloosy ale v uchycení motoru 2,1 a 2,5 je velkej rozdíl. 2,5 má na pravý straně 3x uchycení motoru a to hlavní na středu na pomocnym rámu, jakoby na ose a dva silentbloky proti otáčení a z toho jeden v kapse podběhu. U jinýho modelu 605 jsem to neviěl.
  24. Freedy

    ako nastaviť rozvody na 1,9D ?

    http://files.uloziste.com/30de304a4c1afdf8/ snad ti to pomuže
  25. Freedy

    1.9D 51KW DW8B VJZ Lucas

    Taky bych řek, že je to elektromagnetickej ventil, u Lucase pokud je ventil zavřenej tak si čerpadlo ani nenasaje naftu, Zkus zapnout klíček do druhý polohy a pumpuj ruční pumpou, ještě zkus sundat hadičku přepadu abys viděl až bude čerpadlo plný a nafta pude ven přepadem. Pokud ho nenaplníš tak je to ventil.
    • 20
×
×
  • Vytvořit...