Přejít na obsah

Freedy

Uživatel
  • Počet příspěvků

    839
  • Registrace

Vše od uživatele Freedy

  1. Jo podložky samo dám, ted ještě musim pro ty vstřiky, pokud je ještě má.
    • 6
  2. Hledal jsem u různých prodejců v nabídkách a podle čísel by měly být stejný, tak to asi rysknu a jak je to stou diagnostikou bude potřeba po výměně? Díky.
    • 6
  3. Zdravim chtěl bych se opat je možné do motoru 2.0 Hdi 79 kw použít vstřikovač z motoru 66 kw oboje Bosch ? Podle diagnostiky mám jeden vstřik nic moc a můžu mít slušný ze 66 a pokud by to bylo možné je nutno po výměně vstřik nějak sladit s jednotkou? Díky.
    • 6
  4. Zdravim mám chvíli 406 2.0 HDi 79 Kw r.v 2001 a pokud je motor studený startuje normálně, ale pokud je ohřátý musím déle točit startérem než naskočí, může mi někdo poradit co by mohlo být špatně ? Díky.
  5. Tak končím se 405, ne že bych chtěl, ale musím, vw Tiguan přiletěl zezadu a moje 405 totál na odpis. Pan doktor telefonoval a nebrzdil. Pak tam skuhral, že to auto je starý10 dní.
  6. Vypadá to na zavřenej termostat. Ještě bych kouknul na ten malej řemen co ti žene vodní pumpu, jestli ti neprasknul, ale pokud ti topí topení tak bude pumpa v pořádku.
  7. Teče ti buď radiátor topení nebo spoj radiátoru a trubek co procházej karoserií.
    • 12
  8. Zdravim řeším problém u mojí 2,5 , když se motor ohřeje stane se , že si motor po zastavení auta přidá na volnoběhu až nad 1000 ot a stačí zapnout světla a zase se vrátí do normálu, pokud světla vypnu a alternátor nedělá zátěž, motor si pomalu zase přidá otáčky až nad 1000. Diagnostika nic neukázala žádnou chybu to nehlásí. Akorát tam dost běhaly údaje o korekci volnoběžných otáček. A tato korekce se dá nastavit, její hodnota je teď -1302. Setkal se s tím někdo, může poradit? Díky.
  9. Freedy

    ventilátor topeni

    BDX66C - kupoval jsem jej v GESU cca před měsícem
  10. Freedy

    pár rad

    Termostat je na bloku motoru jakoby zepředu, je zalisovaný v přírubě. Když půjdeš po spodní hadici co jde z chladiče k motoru tak seš na něm. Pokud potřebuješ spínat sahary dřív dá se to udělat vřazením potenciometru do obvodu ( verze s klimou) cena cca 15 Kč a nastavíš si kdy chceš, aby to spínalo.
    • 14
  11. Freedy

    pár rad

    1.voda ti může téct na více místech, pokud pominu těsnění a prasklou hlavu ( nemoc prvních 2,5) tak bych motor ohřál a potom za běhu se podíval kde to teče. Tahle 2,5 má 2 chladiče vody propojený hadicema, intercooler je taky chlazenej vodou - další možnost kam by mohla mizet voda a nikde to kapat nebude. Chce se taky dívat na teplotu kolik se ohřívá motor, normální teplota 95 -100 st., při jízdě do kopce klidně 110. Dá se to vyřešit změnou umístění termostatu a posunutím bodu spínání sahar. 2. 2,5 má váhu vzduchu a je mezi airboxem a turbem na hadici. 3. komplet výměna, jinak to nemá cenu dělat. 4. má to vlastní elektroniku, ale momentálně ti neřeknu kde přesně je 5. mně stačilo dát jiné tlumiče, plynové a auto se srovnalo, pružiny netřeba měnit. 6.dají se načíst určitá data, ale nečekej zázraky, je to ještě stará verze, zásuvka je před spolujezdcem dole, jak už tu bylo psáno.
    • 14
  12. Freedy

    neznáma vec v 405

    Uhlíkový filtr, jestli je to černý plastový válec a jedna z těch hadic vede nad levým kolem a dál okolo prahu až dozadu do nádrže.
    • 7
  13. Freedy

    Těsnění dveří 605

    Tak jsem to zkoušel najít na těch adresách, ale nic jsem nenašel, jcparts našel hromadu jiných věcí a můžeš mi prosím upřesnit tu druhou adresu? jinak hledám položku 9023H5. Díky.
  14. Zdravim nevíte prosím někdo jestli se ještě někde dá sehnat těsnění co je přilepený na dveřích na 605, nebo jestli tam pasuje z něčeho jiného? jde mi o řidičovi dveře, kde mám dost otrhané těsnění a i část už chybí, ale nemůžu to nikde sehnat. Děkuji.
  15. Freedy

    Kladka napínania remeňa

    Jestli myslíš takový to tupý zadrnčení/ zavrnění když to běží na volnoběh, tak to je normální. Vrní řemen dole mezi řemenicí motoru a klimatizací, už jsem to taky dělal, dal jsem nový díly i ten malej tlumič a po čase zase znova drnčení, jak se někde trošku udělá vůle, tak ten tlumič zakmitá a řemen se rozdrnčí. Můžeš si to zkusit za běhu, když se opatrně něčim kulatym dotkneš dole zvenčí toho řemenu.
    • 15
  16. A proč by tam bylo rele na h.. ? pokud mu tam k cívce leze od spínačky při poloze startování napětí, tak tim bude spínat cívku rele a přes jeho kontakty pak cívku starteru. A nemusí nikam dávat žádný další tlačítko a tahat dráty z kabiny k motoru.
    • 14
  17. Nejdřív změř jestli ti jde nějakej proud od spínačky k cívce na starteru, pokud ano tak tam dej rele jak píše roman 74, dělaj to vypálený spínačky. Mám to takhle udělaný na 405 i 605 a vůbec nemusíš rozebírat spínačku, vše to zapojíš přímo u starteru.
    • 14
  18. Sláva stará klasika :):)
  19. Zdravím hledám problém na P 405 1.9 D, kdy při jízdě jdou od přední nápravy vibrace jako když by kola byla hranatý, pokud se jede v jednom, tak to skoro není znát, ale jak se auto více zatěžuje tak je to horší a horší. Měl jsem podezření na ložiska, ale zatím nehučí, čepy a kineťáky jsou starý asi 2 měsíce. Ložisko v domečku na pravé poloose je taky v pohodě. Co to ještě může být, něž se dám do ložisek? Díky.
  20. Přidávám se k tomu přeskočenému řemenu, ten motor jde velice tvrdě. Je možný , že když ti praskl řemen pro pohon alternátoru, tak se mohl dole zamotat u hlavní řemenice a dostat se pod řemen rozvodu a tím mohlo dojít k přeskočení, radši bych stím nejezdil a kouknul na ty rozvody jak jsou nastavený.
    • 8
  21. Freedy

    servo ide-nejde

    A máš klasické servořízení nebo proměnné? Mě tohle dělalo když blbnul ten proměnný regulátor, který je před přednim levým kolem vedle abs. Na vyzkoušení stačí z něj odpojit konektor a mělo by řízení fungovat pořád stejně zlehka.
  22. Freedy

    Riadiaca jednotka centrálu

    Nový model to má umístěný nad nohama spolujezdce, jakoby za kastlíkem, u pravýho předního sloupku.
  23. Freedy

    Aký motor zháňať do 605?

    Vlastní zkušenost 2,5 Td najeto celkem 240.000 z toho u nás 120.000. Halva původní, chce to model od 97 vejš, ty už měly nový model hlavy a udělat lehkou úpravu termostatu a vše chodí, dokonce se stim určitou dobu tahal plaťák. a to tam ani nemám oba chladiče vody, pouze ten velkej.
  24. Freedy

    405 1.8 8v 74 kw

    Čerpadlo je vzadu za nápravou a je tam i palivový filtr.
    • 12
  25. Freedy

    Spodny gulovy cap-vymena

    Jo je to přípravek, rádoby ořech se 4 ma výstupkama , kterej nasadíš na čep a přišroubuješ maticí na čep. Je potřeba ho mít z pořádnýho materiálu, pak neni problém, povoloval jsem to běžne na bx, 405 i 605 a nezmám , že bych někde jedinkrát vařil. a co se týká toho zavařenýho čepu na 607, tak by mě zajímalo jak dlouho si myslí ten mechanik, že ten čep vydrží, protože vnitřní uložení čepu neni ze železa a teplo od svařování mu zrovna nedělá dobře.
    • 25
×
×
  • Vytvořit...