Přejít na obsah

Freedy

Uživatel
  • Počet příspěvků

    839
  • Registrace

Vše od uživatele Freedy

  1. Freedy

    naklápění světel

    Sem to měl to samý a ještě jsem nepotkal nikoho komu by to řádně chodilo. Ten knoflík je vlastně jako šroub, kterej tlačí dva pístky a stlačujou kapalinu, kterou ženou plastovejma trubičkama dopředu ke každýmu světlu a tam je zase pístek, kterej vylejzá a hejbe ti s parabolou. Většinou se stane, že ti ta kapalina uteče a neni co stlačovat. Já jsem to zkusil rozebrat u toho knoflíku a dolil jsem tam trošku fridexu.l Vydrželo to asi tak necelý rok. Ted už to zase neni ono. Je to taková nouzovka, jinak nový to stojí asi 1200,-Kč.:papa
  2. Freedy

    P 405 1,9D help

    A co takhle u ohřevu nafty, nesaje ti to tam vzduch?? Máš novej nebo starej model?
  3. Freedy

    405 ventilátor topení

    Je to normální, větrák se točí pořád.:papa
  4. Freedy

    Elektron

    Tak tady je odkaz http://freedy.webzdarma.cz/disk.JPG snad to bude chodit:papa:papa
  5. Freedy

    central

    Ty další tři to jsou ty vývody pro polohu zámku. Jeden je propojenej na kostru a podle toho kde je zámek se spojí s některy s těch zbývajících dvou. Zkus po odpojení kabelu změřit na vývodu zámku jestli jsou vždy dva spojený, když je odemknuto nebo zamknuto. Pokud ne je to špatně a proto ti to nedává signál pro tu jednoutku. Když jo tak zkus na konektoru jestli je tam přívod -. Potom můžeš ještě zkusit u těhle tří drátů vždy dva propojit a uvidíš jestli to bude mít snahu se pohnout.:papa
  6. Freedy

    central

    Do předních dveří vede opravdu pět drátů. Jak řikáš dva jdou přímo pro ovládání motorku kde se mění polarita a ty další tři jsou kvůli tomu aby jednotka poznala jestli je zamčeno nebo odemčeno tudíž ve který poloze se nachází zámek. Těchto pět drátů jde přímo do ovládací jednotky centrálu. Ještě tam bejvá na zámku druhá svorkovnice se dvěma drátama ale ta je pouze kvůli signalizaci zda jsi dovřel správně dveře, jinak ti svítí kontrolka v přístrojovce.:papa
  7. Freedy

    central

    Jo to je zima, taky se každej rok moc těšim co mi zase mrazem odejde a nebo nebude chodit, ikdyž celou dobu s tim nebyl problém. Zkus to rozebrat vyčistit a promáznout a snad ti to pomůže. Hodně zdaru a dej vědět jak si dopad.:super
  8. Freedy

    central

    Signály ti jdou pouze od předních dveří, zadní motory maj správně jenom dva dráty a přední jich maj pět a ty dávaj signály jednotce. Když se ti nezamknou zadní dveře tak to jednotka vůbec nepozná. Závadu bych hledal na předních dveřích. Jestli je tam centrál origo, tak ti musej reagovat na zmáčknutí i pravý přední dveře a jak píšeš neděje se nic tak u nich bych začal.
  9. Freedy

    central

    Máš tam centrál už od výroby nebo je tam montovanej až potom?
  10. Freedy

    central

    Jo vypadá to tak, tuhle zimu jsem to řešil jak na svojí 405 tak na tátový 605 a úplně stačí když ti tam zateče trošku vody a přimrzneto, motor to potom nemá takovou sílu aby to zatáh až do spodní polohy a auto prostě nezamkneš.
  11. Freedy

    central

    Kde je jednotka centrálu můžu jenom hádat, mám zato že je na pravý spodní straně palubky, ale tahle závada neni jednotkou, ale tim že ti jeden z předních moturku nesjede až dolu aby dal jednotce signál zamčeno a proto se to znova odemkne. Zkus přes zadní dveře zamáčknout levý nebo pravý přední dveře a uvidíš. Mělo by se to zamknout a zůstat dole.:papa
  12. Freedy

    bouchani ze motoru od rozvodu

    Jo jo určitě řemenice taky mě bouchala, ale za včasu jsem ji vyndal, kámoš před třema dny to už nestih na svý 605 a pak ji hledal po dálnici a to mu dělali rozvody před 14 dny, tak na ně šel jako na reklamaci, že to málo utáhli tak jsem zvědavej s čim příde zejtra. A to byl origo servis peugeot.:bojim:grr
  13. Úplně bez problémů, můžeš si přivíst co chceš, na roku nezáleží.:papa:papa
  14. Freedy

    Vyhřívání zrcátek

    Ještě malej doplněk, unovejší verze jsou dvě možný zapojení, je tam totiž možná verze kdy je pojistka zapojená před relátkem a vývod z relé už jde přímo k zrcátku a zadnímu oknu, tudíž bys to musel zapojit na výstup z relátka a ne na pojistku, protože tam jde napětí pořád po zapnutí klíčku.
  15. Freedy

    Vyhřívání zrcátek

    Jo máš pravdu u novýho modelu je to pojistka č. 27 u strašího je to č. 1, jinak zapojení je úplně stejný akorát u novýho modelu je pojistka psaná 30A. Nevim proč ale měl jsme zafixovaný že máš starší model, ještě že ses zeptal.
  16. Freedy

    Vyhřívání zrcátek

    Je to jednička pojistka, k ní vede výstup od relátka a od ní už to vede k zrcátkum a zadnímu sklu. Takže musíš najít kabel který vede od pojistky ke sklu, nejlíp ji vyndat a změřit na kterou část pojistky přivádí relé napětí no a potom hledat od druhého konektoru pojistky na který drát je připojen a tam to napojit, aby jsi zachoval funkci pojistky. Snad jsem to napsal trošku srozumitelně, pokud ne tak se ptej dál. určitě to vyřešíme.
  17. Freedy

    Vyhřívání zrcátek

    Originál zapojení je, že spínač na vyhřejvání zadního skla spíná relé, které dál rozvádí proud pro zrcátka a zadní sklo. Tak že pokud to chceš někam napíchnout tak to připoj k drátum co vedou od relátka přímo k zadnímu oknu. Přímo na vypínač bych to nezapojoval, dlouho by ti asi nevydržel. Pojistka je tam podle verze 15 nebo 20 A.
  18. Freedy

    Elektron

    Je to verze 6,5x15 CH5-45,(bezdírovej střed) podle katalogu peugeotu má obj. číslo 540208, verze od 95 vejš, zkusim hodit fotku jestli se mi to povede. Zatim dík.
  19. Mám prosbu nevíte někdo o jednom origo. elektronu 6.5x15 na 605?, když jsem loni auto koupil tak byl jeden jinej, protože ta pani snim kdesi vzala obrubník a rozštípala ho:grr a tak koupila někde jakej si jinej a nevypadá to dobře. Díky
  20. Freedy

    Vyhrivani sedacek

    Pokud se ti rozsvítí kontrolka na vypínači hledej závadu dál od vypínače k sedáku, protože když je vtahu relé tak se ti ta kontrolka nerozsvítí.
  21. Freedy

    nemrazka a nafta v mrazu

    Taky jsem si včera natankoval údajně zimní naftu do -25 a dneska jsem málem nedojel do práce, měl jsme krásně hustou naftu a filtr už to nepobral, musel jsem jet skoro na volnoběh, protože průtok filtrem byl minimální a to bylo jenom -18. Vpráci jsem to rozebral a z filtru ta nafta pomalu ani nechtěla vytejkat. Filtr jsem dával na začátku prosince novej. :grrJo prostě zimní nafta.
  22. Freedy

    kolik mate na kouli?

    Já mám 405 1.9 D a váhy mám 450/1200.
  23. Freedy

    MODELY

    Je to hezký, ale jak řek Fusion voni snad zapoměli na naše starší fára, taky jsem scháněl 605 a 405 a sehnal pouze 405 verzi Dakar.:papa
  24. Freedy

    Peugeot CD-ROM Spare Parts

    Lastivkaa chci se zeptat, šlo se ti normálně připojit, po mně to chce hned jméno a heslo a když zkoušim peugeot tak to nebere? co dělám blbě? Díky:papa
  25. Freedy

    405

    Když už to děláš je dobrý sundat hlavu, hlavně kvůli přístupu a jednak můžeš taky skontrolovat hlavu a taky jak ti sedej ventily, popřípadě je zabrousit. Jinak znám jednoho mechanika kterej dělá vyloženě peugeoty a je to kousek za Bílinou, má vcelku rozumný ceny.
×
×
  • Vytvořit...