Přejít na obsah

Freedy

Uživatel
  • Počet příspěvků

    839
  • Registrace

Vše od uživatele Freedy

  1. Freedy

    Netopí topení 405

    Zdravim vůbec to nemusí bejt zanešenej radiátor, nejdřív bych jak už bylo řečeno zkontroloval zda se motor dokáže normálně ohřát, pokud ano tak zkontrolovat zda jsou horký hadice do topení, ale co vim tak hodně často to spíš dělaj klapky topení, záleží jakej druh výbavy máš, jestli je máš ovládaný lankem nebo elektricky motůrkem, který se rádi zaseknou a můžeš mít motor ohřátej jak chceš a topit to nebude. ˇHoď sem jakou máš výbavu , každá verze má něco jinýho a podle toho ti poradí:papa:papa.
    • 17
  2. a to je finále [upravil dne 4.12.08 Freedy]
  3. Budvar vydrž a nevzdávej to !!!!!!!! podívej jak jsem dopad já a taky jsem stim chtěl skoncovat, ale dostal jsem svojí 405 zpět ze záhrobí a takhle to dopadlo po 4 dnech práce Nějaký ty penízky to stálo, ale nemoh sem ji nechat dát sešrotovat.:papa:papa:papa [upravil dne 4.12.08 Freedy]
  4. Freedy

    hodnota předvstřiku

    Při horní úvrati motoru se má nastavit předvstřik na 0,52 po dolní úvrati čerpadla.:papa:papa
  5. Freedy

    silenbloky

    2.5 má celkem 4 silenbloky a to 3 umístěný na straně rozvodů a ten čtvrtej drží klasicky převodovku z vrchu. Poloosa se vymontovávat vůbec nemusí, to neni jako 2,1 nebo jiný, tady je jeden kruhovej asi jakoby uprostřed rozvodů na kterym vysí celej motor, dostaneš se k němu když sundáš pravý kolo a plastovej podběh( když ho vyndaváš musíš podložit motor), dál je jeden nahoře na hlavě a jeden dole jakoby pod alternátorem a ty držej na dvou a třech šroubech a taky je vyndáš, protože jsou tam jenom proto, aby se motor nehoupal na tom středovym silenbloku. Silenblok na převodovce je jakoby pod baterkou a drží celkem na třech šroubech. Jsou docela drahý, zatim jsem je viděl prodávat snad jen v autobenexu.
    • 10
  6. Freedy

    ventilátor topení

    Tranzistor se dá použít BDX66C.
    • 25
  7. Freedy

    Experiment - chlazení startéru

    Taky mi to dělalo když bylo horko, nebo po delší jízdě , zkusil jsem výměnu starteru a pořád stejný a byla to spínačka, jak se mrcha ohřála vytvořil se přechoďák a nebylo možný auto nastartovat. Vyřešil jsem to relátkem, který jsem spínal klasickym přívodem od spínačky ke starteru a to mi pak spínalo cívku starteru s přívodem + od baterky (cena - šuplíkový zásoby z různejch aut, jinak tak za 150 Kč,-).:papa:papa
    • 38
  8. Freedy

    Domácí pekárna chleba.

    Hezkej kousek se ti poved:super:super, jinak vybral sis dobře taky ji máme doma a velká spokojenost.
    • 64
  9. Freedy

    Domácí pekárna chleba.

    Máme dome pekárnu od ety a pohoda, můžu doporučit, upečeš si co chceš dle chuti, prostě paráda. :papa
    • 64
  10. Freedy

    zapalovani na jawu 250

    U těhle motorek, bych startování nesváděl na zapalování, to bylo docela spolehlivý, ale už víc záleží v jakym stavu je válec a píst, utěsnění klikový skříně a v jaký kondici je taky karburátor. Jiskru ti to hodí pokaždý, ale mít tam správnou směs to už je horší a kor když je to 50 let starý. Jak tady Bret ukazuje magneto s bezkontaktem Vape, to je velice slušný, taky o kousek dražší, ale fakt spolehlivý(mám odzkoušeno). :papa:papa
    • 9
  11. Freedy

    zapalovani na jawu 250

    Kladívko je kladívko a pokud na tom nenajezdíš x tis. km za rok, tak je to zbytečnost, mám pár jawiček doma, zkoušel jsem na nich podobný zařízení ať už bezkontakt z wartburka kde je taky optika, nebo magnetickej spínač z trabantíka, pokaždý to šlapalo, ale pokud jednou dáš nový kladívko a namažeš filc olejem, tak máš na dlouho klídek. Je fakt, že tohle zařízení by mělo bejt bezúdržbový, elektronika by měla zaručit, že budeš mít pořád stejně silnou jiskru na svíčce, ale na výkonu se to u těhle motorů stejně nepozná a na dobíjení to nemá vliv, jelikož tyhle zapalování měli výkon nějakejch 45 w a nebyly stavěný na denní svícení to by chtělo magneto a úplně vyřadit baterii.
    • 9
  12. Freedy

    budiky

    Nevim teda jestli je rozdíl starej a novej model, ale já volant nesundavám, povolim šroubky na koskách co jsou vedle volantu, z levý vytáhnout ovladače nastavení vejšky světel a uvnitř nahoře povolit další šroub, potom vysunout do boku a vytáhnout, u pravý povolit šroub vysunout do boku a potom uvidíš další šroubky. Sklopit sloupek řízení dolu, dál povolit další šroub nahoře na tom plastu před budíkama a další šroub je u hodin. Potom vytáhnout ten plast dopředu, nejde zrovna dobře, musí se mu pomoct občas šroubovákem zespodu. Po vysunutí odpojit konektor co jde k hodinám. Budíky maj šrouby z boku a dva konektory který odpojíš. A teď záleží jak máš tachometr, buď je tam ještě klasickej mechanickej náhon nebo už elektr. no a máš budíky venku.:papa:papa:papa
  13. Freedy

    teplotne cidlo

    Taky mě kdysi blbnul někdy ukazoval normálně jindy běhal jak chtěl a někdo mi tu poradil vyndat budíky a kouknout na upevnění toho teploměru v přístrojovce, protože budík drží myslim na dvouch matičkách k polšnýmu spoji a bere si přes ně proud, stačilo je dotáhnout a zakápnout barvou a mám do dneska klid.
  14. Freedy

    Zapojit otačkomer ale ako??

    No zapojit se dá ledasco,( pokud si postavíš nějaký el. zařízení, kterym vytvoříš jakoby rozdělovač a bude ti dávat impulzy podle otáček motoru tak jo,) jinak máš smůlu, protože ho u D nemáš na co zapojit :papa
    • 7
  15. Freedy

    přední brzdiče 405

    Jenom takovej dotázek, když jsi zamačkával ty pístky na brzdiči měl jsi je odpojený od hadic nebo jsi to zkoušel zamáčknou připojený? Protože starý hadice taky dokážou svý.
  16. Freedy

    Zapojit otačkomer ale ako??

    Benzínovej otáčkoměr na nafťáku nezapojiš, musíš si sehnat otáčkoměr z nafty a taky snímač otáček setrvačníku a pak to zapojit dohromady. Čtyři dráty jdou do otáčkoměru a to dva jsou napájení a druhý dva jsou pro ten snímač.
    • 7
  17. Freedy

    Klakson

    Než tohle všechno sundavat je lepší najít dráty k nim a připojit na ně jiný klaksony, který si dáš kam potřebuješ, protože celý to sundavat neni zrovna práce na chvilku.
    • 13
  18. Freedy

    Schema centrálu

    Ahoj tak jsem to dneska rozebral a zjistil jsem, že jednotka centrálu je ok ( je stejná jako u 405), ale nekomunikuje mi jednotka dálky s ovladačem, potřeboval bych zapojení konektorů na této jednotce, nedává impuls jednotce centrálu, nebo odešla dálka, prostě hledám. Má to taky 9 vývodů, ale vim z toho 2/3, co se dalo naměřit, ale jak se maj chovat ty další nevim. Díky F.:papa:papa
    • 14
  19. Freedy

    Schema centrálu

    Díky a měl bys ho?
    • 14
  20. Zdravim mám prosbu, nemá někdo schéma zapojení centrálu na novej model, kde už neni infra ovládání, ale radiový? Díky:papa
    • 14
  21. Freedy

    605 v časopise!

    To byl zase chytrej článek, jediný co snad bylo pravda, že jich rychle na silnicích ubejvá.
    • 38
  22. Freedy

    605 v časopise!

    Nebyla by taky jedna kopie i pro mně na Freedy.K@seznam.cz ? :D:D Díky
    • 38
  23. Zatim co jsem viděl tak hodně praskali chladiče klimy, za poslední rok to byly 3 auta, teda přesněji 406 , když jsem se na to ptal kamaráda co to plní, tak dává radši menší tlak náplně, protože to už zná.
    • 18
  24. Freedy

    servočerpadlo 405 1.9 diesel

    Záleží kde ho u klasický 1.9 D máš, jestli ještě poháněný řemenem od vačky nebo už ho máš u alternátoru, pokud u alternátoru tak by pasovat mělo, akorát u klasickýho D byly jenom 4 drážkový řemenice a u Td už mám za to , že dělali jenom 6 drážkový, což by nemělo bejt na závadu.
  25. No vidíš jak to bylo jednoduchý, ale taky bych se zastavil nad tim proč vyhořela? jednalo se o zkrat nebo byla pojistka malý kapacity než tam měla bejt?
×
×
  • Vytvořit...