Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    Nové obutí,osvětlění,mřížka

    Na podsvícení prostoru pro nohy se právě taky chystám, jen půjdu cestou decentní neutrální bílé (modrá mi do auta nesmí ), jako mají nové Audiny. Zatím mám objednané dvě katody dopředu a když to bude dobrý, dám je i dozadu pod přední sedačky, aby osvětlovaly prostor pro nohy i zadním sedadlům. A podsvícení přístrojovky půjde taky do bíla. Co se týče spínání těchto světel, tak je navěsím na stropní lampičku, takže se rozsvítí při odemčení centrálu, otevření dveří, nebo vytažení klíčku ze spínačky. A prej umí i hezky plynule.
  2. Fakir

    Stereogram Tetris

    Jojo, stereogramy jsou jednoduchý. Tohle taky vidím poprvé, že by se to hýbalo. Pěkný. Jen algoritmus přípravy \"kostek\" by chtěl ještě trochu doladit.
    • 9
  3. Fakir

    eletronicke klavesy

    Jasně, případně Roland, nebo Korg, žejo? To je ale trochu jiná cenová hladina, než 4000 Kč.
  4. Fakir

    406 coupé by tom406

    Jak tak koukám na tu první fotku, napadá mně otázka: máš ty vůbec vzduchový filtr?
  5. Fakir

    eletronicke klavesy

    Taktéž se coby klávesák přidávám k Yamaze. Casio fakt ne.
  6. Fakir

    přestavbová sada a alu kola

    No, možná jsem se vyjádřil příliš ostře, což jsem ani tak neměl v úmyslu (čili nic osobního). Vycházím jen z mnohaleté zkušenosti s lidmi, a to především z internetových diskuzí: když někdo řeší nějaký problém, kterému nerozumí, většinou se mu dostane dvou typů odpovědí - správné řešení a snadné řešení. Problém je v tom, že z obou řešení, nabízených oběma stranami v dobrém úmyslu, si dotyčný tazatel vybere obvykle to snadné řešení, nikoliv to správné. Což s sebou samozřejmě nese určité následky. Pozor, to není pravda. Sám přestavbovou sadu vlastním (konkrétně H7/5000K) a používám. To, na co nadávám, je způsob použití těchto přestavbových sad. Jak už jsem řekl, všechny tyto sady obsahují čiré výbojky, které svítí v plném úhlu 360° kolem své podélné osy (nepočítám-li stín od drátku ke katodě). Takové výbojky jsou určené výhradně k použití v projektorové optice, protože se v takovém případě o odstínění světla z nežádoucích směrů sám projektor. Tento typ je v případě originálních značkových výbojek značen písmenem S (D2S, nebo D1S). Podle mně je chyba výrobce, že na to neupozorňuje (na druhou stranu, z jeho pohledu to už zřejmě není jeho starost). Pro použití v konvenčním reflektoru je určen speciální typ výbojek, které mají označení R (D2R, D1R). Tyto výbojky mají některé vyzařovací úhly zakryté teplu odolnou barvou, čímž je odstíněna velká část světla, které by jinak svítilo nahoru a oslňovalo tak auta v protisměru a především zezadu auta jedoucí ve stejném směru. Klasický reflektor se totiž, pokud jde o přesnost směrování toku světla, ani zdaleka neblíží projektoru; ikdyž je správně seřízen, má spoustu \"odpadního\" světla, které nesvítí na silnici, ale je volně rozptýleno do prostoru z celé plochy paraboly. Když člověk jede po setmění trochu delší trasu po frekventovanější cestě, tak se mu oči z těch všech světel celkem rychle unaví, a když pak má jet několik kilometrů před někým, kdo má nové, ještě nevysvícené reflektory a v tom třeba čerstvé žárovky, tak je to celkem utrpení (ta \"zářící\" plocha je obrovská, vynásobeno dvěma). A když tam má někdo i xenony z přestavbovky, které neomezují nežádoucí úhly, tak je to pomalu na pěst. Z vlastní zkušenosti vím, že je MNOHEM horší jet před někým takovým kilák, než když s tím na mně chvilku posvítí v protisměru, to zdaleka není tak nepříjemný. Ne, není. Respektive, k nám dodávané přestavbové sady homologaci samozřejmě mají, ale homologace se může týkat čehokoliv, v tomto případě pravděpodobně bezpečnosti elektrického zařízení, nebo nějaká podobná krávovina. Rozhodně ale nejsou schváleny pro provoz na pozemních komunikacích, to je třeba si uvědomit! Pro xenonové světlomety platí dva požadavky - automatické sklápění světlometů v závislosti na momentálním zatížení zadní nápravy (a to tak, že to vykompenzuje i pokles zadku auta při akceleraci) a ostřikovače světel (to proto, že kdybys měl na sklech světel bordel, tak tento na rozdíl od skla samotného bude \"svítit\" velmi všesměrově, což, přihlédnuto k intenzitě výbojkami produkovaného světla, může být nepříjemné). Jen pokud splníš tyto dvě podmínky, můžeš provozovat xenony zcela legálně. A pokud nesplníš (a to s přestavbovkou za tři tisíce zcela bezpečně nesplníš), může to být například ze strany PČR chápáno jako že se proháníš po silnicích s vozidlem nezpůsobilým pro provoz na pozemních komunikacích, což obvykle nemívají rádi. V praxi to samozřejmě policajti nehrotí, protože ví pendrek v kterém autě mají být xenony a v kterém ne, obecně jsou ale xenony v projektorové optice méně nápadné; aut, které je mají oficiálně v reflektorech, je minimum. To jenom abych tě zbavil představy, že je máš homologované a tudíž legální. Pravděpodobnost, že tě zastaví jen kvůli xenonům je mizivá, ovšem kdybyses jim při silniční kontrole náhodou nelíbil, tak se můžou zeptat i na to, takže mít připravenou v záloze dostatečně kvalitní výmluvu, kterou jim vysvětlíš, že jsou tvé xenony v pořádku. Viz. předchozí odstavec. Kompletní STK s přestavbovkou na xenony nemůžeš projít, s tím by tě všichni měli poslat do pryč. Jiná věc je, pokud si tam jenom jedeš seřídit světla; v takovém případě oni nic neřeší, seřídí na regloskopu světla a je jim vcelku jedno, jestli tam máš žárovky, nebo výbojky z přestavbovky. Ale jak říkám, pokud bys tím chtěl projet komplet technickou, tak máš z auta rázem \"vozidlo nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích\" až do \"odstranění závady\" (čti: odstranění xenonů a montáže žárovek). Takže můj názor v kostce, shrnuto a podtrženo: - Jakákoliv projektorová optika svítí vždycky líp, než reflektor. - Projektorová optika je příjemnější do očí ve zpětných zrcátkách. - Nad xenony v projektorové optice se pozastaví málokdo, reflektory jsou nápadnější. - Výbojky používané v přestavbových sadách nejsou určené pro reflektory! A hlavně: možná jsem v některých věcech perfekcionalista, ale když už se pouštím do něčeho podobného s vědomím, že nesplňuji podmínky legálního provozu, udělám vše pro to, abych se těm podmínkám alespoň maximálně přiblížil. Doufám, že tentokrát jsem se vyjádřil už vhodněji. [upravil dne 26/2/08 Fakir]
  7. Fakir

    Jaká Alu kola?

    Já jdu právě do 195/50/15, páč jsou za prvý nejlevnější (profil 55 je někde i za dvojnásobek) a za druhý mají cca stejný obvod, jako 185/65/14, které tam byly od výroby. Nižším profilem bys měl získat lepší boční vedení v zatáčkách a těch deset milimetrů na šířku navíc bude hodně cítit na stabilitě auta v zatáčkách a při rozjezdech a brždení. Tolik teorie, která by podle zkušeností pár lidí měla fungovat.
  8. Super! Co tě ty brzdiče stály?
  9. Fakir

    nová verze 308

    Podle mně ne... Celkem souhlasím s AKCZ, že Peugeotu ty sportovní auta moc nejdou. Tahle 308 vypadá nádherně, ALE... aby nedopadla jako 407 Coupé. To je taky nádherný elegantní sportovní kupé, ale nejsilnější motor do toho je jen 3.0 V6 s 200k a předohrab. To ale není motor do sportovního auta. Do sedanu, nebo kombíku je prý super, ale do tohohle je to málo.
  10. Fakir

    Jaká Alu kola?

    Já se chystám na Dezent V Dark v 15\", to bude parády. Za 2500 za kus je to pohoda.
  11. Fakir

    lakovna

    zdar sousede mame to od sebe kousek jen pres pole Darkovicky:roker A co to má společného s lakovnou?
  12. Fakir

    přestavbová sada a alu kola

    To ale neznamená, že neoslňuješ. Já na většinu lidí se světlomety nějakým způsobem v nepořádku (cca 40% aut) taky neblikám, páč by stejně nikdo nepochopil, co tím myslím. Prostě čirá výbojka v klasických reflektorech nemá co dělat, speciálky pro reflektory se nevyrábí jen tak pro srandu. Co na tom je pořád k nepochopení? Když už mám ilegální přestavbu na xenony, tak mi aspoň svědomí velí udělat to pořádně, aby byl dopad na okolí vlivem nesplňených technických požadavků minimalizován, či nejlépe úplně odstraněn a ne nacpat okamžitě přestavbovku podle stručného návodu na dvou listech A5 místo žárovek, bez nejmenšího ponětí, jestli tam ty výbojky vůbec patří. A typická česká povaha v praxi: "kašli na to, že říkaj, že to nejde. Já to tam mám a funguje to". Takže prosím tě, to, že to tak provozuješ, je tvoje věc a evidentně ti to nikdo nerozmluví, necpi ovšem svou neznalost i ostatním, kteří by se toho mohli nedej bože chytit.
  13. Fakir

    přestavbová sada a alu kola

    E-é. Pokud ti můžu něco velmi NEdoporučit, tak cpát přestavbové sady do běžných parabol! Já mám na 206ce čočky (které i s žárovkama svítily o třídu líp, než ty původní), pak jsem koupil xenony (za 3000 s daní, imho super cena; zase nemůžete mít všechno zadarmo ) a po instalaci jsem zjistil, že mi na tom cosi nevyhovuje a projektorová světla jsem rozebral a opravil. Nicméně pro nedostatek času a potřebu jezdit jsem měl provizorně strčený výbojky do původních reflektorů a byl to teda děs a bída. Svítilo to na stejnou plochu jako se žárovkama (= výrazně menší, než projektory) a do toho ještě nesrovnatelně větší světelný výstup výbojek. Takže jsi měl na silnici osvícenej úplně stejnej flek, jako se žárovkama, nicméně ti zářil mnohem intenzivněji, takže jsi beztak kolem něj nic neviděl. No a samozřejmě, svítilo to i pánu bohu do oken (což dělaj VŠECHNY reflektory, do kterých strčíš normální čirou výbojku - tam patří speciální výbojky pro reflektory, ale ty se v přestavbovkách nedělají!), takže jsem to musel mít ještě šíleně sklopený, abych neoslňoval. No styděl jsem se s tím jezdit, ale nebylo zbytí. Včera jsem během celodenní práce na autě nainstaloval zpátky opravená projektorová světla, překopal elektriku kolem xenonů do koukatelný podoby, při té příležitosti přemístil jeden z ballastů na vhodnější místo a světla seřídil. Dneska jsem s tím byl v Praze a zpátky jsem jel už po setmění. No... neskutečnej rozdíl! Tam, kam to má svítit, to svítí velmi slušně, tam kam nemá, tam to odřežou clonky v projektorech, takže to neoslňuje ani v protisměru, ani auta přede mnou. Osvícená je mnohem větší plocha, na kterou je světelný výkon rovnoměrně rozprostřen, s největší koncentrací kus pod hranou světla před autem. Tohohle s klasickými reflektory nikdy nedosáhneš, takže ti radím: Pokud chceš xenony, kup i projektorovou optiku! Pokud projektory nechceš, nebo ti to takhle najednou přijde drahý, vyprdni se na xenony. Nemá cenu to cpát do parabol. Bude to svítit na prd a ať to seřídíš jak chceš, vždycky budeš za prase, co oslňuje. Ber to jako dobře míněnou radu, vycházející z čerstvých praktických zkušeností. Demo: viz. výše: kromě toho, že ty světla coby výrobek jsou šílenej šmejd (chvíli mi trvalo, než jsem to přiměl svítit tak, jak chci já a ne nějakej čičmunda z fabriky na Thaiwanu), nicméně i se žárovkama svítí nesrovnatelně líp, než originály. Jak čočky, tak i dálkový (ty obzvláště překvapily!). Takže nevidím nejmenší důvod se jich bát. A další dobrá rada: když sháníte projektorovou optiku, sežeňte něco, co má aspoň H7. Ty H1 jsou šílený mrňavý pažárovky, oproti kterým i obyčejná H7 svítí úplně jinak. Nehledě na to, že když chcete do H1-kových světel dát výbojky, tak většinou narazíte na to, že se tam nevlezou a musíte pilovat díru. Prostě H1 je fuj (aspoň podle mně), jediná pořádná žárovka je H7. [upravil dne 22/2/08 Fakir]
  14. Fakir

    "Catalitic convector fault"

    Nicméně pokud ti píšet tohle, tak nejspíš jede skutečně na tři válce. Když se motor ohřeje, tak se chytne i čtvrtý válec. Jeden čas mi to dělala 206ka. Máš u těch svíček dobře nastavenej odtrh?
  15. Fakir

    Opet, zase, necekane problem s angeleyes

    Ne, neupsal. Skutečně existují ledky se svítivostí 70 000 mcd, tedy 70 kandel.
  16. Fakir

    športový katalyzátor

    Koukám, že nikdo neodpovídá, tak ti to řeknu já, jelikož na tenhle motor taky plánuju laděné svody a sportovní katalyzátor a mám to trochu nastudované. Takže takhle: tenhle motor má v originále katalyzátor přímo na sběrném paroží. A dvě lambdy. První je hned nahoře a "čumí" do katalyzátoru, druhá je dole pod katalyzátorem, v ohybu trubky. Ta první je naprosto zásadní pro funkci motoru, ta druhá (opravte mně, jestli se mýlím) nezbytně nutná není a poskytuje akorát informaci o kvalitě "filtrace" katalyzátoru. Problém je, že když sem dáš laděné svody, tak první lambdu do nich umístíš bez problémů, ale jelikož jediné místo, kam jde dát sportovní katalyzátor, je místo středního tlumiče výfuku, tak tam ti kabel druhé lambdy nedosáhne. A jelikož lambda funguje odporově, tak kabel pochopitelně nastavit nejde. Možnosti jsou: 1) zkusit sehnat lamdu s delším kabelem z nějakého modelu, který má katalyzátor pod autem (třeba S16, ale nevím, jeslti jsou ty sondy zaměnitelné) 2) píchnout druhou lambdu přímo do svodů, hned za tu první a nechat si na diagnostice deaktivovat chybovou hlášku spálenýho katalyzátoru (prej to jde), kterou to pochopitelně bude řvát. Druhá možnost je jednodušší a výrazně levnější, přijdeš jen o případnou hlášku, že ti nekatalyzátoruje katalyzátor. První řešení je dražší a náročnější, ale zase je to práce dotažená do detailu. Záleží jen, co si vybereš. Ještě k těm sportovním katalyzátorům - nevím, jak je to se značkama (imho je to stejně všechno čína nebo thaiwan ), nicméně k té "sportovnosti" - je to menší dusítko, než sériový a je díky kovovému základu odolnější. Až budu dělat celej výfuk, tak do něj určitě půjdu, jelikož neznám nikoho z emisí, kdo by mně pustil na silnici bez katalyzátoru a zas tak strašný prachy to nejsou.
  17. Fakir

    406 V6 coupé!!

    Ano. Tomuhle říkám tuning! Krásná práce... slint!
  18. Až na to, že pánové díky vlastní neznalosti dělí ve svém e-shopu oleje na "syntetické", "polosyntetické" a "minerální" podle viskozity, což je naprostá kravina. Pak se člověk diví, že se tenhle mýtus pořád drží...
  19. Já to mám na Roland Garros taky. Akorát se mi nesklápí po uzamčení, to budu muset zkusit vymyslet, až se budu někdy nudit.
  20. Fakir

    206 GTI resp m16

    Neliší se i výkonově?
  21. Fakir

    TURBO kit na 206 16v

    To na fotkách je 1.6 16V, TU5JP4.
  22. Fakir

    výkon

    :D Jo, je to ta, co jde z chladiče do sání.
  23. Fakir

    Záhada lidského mozku

    Jojo, tohle znám. Funguje to pěkně.
  24. Kliiid, to měla být jen hypotetická úvaha typu "co to udělá, když...", jen jsem to tam zapomněl napsat. Nejpravděpodobněji stejně skončím u kombinace Powerdisc + desky ATE, obzvláště za ty prachy. O provozních teplotách závodních desek samozřejmě vím, známý to má na Impreze (keramika) a když se jede projet, tak prvních deset minut zahřívá brzdy, protože obrazně řečeno, dokud ty kotouče nesvítí, tak to nebrzdí... Každopádně díky za vaše rady. Pořád se zabývám otázkou, jak udělat, aby mi ta 206ka brzdila ostřeji, než se sériovými kotouči a deskami, neb začínám koketovat s amatérskými závody lehce upravených aut a na to jsou sériové brzdy přeci jen trochu líné. Takže přemýšlím jak dostat z těch jednopístků maximum. Takovej šílenec, abych předělával 206ku na vícepístkové brzdiče, to zase nejsem. Miku: cca 1050 kg.
    • 9
  25. Fakir

    206 GTI resp m16

    206 S16 a GTI jsou oboje různé verze jednoho dvoulitrového motoru. S16 má standardní nárazníky, GTI má jiné.
×
×
  • Vytvořit...