Fakir
Uživatel-
Počet příspěvků
2 497 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Fakir
-
U 1.6 je katalyzátor součástí výfukových svodů, takže nejde sám o sobě ze svodů odstranit. Abys mohl nasadit sportovní katalyzátor, potřebuješ nejdřív laděné svody. [upravil dne 15/5/08 Fakir]
-
Kažopádně mně osobně Multipla připadá taková divná... asi jako cabrio s nandanou a blbě slícovanou střechou. Asi bych jí nemohl mít, páč se mi extrémně nelíbí. Ale jak říká předseda, proti gustu...
-
No, HDi má žhavící svíčky...
-
To je samozřejmě pravda, jen mi tam trošičku nesedí logika \"škodovka se dělá u nás = je nejrozšířenější\". Osobně nechápu proč, když u všech výrobních řad současných škodovek je možné na trhu najít mnoho ekvivalentních aut jiných výrobců, kde minimálně jedno je lepší a zároveň levnější, než škodovka. Škodovky jsou prostě auta průměrná a ještě k tomu relativně drahá, proto nechápu, co vede lidi k tomu, že jsou u nás nejrozšířenější. Jo, jsou dostupné, ale že by byly levné... to zrovne ne.
-
blikajici STOP pri otevrenych dverich
Fakir odpověděl/a v tématu od Georg7 v sekci Peugeot 206 a 206+
To je normální chování a odstranit to nejspíš nepůjde. Pokud bys odpojil dveřní spínač, nebude ti např. světlo v interiéru reagovat na otevření dveří. To jezdíš s nedovřenými dveřmi, nebo proč to řešíš? -
Jo, ale statisticky vedou Ochcáfky ftédéíčku, čemuž odpovídá i moje osobní zkušenost z častého ježdění na trase Budějice - Písek, občas Praha. Můžeš jet po dálnici třeba 160 - 170 a ve většině případů tě bude předjíždět akorát důležitě se cítící vidlák v mladoboleslafském naftovém supersportu (80 kW), pro kterého je předjetí otázkou cti, ikdyby mu mělo jeho tédéíčko vyplivnout ony slavné sdružené vstřikovače. Na silnicích I. třídy se děje úplně totéž, akorát se to děje při o něco nižších rychlostech a navíc jsou takoví borci ještě nebezpečnější, protože jim v jejich předjížděcím pruhu drze jezdí auta proti (no co, oni uhnou). Na většině našich silnic I. třídy se dá jezdit bezpečně i bez striktního dodržování limitu 90 km/h, jen člověk musí při řízení používat mozek a jet čitelně, což se bohužel velkého procenta řidičů a řidiček příliš netýká. A nejsou to jenom ochcáfky, před čím se mám na pozoru. Jsou to třeba votůzené postarší Golfíky, Póla, Corsy a podobné srandy, jejichž majitel bývá často taky \"ftuningu\", takže nikdy nelze pořádně čekat, co udělá. Neříkám, že jsou čuňata všichni, ale statisticky prostě vedou, protože tyhle typy lidí koncern VW a rádobyčeské hi-tech vozy Škoda nejspíš prostě vyhledávají. Ale o tom by se dalo povídat dlouho...
-
Taky jsem nevěřil vlastním uším. Nicméně pan ředitel je, dle uvítání, které poškozenému pánovi připravil, jednoznačně ****** (toto není vulgarismus, ale terminus technicus; čtenáři D-FENSe přesně vědí, co si pod tímto pojmem představit) a pak se nelze divit případným problémům u koncesionářů, když je jejich potenciální zdroj hned na nejvyšších místech. Co mně ale dostává je, že se může Peugeot ČR s prominutím po**at kvůli pěti tisícům za spojku. To je fakt celkem vtipný. Že by se kroutili, pokud by byl na odpis třeba motor, nebo převodovka, to bych pochopil, ale tohle je celkem ubohý. [upravil dne 14/5/08 Fakir]
-
Ale vím. Jen je škoda, že si s tím na našich silnicích a v současném provozu člověk moc nezablbne. To je tak akorát, abys měl za barákem okruh...
-
Zkoušels to? Vyřadit bez spojky není velký problém, kor v nízkých otáčkách. Problém je, že ti to zpravidla v takovém okamžiku nedocvakne.
-
Pokud vím, tak to nejde a je to zcela normální chování. Není to záležitost rádia, ale celé palubní elektriky, prostě po určitém čase (okolo 15ti minut) se vypne všechno, co není potřeba (rádio, zásuvka, světla kromě parkovaček), aby se předešlo vybití baterky a následnému nenastartování. Já už si zvykl, že když v autě dlouho čekám, tak si radši nechám puštěnej motor; ty tři čtvrtě litru, co sežere hodina volnoběhu (bez klimy, s ní je to víc), to už mi žíly netrhá. Na druhou stranu, pět let jsem nemusel na baterku ani šáhnout. [upravil dne 13/5/08 Fakir]
-
buga: vidíš, mně při otevřených dveřích taky bliká STOPka.
-
Tak co na tom chceš řešit? Všichni víme, že je to tankodrom a že by to chtělo zlepšit a nikdo ti neřekne nic jinýho. D1 opravit nejde, ta vyžaduje (podle mého) kompletní rebuild from scratch (což není úplně sranda), ostatní silnice taky, nejsou na to prachy, tak se vždycky po zimě díry zamáznou čerstvým asfaltem a je to. Toť stav českých silnic v kostce.
-
Hallova sonda. Tedy magnetický snímač, v magnetickém poli se na vývodech sondy objeví napětí.
-
faget: já to takhle točím zpravidla při předjíždění (řadím 5 -> 3 ), pak jsem schopnej předjet fakt na velmi krátké vzdálenosti. Okamžitou spotřebu umím i přes 30 l/100. 90 jezdím na pětku jen když vím, že to pojedu delší dobu, nebo když se flákám a nikam nespěchám. Pokud jedu naloženej, nebo vím, že budu předjíždět, tak tam nechávám čtyřku, otáčky jsou v pohodě.
-
Ta druhá hadice je od serva.
-
Tak tak. 206ka s 200 turbopakoni pod kapotou umí lítat příliš rychle na to, aby to bylo bezpečně ukočírovatelné se sériovým podvozkem (moc houpavej) a ubrzditelné sériovými brzdami. Ty dokážu uvařit i se svou 16kou. Zadní kotouče jsou v pohodě, ale ty přední (266 mm) při větší zátěži vadnou celkem rychle.
-
faget1: já svůj 16tiventil točím dost, při předjíždění i 6000... červenou mám přece až od 6200... :D
-
Ticcino: Přema už stihl nadupat i 407. btw, já cu taky 120 kW...
-
Čeče Přemo, sice nemám chromovaný kliky obecně moc rád (obzvláště na Ochcáfkách, Filckách, Fóbiích a podobném šrotu), ale tý černý 407 ty decentní chromovaný doplňky prostě sluší. Dobrý.
-
Tak se taky přidám. Mám zkušenost jenom s jediným koncesionářem Peugeot, ale zato poměrně bohatou, nasbíranou za cca 5 let a 70 800 km se svou 206kou. Jde o servis HS Auto v Českých Budějovicích, na který nedám dopustit. Poznal jsem za tu dobu už asi dvě \"generace\" přijímacích techniků a z té současné mám jednoho oblíbence (protože je sám celkem fanda do aut ) se kterým řeším problémy s autem nejraději, nicméně všichni se tam vždycky chovali slušně a ochotně a mnohdy mi vyšli vstříc i s nějakým speciálním přáním, jako například montáž tuningových světel, nebo montáž výfuku Ulter Sport (a to dokonce na počkání v době, kdy měli jinak celkem plno), místo původního zrezlého. Když jsem vzal jednoho dne přírubou výfuku na trubce pod katalyzátorem o příliš vysoký příčný práh, následkem čehož se po měsíci katalyzátor komplet uklepal (to byl tuningovej zvuk panečku, 20 cm sběrné paroží a pak rovnou pod kapotu, kam se hrabe Remus ), bylo mi pobaveným (\"tak tohle jsme tu ještě neměli\" ) technikem nabídnuto, abych se šel mrknout na dílnu, když bylo auto na zvedáku (kde jsem dal pobavenému technikovi za pravdu, že na \"tohle\" to chce fakt talent ) a po prohlédnutí svého díla jsem se zase odebral zpět na kafíčko; nicméně nabídli mi, že to zkusí opravit - místo drahé výměny sběrného paroží + prvního dílu výfuku s katalyzátorem tedy technik odvrtal stržené závity a spoj upevnil šrouby s maticemi vhodného průměru. Trvalo to necelou hodinku a stálo 800 Kč. Je to už dva roky a drží to dodnes. Například. Všechny běžné servisní operace byly, co já pamatuju, provedeny v pořádku, dokonce když bylo třeba dolít trochu oleje do serva a stačilo množství, co měl technik na dně flašky (zhruba deci) po výměně serva u vedlejšího auta, tak mi to ani neúčtoval. Pokud nedělají něco na počkání, tak mi vždycky volají, když je auto k dispozici a volají i tehdy, je-li třeba rozhodnout o nákladnější výměně, nebo opravě něčeho, co objevili během práce a v původním zadání nebylo. Nikdy nebyl problém, když jsem si chtěl dodat náhradní díl sám (protože jsem ho měl například možnost sehnat jinde levněji). Měli na starost i opravu dveří a zadního blatníku, když do mně jeden pán při parkování nacouval - dveře a blatník vyklepali, lištu vyměnili a nechali přelakovat a nešlo poznat, že to bylo ťuknuté. Prostě co zvládnu, to si na autě udělám sám (motorový olej, filtry, svíčky, brzdy, světla, atp.) a co nezvládnu (např. výměna spojky), to jim s klidem svěřím. Jediné, co by mohlo být lepší, jsou ceny - jsou prostě drazí. Jak servis, tak originální náhradní díly. Ale s tím jsem se u autorizáků Peugeot už prostě smířil. Čím to je, že problém nemám? Může to být tím, že jsem trochu VIP klient (ikdyž si myslím, že ne, páč důvod pro to už pár let neplatí), protože přes ně táta kdysi kupoval několik služebních aut (607, 206), nebo to může být tím, že všichni jejich přijímací technici vědí, že vím jak auto funguje (což mimochodem vzájemně velmi usnadňuje komunikaci ) a tudíž mně nelze tak snadno odrbat, a nebo je to prostě slušný servis, kde dělají slušní lidé. Osobně věřím v poslední možnost a doufám, že to tak bude ještě dlouho. Zatím se daří. P.S.: co se týče toho okukování na dílně, tak nemám tendence se jim tam cpát přesně z toho důvodu, co psali Medvěd s Oddiem - já sám taky nic neudělám, když mi někdo kouká přes rameno, nedej bože kdyby mi do toho měl ještě kecat. V malé soukromé garáži u známého mechanika to je něco jiného, ale na dílně velkého \"střediskového\" autoservisu prostě podle mého názoru nepovolané osoby nemají co dělat. [upravil dne 12/5/08 Fakir]
-
5W50 je podle mně už zbytečně drahý olej. Normálně se do toho leje Quartz 7000 (10W40), teď testuju Quartz 9000 (5W40), se kterým to akorát líp startuje, jinak je to úplně to samý. Vlastnosti oleje se SAE 5W50 využijou tak možná vysokootáčkový žaponci, ale rozhodně né pežot.
-
No, problém může být nejpravděpodobněji v tom, že je tam nízký tlak chladícího média, a kompresor nesepne, protože je blokován presostatem. To sám nezjistíš, s tím musíš do servisu, kde napíchne buď to chlaďařský budíky, nebo rovnou na mašinu, která to v případě potřeby rovnou dofoukne. Jinak než to tam dáš, tak zkontroluj pojistku, kterou klima tuším má a když budeš hodnej, zítra se ti můžu kouknout, která to je.