Přejít na obsah

dzavel

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 688
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    4

Vše od uživatele dzavel

  1. dzavel

    Krajské volby 2008

    A k čemu se platí zdravotní pojištění?
  2. dzavel

    Krajské volby 2008

    Lepčí péči?!? To jako v čem?? Praktický zkušenosti sou přesně opačný. Český zdravotnictví je subjektivně i objektivně hodnocený jako jedno z nejlepčích na světě. Ale taky ekonomicky nejmíň efektivních. PS: To \"tvé vyčuranosti\" sem myslel obecně, ne osobně na tebe. [upravil dne 21.10.08 Ferin007] Tak nevim, ale tetka co žije v Německu šla s chrápáním k doktorovi absolvovala 5 vyšetření a teď spí s dýchací maskou jak Gagarin:D. U nás ti dají balonek na záda a val dom.
  3. dzavel

    Krajské volby 2008

    Já nevím jak ty, ale já su od malička zvyklej nechodit k doktorovi s každou blbostí. Symbolickej poplatek na tom vůbec nic nezměnil. Dokud to de, tak se léčím sám. Kolikrát pomože čaj s medem a citronem. Halls a kapky do nosa si taky zvládnu koupir sám. Rýmu od zápalu plic snad zvládne odlišit každej, ne? Sou i tací, co lítají k doktorovi s třískou, že?!? PS: Jinak trend je i u doktorů antibiotika dávat jen ve výjimečných případech. Nadělají často víc škody než užitku. Bohužel si je lidi často vymrčí sami, pač mají pocit, že když jim doktor nenapíše antibiotika, tak je neléčí. Naprostá většina \"podzimních\" nemocí je ale virálního původu. Jinak myslím, že se tím rozjímáním na 30,-kč poplatkem jen sami shazujete. Když je mi fest chu*ovo idu k doktorovi klidně i za 100,-. Rýmu asi jo, ale zápal plic? :xvulAno proto se doporučují různe doplňky - vitamíny, probiotika...
  4. dzavel

    Krajské volby 2008

    poplatky nejsou zas takovy nesmysl, vsimnul sis ze se usetrilo par mld z rozpoctu zdravotnictvi, protoze lidi prestali chodit k doktorovi s kazdou pitomosti? Jo a zároveň lidi začali přecházet nemoci a uvažovta jak jen nezaplatit blbejch 30kč. Jasan. Sme národ socek, kerý si kvůli 30,- kč rači uženou zápal plic?!? Jinak to aspoň lidi donutilo si uvědomit, že zdravotnictví není zadarmo, ale je to sakra drahá věc, za kterou platí většinou pořád jen symbolicky (ale spoň z jejich pohledu-přímo). Na západě se platí daleko víc (i v poměru k platům) a úmrtnost to tam nezvedlo. Nebo ti snad přinde v pořádku chodit si předepisovat Paralen, kerej hotově stojí 8,-, ale díky tvé vyčuranosti a systému, kdy je \"fše zdarma\", stojí nakonec zdravotní pojišťovnu 30,-, pač musí proplatit i papírování (čísla sou reálný). Čeho se poplatkama dosáhlo (a omezením proplácení prvních dnů nemoci), bylo redukování praxe \"hodím se marod\", což je jedině dobře. [upravil dne 21.10.08 Ferin007] Špatně sis to vyložil. Na západě se platí možná víc, ale lidé mají lepší péči:nevim. Nejsem žádnej vychcánek, ale paraleny si nekupuju - Aspirin mi pomáhá víc:aut.
  5. dzavel

    Krajské volby 2008

    a kde si tenhle údaj sebral, že lidi nechodí k doktorovi kvůli 30 kč? podle mě lidi k doktorum s nachlazením nechodí spíš pro to, že doktor jim stejně nenápíše paralen, ale musí si ho koupit sami, těch důvodů bude víc. mě vždycky nejvíc dráždí lidi kolem mě, co nechodí volit a přitom mají nejvíc řečí na politiku - podle mě jediná věc, kterou můžou ten stav změnit, je jít dát hlas. takže když vim, že nevolí, tak se s nima o politice radši ani nebavim JJ, tak jsem to myslel. V okolí znám lidi kteří tvrdí, že nepujdou k doktorovi pro paralen, ale občas je třeba lěčit i jinak (antibiotiky) a to pozná už asi jen doktor, ale lidi si prostě myslí, že se vyléči sami.
  6. dzavel

    Krajské volby 2008

    poplatky nejsou zas takovy nesmysl, vsimnul sis ze se usetrilo par mld z rozpoctu zdravotnictvi, protoze lidi prestali chodit k doktorovi s kazdou pitomosti? Jo a zároveň lidi začali přecházet nemoci a uvažovta jak jen nezaplatit blbejch 30kč.
  7. dzavel

    Krajské volby 2008

    Tošenovského je škoda, udělal hodne. Jsem zvedavej na toho bramboráka:). Poplatky byly podle mě nesmysl, protože šly jen do kapsy doktorům, kteří s nimi mohli naložit jakkoliv (záměr byl nakoupit lepší vybavení apod. - kolik jich to udělalo?).
  8. dzavel

    Máte někdo zkušenosti se Cee´dem?

    Soused (znám ho pouze od vidění) na ulici má sw crdi (obsah nevím). Už sem ho viděl dva týdny jezdit v náhradním vozidle.
    • 20
  9. dzavel

    Lambda sonda.

    Nemělo by to být od 0,4 po 0,7?
    • 13
  10. Potřebuji poradit s opravou auta nebo výměnou řj v 306break rv.2001. Odchází mi 2.lambda sonda (už třetí kus). 1.lambda (před katalyzátorem) byla vyměněna zároveň s katalyzátorem (původním majitelem). 2.lambda (za katalyzátorem) byla vyměněna po prodeji. Po výměně auto jelo chvíli normálně, ale už zase diagnostika ukazuje chybu s 2.lambda sondou (na diagnostice 2.lambda nepracuje). Kabely jsou ok. Zároveň mi auto vybíjí baterku (po týdnu je baterka hyn). Mám tuto origo jednotku \"0 261 206 861\" a chtěl bych ji vyměnit za \"0 261 206 860\" (tato je ze citroena). Máte někdo zkušenosti s výměnou (přehráním sw a nastavením)? Jakou jednotku můžu použít? Pokud víte o někom z Ostravy a okolí kdo umí přehrát sw v jednotce, tak pisněte prosím kontakt. Pokud máte nějaké napady, tak sem s nima:super. Dík
  11. dzavel

    ASUS EEE PC 901

    To by mě zajímalo, co jsi v něm tak strašnýho našel, že bys ho kvůli tomu nechtěl. Nebyla to elektronka E13 z podniku Katoda Olomóc? Procesor, který nelze vyměnit, pomalou paměť (prostě pomalá a drahá hračka bez možnosti rošíření). To že tam není HDD je plus i minus. Jelikož to vyrábí Asus a jejich reklamace jsem zažil, tak bych si ho nekoupil. Toť vše;) To spojenie ASUS a reklamácia mi nedá nereagovať. Máš s tým zlú skúsenosť? Lebo posledné dva roky majú najlepší servis čo poznám. Poruchovosť výrobkov minimálna a ešte sa mi nestalo aby oprava trvala dlhšie ako 7 dní i s dopravou. Práve by som povedal že keď notebook s Low-end modelov, tak jedine ASUS. Zkušenost nemám, ale já ty produkty opravoval takže vím jaká je kvalita oprav. Asus patří mezi lepší značky v HW, ale osobně bych se mu už vyhnul.
  12. dzavel

    ASUS EEE PC 901

    To by mě zajímalo, co jsi v něm tak strašnýho našel, že bys ho kvůli tomu nechtěl. Nebyla to elektronka E13 z podniku Katoda Olomóc? Procesor, který nelze vyměnit, pomalou paměť (prostě pomalá a drahá hračka bez možnosti rošíření). To že tam není HDD je plus i minus. Jelikož to vyrábí Asus a jejich reklamace jsem zažil, tak bych si ho nekoupil. Toť vše;)
  13. dzavel

    diagnostika

    Mechanik mi tvrdil, že některé HDI a D si nerozumí se všema diagnostikama. Občas se mi diagnostika nechytla se Scanmastrem na první pokus, ale po zapnutí a vypnutí Scantool a opětovném zapnuti Scanmastru pak jela. Používám ELM327.
  14. dzavel

    diagnostika

    Diagnostika a soft není upraven přímo pro peugeot, takže se tam objevují i nesmysly. Vyskakují mi podobné
  15. dzavel

    ASUS EEE PC 901

    Co tě k tomu vede? Pokud jen rozměr, tak ho raději ožel a kup si normální noťas (cenově nastejno). V bývalé práci jsem viděl rozebraný e700 a asi bych si ho nekoupil:bojim.
  16. dzavel

    Problémy se sousedy

    Tohle zní celkem rozumně OT: čím se živíš?
  17. dzavel

    Tak jsem si udělal radost.

    Vypadají pěkně. Na kolik přišly?
    • 36
  18. dzavel

    306 break

    Některé jsou celkem pěkné. http://www.hi-speed.dk/Galleri-Indbakke/Allan_M_306/Allan_M_306.html http://www.hi-speed.dk/Bjorn306StC.html http://www.hi-speed.dk/jess/jess_306.html http://www.hi-speed.dk/Mads306hdi.html http://www.hi-speed.dk/MikaelLone306.html http://www.hi-speed.dk/Sisse306STC.html
  19. dzavel

    306 break

    Určitě se tunit dá Snad teď [upravil dne 16/5/08 dzavel]
  20. Celkem mazec. Ředitel = cyp jak lampa:bacha Zajímalo by mě co na to francouzské zastoupení
    • 39
  21. dzavel

    Prosím o zaslání hlasu

    klak:)
  22. dzavel

    Tak jsem trochu \"chromoval\" III.

    Kdybych neviděl tvoji 406 (pouze fotky), tak bych řek \"začínající tuzer\", ale takhle sem zvědav co bude dál:D:super.
    • 23
  23. Pálku si každej nevozí jako povinnou výbavu:super
    • 22
  24. Nevím co tím myslíš a já jsi nic nekompenzuji.......nemám proč....vždycky jsem ji vozil a ta pálka tady na foru patří prostě ke mě s tím už nic neudělám na to už je pozdě....... Inu je to celkem neobvyklé. Jen symbol?
    • 22
  25. dzavel

    řídící jednotka 306 HDi

    Takže když je číslo 0 261 206 861 můžu mít jednotku 861 a výš? Dík
×
×
  • Vytvořit...