poplatky nejsou zas takovy nesmysl, vsimnul sis ze se usetrilo par mld z rozpoctu zdravotnictvi, protoze lidi prestali chodit k doktorovi s kazdou pitomosti?
Jo a zároveň lidi začali přecházet nemoci a uvažovta jak jen nezaplatit blbejch 30kč.
Jasan. Sme národ socek, kerý si kvůli 30,- kč rači uženou zápal plic?!?
Jinak to aspoň lidi donutilo si uvědomit, že zdravotnictví není zadarmo, ale je to sakra drahá věc, za kterou platí většinou pořád jen symbolicky (ale spoň z jejich pohledu-přímo). Na západě se platí daleko víc (i v poměru k platům) a úmrtnost to tam nezvedlo.
Nebo ti snad přinde v pořádku chodit si předepisovat Paralen, kerej hotově stojí 8,-, ale díky tvé vyčuranosti a systému, kdy je \"fše zdarma\", stojí nakonec zdravotní pojišťovnu 30,-, pač musí proplatit i papírování (čísla sou reálný).
Čeho se poplatkama dosáhlo (a omezením proplácení prvních dnů nemoci), bylo redukování praxe \"hodím se marod\", což je jedině dobře.
[upravil dne 21.10.08 Ferin007]
Špatně sis to vyložil.
Na západě se platí možná víc, ale lidé mají lepší péči:nevim.
Nejsem žádnej vychcánek, ale paraleny si nekupuju - Aspirin mi pomáhá víc:aut.