Já mám s FB také své zkušenosti. Měl jsem tam profil asi necelý rok, ze začátku to celkem šlo, ale jak šel čas, tak se z toho stávala moje závislost. Nebyl den, kdybych na FB nebyl přihlášenej, neukládal nové fotky, nové přátele atd...jenže časem člověk zjistí, že toho promrhaného času o ničem je opravdu moc a nic dobrého z toho není. Kontakty na důležité osoby má člověk na ICQ, v mobilu, na spolužáci.cz, na e-mailu a jiných místech. Ano, FB je asi pohodlný způsob udržování kontaktů, ale není jediným způsobem. Ano, člověk se tak rozvášní, že je pak schopen na FB na sebe prásknout snad cokoliv a nemusí to ani být za účelem zviditelnění se...když je člověk závislej, tak už si nedokáže představit svůj každodenní život bez FB a pak takoví lidé klidně pošlou kopi své občanky i bez začernění některých údajů, hlavně ať se vlk nažere a koza může užívat FB dál...mám takového kolegu v práci, kterej chodí na FB denodenně snad 10 hodin v kuse (samozřejmě že i v pracovní době) a i mě to docela rozčiluje, když místo pracovních povinností balí roštěnky na FB.
Pro mě FB už dávno skončil, svůj profil jsem asi před rokem zrušil a jsem za to moc rád...navíc mi zbývá mnoho času na jiné aktivity, které jsem dříve vypustil proto, abych mohl od rána do noci sedět u počítače. Ať každej argumentuje, čím chce, nepřesvědčí mě, že je FB nezbytný nebo užitečný. Vždycky existuje alternativa nebo i více alternativních možností.