V podstatě všem požadavkům (asi až na výdrž baterie, ale nevím, co si mám představit pod velkou výdrží baterie) vyhovuje stroj, co užívám já: HTC Desire (A8181), ale s tou výdrží baterie je to u chytrých telefonů vesměs na štíru, protože člověk nemůže čekat, že mobil, který už má procesor s GHz frekvencí a vlastní RAMkou a blíží se svými specifikacemi spíše počítači než mobilu, bude mít výdrž v řádech několika dnů. Já jsem si koupil výkonnější baterii a když mobil příliš nepoužívám, tak vydrží i 3 dny, ale pokud jsem déle na Wi-Fi a víc s telefonem dělám, tak se může stát, že budu nabíjet každý den.
Ale abych se vrátil k požadavkům: Mobil umí jak WAP (GPRS), tak má Wi-Fi přijímač a zároveň umí sloužit jako Wi-Fi hotspot (ale umí to propojit internet s notebookem i po kabelu a to za instalace pouze ovladačů, nepotřebuje to žádný \"Suite\"), display splňuje požadavky, mám dojem, že má právě oněch 640x 480 (úhlopříčka 3,7\"), vnitřní paměť to má nějakých 150 MB, ale to stačí, pokud tam člověk neinstaluje kdejakou pí*ovinu, samozřejmostí je slot na MicroSDHC, na kterou lze instalovat objemnější programy, jako např GPS navigaci s mapovými podklady.
OS je Android verze 2.2.2, takže je samozřejmostí možnost instalace všeho možného z AndroidMarketu (Google Play). Co se týče navigace, tak v základu je zde nainstalovaná Google Maps navigace, která je bohužel pouze on-line, ale já třeba používám z velkého množství off-line navigací jednu výbornou: Sygic Navigation, která používá TomTom mapy a je fakt perfektní - mohu jen doporučit. Abych doplnil, OS Android lze tzv. \"rootnout\", což znamená získat administrátorská práva k systému a pak s ním lze dělat psí kusy, takže smazat skoro cokoliv ze systémových souborů. Ale jak jsem byl upozorněn výrobcem, pak ztrácím nárok na záruku. To je asi tak vše, co mohu napsat k uvedeným požadavkům.
Co se týče mobilů, tak bych doporučil kontaktovat zdejšího člena \"kujon106\", který má vystudovaných snad už několik Ing. oborů na VŠ a mobilům rozumí snad jako nikdo jiný zde na fóru.