Přejít na obsah

Stifler

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    5 333
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Stifler

  1. OK406: Odvolat se nejde (odvolání=řádný opravný prostředek), ale to neznamená, že nejde využít jiné opravné prostředky (mimořádné). Udělením blokové pokuty dojde k ukončení zjednodušeného správního (přestupkového) řízení, kdy je přestupek spolehlivě zjištěn, nestačí domluva a přestupce se svým protiprávním jednáním souhlasí. Tím je přestupek \"definitivně\" vyřešen (vyřešen = pravomocný). Takže pokuta je něco jako trest v trestním řízení. Ale samozřejmě jako v trestním řízení i v tomto správním řízení existují mimořádné opravné prostředky, díky kterým může dojít i ke zrušení \"trestu\", tedy pokuty, a vrácení peněz přestupci. Takových případů je velmi málo, ale děje se to.
    • 31
  2. fifowole: já mam na 2.0 HDi 80 kW černé pružiny.
    • 89
  3. Bjukemen: klidně je tam dej, tim nic nezkazíš, ale Monroe zrovna není značka zaručující kvalitu. Na druhou stranu může být cokoliv lepší než to, co tam máš teď (pokud už ty pružiny jsou na autě hodně dlouho). Opl405: Se to u takhle starých aut množí jako houby po dešti. Je t ozvláštní, že to dělá zrovna u 406ek a zrovna v tomhle zimním období.
    • 89
  4. Stifler

    ukažte svoji 406

    Ericce: Krásnej kombík jako celek a tyhle kola tomu taky hodně slušej, jsou to takový menší Challengery, který 406ce slušej taky. Mně se líbí i ta maska bez znaku...kdybys jí někdy sudnával a dával se znakem, tak mi jí pošli.
  5. 17. března jsme řešili tuhle červenou 306ku v sekci \"Tipy na zajímavé kousky\", psal tam o ní Andreww, stála 10.000,- Kč, což si myslím, že Šalda udělal dobrej kup. Oni a Kvasky tam v tom vlákně nad ní slintali.
  6. Stifler

    Centrální zamykání

    To vlákno sleduju - Ferry mi na něj poslal odkaz, ale to pro mě nic neřeší. Já jakožto elektrikářský laik potřebuju mít na všechno jasnou odpověď typu: \"Jo, tohle pujde. x Ne tohle nepujde!\" a pokud možno přesný popis, co kam a jak. Nestačí mi napsat, udělej to podle tohoto schématu, páč tomu já prd rozumim.
    • 18
  7. Stifler

    Centrální zamykání

    Teď mám další dotaz, mám externí centrál \"RJ CZ KEY\", do přílohy dávám návod k instalaci --> šlo by to podle nějakého obrázku zapojení z toho návodu napojit přímo na ten konektor na BSI, aby fungovalyvšechny funkce toho externího centrálu? návod
    • 18
  8. Stifler

    Kamera do auta

    Scratch: videa pěkná, je vidět, že kvalitu ten záznam má. Ale to předjíždění na dvojtý plný čáře.....
  9. Stifler

    Kamera do auta

    Scratch: Kdyby ti Jirka nedal místo na ftp serveru, tak to stačí uložit třeba na www.ulozto.cz, tam je to zadarmo a kdykoliv přístupné.
  10. Ano, právník není opravný prostředek, ale může ho podat tvým jménem, pokud se necháš zastupovat. Ano, na blokovou pokutu se nelze na místě odvolat, ale kdo mluvil o odvolání? opravných prostředků poskytuje náš právní řád trochu více a navíc se dělí na řádné a mimořádné opravné prostředky...... Edit: Aha, už to vidim, OK406 mluvil o odvolání... [upravil dne 18/3/11 08:52 Stifler]
    • 31
  11. Stifler

    Jaký vosk je dobrý

    Taky jsem si na tuhle sezónu koupil CarPlan: tak jsem zvědavej, jak to pujde...až bude teplo a sucho, tak si rezervuju jeden celej den na údržbu auta a pak poreferuju, jak to s tim šlo.
    • 59
  12. Stifler

    ukažte svoji 406

    Špatně koukáš. psal jse, že tažný dvakrát až třikrát do roka použiju, takže dolu nepujde. Nikdo další v rodině tažný nemá, takže se občas moje auto hodí i pro ostatní.
  13. John_Ice: Stačí mít dobrého právníka a najít nějakou nesrovnalost nebo nedostatek i třeba jen na pokutovém bloku a mohou ti peníze vyplatit zpět.
    • 31
  14. Stifler

    ukažte svoji 406

    MACI: U mě nepomůže ani WDčko ani šup. už jsem to zkoušel různými fintami a nic nezabralo. Mám dojem, že to otočné kolečko se po otočení klíčku má otočit jen částečně do krajní polohy a pak by měla jít koule sundat, ale mě se to protáčí pořád dokola (bez otočení klíčku je to asi normální, ale po otočení by to dělat už nemělo).
  15. To není zcela pravda, vždycky existuje možnost opravného prostředku.
    • 31
  16. Neumim hledat. Btw: jak souvisí mulitpla klub s Peugeot Clubem?
    • 17
  17. Stifler

    ukažte svoji 406

    MACI, skorpion: ano, ta \"trubka\" je sundávací, nebo spíše kdysi dávno byla. Zkoušeli to u mě doma různí siláci a nikdo nepochodil. On je tam nějaký zámkový mechasnismus, kdy po otočením klíčku a zatočením toho černého kolečka by se to mělo dát sundat, ale to je už asi hodně dlouho nefunkční. Samozřejmě že jsem chtěl dát tažné dolů, protože ho využiju tak dvakrát až třikrát do roka a když by mě měl někdo nabourat zezadu, tak tomu tažné nepomůže, naopak se může pochroumat nosná kastle od nárazu do koule. Takže jsem odkázán k tomu, abych s tim jezdil, dokud se nenajde někdo, kdo by dokázal tenhle systém rozluštit a kouli sundat. Jinak ano, je to Shellka u Dobříše, jen jsem si nemohl vzpomenout, co za žlutou pumpu tam bylo, tak jsem to radši do popisku nepsal
  18. Stifler

    Spotřeba HDI

    Dneska jsem si udělal s přítelkyní cestu do Písku (celkem cca 500 km) a prozatímní spotřeba od plně natankované nádrže (82 litrů) po ujetí 619 km velice příjemná - 4,9 litrů/100 km. V nádrži ubylo zatim jen asi necelá čtvrtina dle ukazatele na budících. A pak že to nejde jezdit úsporně. Edit: Omlouvám se, špatně jsem včera po celodenním výletu koukal svýma unavenýma očima - z nádrže zmizela třetina a né čtvrtina, jak jsem uváděl na začátku příspěvku. [upravil dne 16/3/11 16:03 Stifler]
  19. Stifler

    ukažte svoji 406

    28. února jsem jel do školy do Prahy a na parkovišti bylo zrovna volný jedno pěkný místečko vedle 406ky old model: A pak celá trojička Peugeotů, škoda, že tam bylo to křoví, jinak by byla fotka hezčí : Dneska jsem si udělal výlet s přítelkyní do Písku (celkem cca 500 km), tak jsem za krásného počasí po nedělním umytí auta udělal pár fotek. Nejprve cestou z Prahy na Příbram u benzinky na parkovišti: pak před sídlem JIRI Models v Písku: Omluvte kvalitu fotek, foceno jen mobilem.
  20. Stifler

    pug by oni - prodano :(

    Oni, máš to fakt krásný. Jsem rád, že jsem k tomu mohl přispět i já svou troškou do mlýna, resp. do interiéru z mého bouraného XSička. Jsem zvědav na pokračování příběhu.
  21. Stifler

    Koupě 307 ?

    přesně tak by to mělo být. Taky jsem řešil jednoho pána v Praze na Čerňáku na parkovišti, který měl měsíc propadlou zelenou papírovou převozku a byl s manželkou nakupovat v Makru. Dost se divil, jaktože tohle nesmí.
    • 21
  22. Stifler

    ukažte svoji 406

    Ta řadička mi připomíná řešení, které měl om406 ve svém Coupé...povedená práce.
  23. Stifler

    samolepka peugeotclub

    A mně nikdo neodpoví?
    • 40
  24. Stifler

    Koupě 307 ?

    Tak to snad rozseknu. Žádný zákon ani vyhláška tyto případy neřeší, takže bazary dávají volný průchod \"lidové tvořivosti\" a tvrdí kupujícímu, že kupní smlouva nahrazuje do registrace vozidla doklady od vozidla, což je nesmysl. Chudáci ti, co jim věří a narazí na policajta, který v takovém případě neumí přivřít oko, pokud si vezou vozidlo z bazaru domů. Jezdit by však nadále bez dokladů od vozidla neměli a kupní smlouva je k tomu ani neopravňuje. Tou pouze dokládají vlastnictví vozidla, nic víc. Pokud bazary vykoupí vozidlo, pak je na ně udělaná odhláška a dávají kupujícímu doklady (TP + ORV) i se zplnomocněním (resp. prohlášením, že vozidlo nehodlají provozovat) k přepisu vozidla na nového majitele. To je v pořádku. Berou-li bazary vozidla do komisního prodeje a mají vyřídit odhlášku, řeší to několika způsoby. Buď dají doklady na odhlášení původnímu majiteli i s údaji o nabyvateli (ten odjíždí jen s kupní smlouvou) nebo sami dojedou na příslušný úřad odhlášku udělat na základě zplnomocnění (kupující opět odjíždí jen s kupní smlouvou) nebo předají zplnomocnění od prodávajícího kupujícímu, aby si to zařídil nějak sám. Pak doklady kupující má. Další případy: dají kupujícímu ORV, při odhlášení vozidla nahlásí ztrátu dokladu a nechají vystavit duplikát s omezenou platností. Tím se původní doklad dostává do pátrání a nový majitel je do příchodu platných dokladů poštou (jezdí-li s vozidlem) vystaven riziku možnosti až přijít o řidičák, protože jezdí s neplatným (ztraceným!) dokladem. O ježdění s nepojištěným vozidlem ani nebudu psát. U vozidel s čistopisem je to trošku složitější. Dle zákona č. 56/2001 Sb. je možné na dovezené vozidlo vystavit čistopis, pokud je prokázáno schválení vozidla pro provoz na pozemních komunikacích k přepravě osob nebo nákladu. Neznamená to ještě ale, že je technicky způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích. Takže jenom čistopis nic neznamená. Je třeba ještě protokol o technické kontrole (před schválením technické způsobilosti nebo před registrací). Takže bazary - je-li na vozidle technická udělaná - rádi udělají povinné ručení a vydají papírovou zelenou \"převozku\" pro přejezd do místa trvalého pobytu popř. k registraci vozidla. Normální ježdění ale opět nepřichází v úvahu. Některé bazary dají papírovou převozku i na vozidla, která nemají schválenou technickou způsobilost nebo dokonce půjčují vlastní plechové převozky, které mají výhradně k vlastnímu použití pro opravy a testování vozidel. Takže kirkiz má ve svém tvrzení v podstatě pravdu. Ale je to v mém vysvětlení ještě dál rozebrané. Toť snad vše, co jste zde řešili. Pokud budete mít další dotazy, tak se ptejte. [upravil dne 14/3/11 19:26 Stifler]
    • 21
  25. Stifler

    Centrální zamykání

    Dave_k: Ať jsem dal hledat \"BSI\" nebo \"BSI 406\", tak mi to nikde nenašlo fotku tý jednotky, ani kde se v autě nachází. Asi jsem fakt ňouma, co neumí hledat. Edit: tak jsem našel na zahraničních stránkách toto: A teď otázka: kam z tohoto by se eventuelně dala připojit externí ŘJ dálkového centrálu, co jsem si už asi před 4 rokama kupoval tenkrát ještě do 306ky? Ta externí ŘJ má spoustu drátů, tak předpokládám, že pokud BSI ovládá cenrál, tak by tam tahle externí ŘJ mohla jít někam připájet, nebo se pletu? Nejsem žádný elektrikář, tak se radši zepám, než bych šel dělat nějaké pokusy a něco si zničil. [upravil dne 12/3/11 20:57 Stifler]
    • 18
×
×
  • Vytvořit...