-
Počet příspěvků
5 333 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Stifler
-
No, jak to tady tak sleduju, tak se tady toho víc nakecá, než nanominuje. Aby to nedopadlo, jako ten poslední (druhý) ročník, ze kterého nakonec taky nic nebylo.
-
Tommy002: Mohl bys mi říct, ve kterém předpisu se hovoří, že u směrových šipek se neřeší přednost? ...jen tak z mé zvědavosti... Já mám za to, že pokud tam budou mít směrové šipky oba směry a oba budou mít zelenou, tak stejně jeden druhému musí dát přednost a v tom případě by měla platit ostatní pravidla silničního provozu, přestože by se mohly zdát signály semaforu nadřazené čemukoliv. Navíc jeden řidič nemusí vědět, jestli i ten druhý (co mu má dát přednost) tam má směrovou šipku či nikoliv.
-
čakom: tak až budou kolečka na autě, tak se pochlub fotkami.
-
Mildík: Ten, co chce přejet z pravého pruhu do levého, nesmí ohrozit (mám dojem, že ani omezit) řidiče, kteří v tom pruhu již jedou, tedy jim musí dát přednost v jízdě. To, že se do levého pruhu zařazuje přes pravý při opouštění křižovatky nemá na věc žádný vliv. Tommy002: Souhlasím s tebou, ale v bodu 3. si myslím, že je irelevantní, zda je tam čistý terč nebo směrová šipka (vzhledem k charakteru křižovatky si myslím, že terč by zde byl neúčelný a bude tam šipka, jako označení jediného možného směru jízdy), protože se tím pravidla přednosti v jízdě nemění ve vztahu k ostatním účastníkům provozu.
-
Nejdřív by bylo potřeba udělat sondu, jestli vůbec máme tolik registrovaných členek, aby to vůbec na nějakou soutěž dalo.
-
On už druhý ročník tak nějak byl, ale vzhledem k tomu, že se přihlásily asi jen tři fotky, tak z toho sešlo. Holt pro to asi není zapálen dostatek zdejších členů... Edit: První ročník byl zde: A druhý, který se nějak nedokončil, byl zde: [upravil dne 10.5.12 18:13 od Stifler]
-
No, tak se ti ten kablík s diodou může válet někde pod středovym tunelem, jen to nevidíš.
-
měla by být pod středovým tunelem diodka...nedá se to vyndat přes popelník (aspoň mam ten dojem). Myslim, že jsem to musel řešit přes manžetu řadičky. Edit: Ikdyž by to mohlo jít po sundání celého popelníku (ne jen toho vnitřku). [upravil dne 9.5.12 11:57 od Stifler]
-
Matii: Já si stojím za svým. Ano, semafor je nadřazen ostatním značkám, ale ani tak to neznamená, že kdo má zelenou, má absolutní přednost. Jediný případ, kdy nemusíš dávat přednost, není zelená šipka (to v žádném případě!!!), ale zelená šipka znamenající signál pro opuštění křižovatky - až v tomto případě nemáš komu dávat přednost. Zelená šipka neznamená nic, co by souviselo s předností v jízdě. Pokud budou mít dva protilehlé směry křižovatky zelenou a jeden jí bude mít přímou a ten proti němu doleva, tak samozřejmě má přednost ten, co jede rovně a ten, co má (byť i deset zelených šipek doleva) mu musí dát přednost. Navíc na obrázku tvé situace je jasně na vozovce bílá přerušovaná čára ve směru vozidel po zelené šipce, to podle mě jasně vypovídá, kdo bude nucen zastavit vozidlo v případě, že bude mít více vozidel jedoucích stejným směrem zelenou (je jedno, kdo čistý terč a kdo šipku). To, že ti něco řekne nějaký školitel, neznamená, že musí mít vždycky pravdu (zároveň netvrdím, že jí mám já, ale z logiky věci by to mělo dát za pravdu mně). Dokud mi to tady nikdo nevyvrátí pádnými argumenty (citací zákona), tak budu tvrdit, že si stojím za svým. Gronholmm: Je to tak, jak jsem ti odpovídal už výše a v podstatě se to shoduje se situací, co sem dával matii. Z mého pohledu máš jednoznačně přednost ty. Ale pokud se se mnou chce někdo hádat, že pravdu nemám, tak směle do toho.
-
Ano, popelník je osvětlený. Jinak si z toho nic nedělej, já to hned taky nepochopil, jak to zo toho vydolovat.
-
Krt€K: Tak aspoň někdo je zapálenej. Co se týče barev světel, mám dojem, že se o tom zmiňuje i nějaká prováděcí vyhláška, ale to si nepamatuju, protože to k práci nepotřebuju.
-
Edison: já nemám problém uznat svou chybu, nevědomost či, jak píšeš, \"kix\". Ikdyž věřim, že ode mě spousta lidí očekává až neomylnost (obzvlášť v problematice silničního provozu, přestože jsem nikdy nebyl dopravním policistou), tak jsem obyčejný člověk, který má své názory, které se nemusejí setkat s uznáním či pochopením (s Medvědem jsme si k tomu už párkrát osobně řekli své...v dobrém) a vzhledem k mému věku se nedají ani čekat žádné valné životní zkušenosti. Takže občas i na fóru připomínám, že co napíšu, je jen můj názor, který nemusí být vždy správný a nikomu ho nevnucuju - každý si na něm může najít to své anebo nic. Nyní se holt stalo to, co se mi stává, vyjádřil jsem názor, který jsem neopřel o nastudovanou problematiku tak, jak jsem to narychlo udělal u mé první rady Radkovi v tomhle vlákně, proto jsem vyhodnotil, že je omluva na místě a nestydim se za to.
-
BBJ a Edison: omlouvám se, nestudoval jsem výklad předpisů k tomuhle tématu a budete mít pravdu vy.
-
Edison: pokud jsem pochopil správně tvůj bod 2,tak píšeš o zelené šipce ukazující vpravo a tam, si myslím, že nepůjde o úplnou přednost ostatním, ale ostatními, protože tahle šipka, pokud se domnívám správně, se nerozsvěcí v době, kdy projíždějí křižovatkou auta ze směrů, jimž bych měl dávat přednost. Navíc i v případě ;)protijedoucích vozidel bych měl přednost já. Ale tohle nemohu jako kluk z vesnice posoudit, protože nemám vypozorované, ve kterých všech případech se tato šipka rozsvěcí...
-
BBJ: já si troufám říct, jak píšu o příspěvek výše, že dokud budu mít ve svém směru jízdy čáru přes vozovku a je jedno zda příčnou čáru plnou nebo přerušovanou, tak je evidentní, že přijíždím do křižovatky, kde je přednost v jízdě řešena dopravním značením a tedy dávám přednost já.
-
Matii: situace z tvého obrázku jasně ukazuje, že vždycky bude mít přednost vozidlo jedoucí po červené šipce před vozidlem jedoucím po zelené šipce. Je to, jak jsem psal Gronholmmovi, auto jedoucí v tvém případě po zelené šipce má před připojením do průběžného pruhu vodorovnou značku - přerušovanou čáru, která mu má dát najevo, že přijíždí po vedlejší silnici k hlavní a má dát přednost. Vodorovná značka má být doplněna i svislou značkou - dej přednost v jízdě...z obrázku to trochu vypadá, že tam ta značka i je, navíc tam i trochu je vidět příčná čára ještě před přerušovanou čarou ve směru příjezdu vozidel po zelené šipce, což by snad už jasněji o přednosti v jízdě vypovídat nemohlo. Je to v podstatě totožné, co chtěl vědět Gronholmm. Ještě bych si dovolil jeden edit... zapomněl jsem, že píšeš o semaforech... co se týče zelené šipky semaforu, nelze to zaměnit se signálem k opuštění křižovatky, ale slouží jen k informaci, pro který směr je barva semaforu určena. Navíc semafor nedává nikomu absolutní přednost! Je třeba si uvědomit, že každý musí pamatovat i na ostatní pravidla provozu...jako příklad může sloužit situace, kdy se zelená objeví na semaforu v obou přímých směrech a zároveň pro odbočení vlevo. Každý jedoucí vlevo musí dát přednost protijedoucím vozidlům i přesto, že má taky zelenou, a to až do doby, kdy se rozsvítí signál pro opuštění křižovatky nebo nejede žádné protijedoucí vozidlo. Ale tohle určitě nemusím nikomu připomínat, to všichni přece víme [upravil dne 7.5.12 21:56 od Stifler]
-
Poslední obrázek dává za pravdu mému druhému \"editu\" předchozího příspěvku. Oba dva pruhy z tvého směru jsou odbočovací vlevo, tudíž musí vozidla odbočující z levého pruhu vlet opět do levého pruhu a vozidla v pravém pruhu opět pojedou pravým pruhem. Tudíž vozidla ze zkráceného připojovacího pruhu budou dávat přednost vozidlům, která z posledního snímku vyjíždějí do křižovatky z pravého pruhu a pojedou opět pravým pruhem.
-
Z tohodle ja patrné, že v pravém pruhu namá nikdo přijíždějící z tvého směru co dělat. Ty se tedy musíš zařadit do levého pruhu a vozidla přijíždějící do křižovatky v přímém směru musí učinit to samé. Pokud by jeli v pravém pruhu, musí přejet do levého, protože z tohoto pohledu je jasné, že nově namalovaná nepřerušovaná čára umožňuje vozidlům zotohoto zkráceného připojovacího pruhu rovnou vjet do pravého pruhu bez jakéhokoliv omezení či dávání komukoliv přednost. V pravém pruhu by v přímém směru měly být nakreslené šipky ukazující doleva, aby se všichni zařadili z pravého pruhu do levého. Pokud tam nejsou, tak je to špatně. Edit: popř. by místo šipek ukazujících vlevo mohl být jakoby \"ostrůvek\" z příčných čar (\"zebra\"). [upravil dne 7.5.12 14:35 od Stifler] Edit 2: No, při bližším pohledu na obrázek to vypadá, že ta bílá čára zprava není na silnici, ale jen v rámci mapového podkladu, což znamená, že platěj ty nevýrazné přerušované čáry v tom připojovacím pruhu, což jasně znamená, že ty jedeš po hlavní a vozidla přijíždějící v tomto připojovacím pruhu či zkráceném pruhu ti musej dát přednost [upravil dne 7.5.12 14:37 od Stifler]
-
Mě tyhle serepetičky dost rozčilují a asi bych se choval nepřístojně k řidičům, co s tím jezděj, ale bohužel, málokterý příslušník se tímto vůbec zabývá. Pokutuje to jen pár opravdu zapálených dopraváků a ostatní na to kašlou nebo se jim do toho ani nechce, popř. nemají ani naštudované předpisy, zda to být může či nikoliv (nevěděli by, podle kterého § napsat pokutu).
-
matii: Nevím, jestli mluvíš o stejné situaci, nebo sis jen spletl pojmy, ale tady nejde o nějaká protijedoucí vozidla. Tady jde o to, že jsi v křižovatce, kde není směrová šipka, ukazující, že máš opustit křižovatku a najednou se zprava přiřítí auto, které se chce nacpat do pruhu, v němž už jedeš ty a jaksi nejde zařídit, abyste se tam vešli oba současně (pokud jsem Gronholmma pochopil správně). Je otázkou, jestli takové místo lze považovat za součást křižovatky a popř. za místo, kde není přednost vozidel upravena dopravními značkami a mělo by mít vozidlo přijíždějící zprava přednost. Napadá mě ještě jedna otázka na Gronholmma: Je v tom \"připojovacím\" či \"zkráceném\" pruhu vodorovné značení? Je tam v hlavním směru (jak jedeš) podélná přerušovaná čára kterou musí připojující se auta přejet? Obrázek, který jsi sem dal, není moc kvalitní a některé detaily z toho nejdou zjistit.
-
Jak píše Edison, je to zakázaný. Dopředu smí svítit pouze světlo bílé barvy s výjimkou žlutých světel do mlhy a žádná výjimka se nepřipouští. Takže jakékoliv modré diody na ostřikovačích nebo i třeba v interiéru za sklem (které jsou vidět zpředu) či jiné zbarvení světel nemá na silnici legálně co dělat. Zakladateli vlákna tak můžu odpovědět jednoznačně: pokud není některý strážce zákona benevolentní nebo se mu to dokonce nelíbí, tak by měl následovat tvrdý postih. Pokud by si to někdo (PČR) vyložil jako závadu bezprostředně ohrožující ... \"bla, bla, bla\" (nebudu tady citovat celé znění předmětného bodu v zákoně), tak se řidič vystavuje nebezpečí ztráty velkého množství bodů (mám dojem, že to je buď 5 nebo 7), sankce do 10.000,- Kč ve správním řízení - blokově vyřešit nelze (pokud si to dobře pamatuju) a zákaz řízení 6-12 měsíců, takže docela palba za takovouhle blbost. Ale jak řikám, je to jen o tom, jak si to příslušník na silnici vyloží a okvalifikuje. V jiném případě asi jen pokuta na místě až do 2.000,- Kč a bez bodu, což i tak může bejt docela drahá srandička při možnosti opakování sankce každý den (i vícekrát za den).
-
SUSHI vs CAMEMBERT 2012 aktuál info
Stifler odpověděl/a v tématu od Moby89 v sekci Již uskutečněné srazy
Jimmy: Nějak mi tam chybí ty Mazdy viděl jsem tam pár Pažoutů a pár VW a to je všechno... Nevěděl jsem, že to je i VW sraz Jinak já jsem nedorazil, ač jsem to tak trochu v plánu měl, ale řeším teď jinou práci a státní závěrečné zkoušky ve škole, tak holt sraz šel stranou. -
No, Martine, v tvém případě bych spíš sázel na to, že už jsi jel po hlavní silnici a připojovací pruh pro tebe neznamená dávání přednosti v jízdě, spíš si myslim, že ti, co se chtějí připojit, by měli činit tak, aby tebe neohrozili ani neomezili v jízdě po hl. silnici. Ale teď jen tak hádám od oka...
-
Taťuldo, nemůžeš spoléhat vždycky na \"solidaritu\" ostatních řidičů, že když něco viděj, tak se zachovají správně. Považ, kdo všechno dneska dostane řidičák a že silnice je docela velký \"bitevní\" pole...to ani nemluvím o provozu po Praze, kde platí pravidlo: kdo se všude necpe, nikam se nedostane. Řekl bych, že dílem viny je na tom i ne zcela dobře vymyšlení vodorovné dopravní značení (šlo by to udělat i lépe), ale jinak platí, co jsem řekl, bez ohledu na to, da tě ten kamioňák viděl, mohl vidět nebo prostě čuměl \"po vejrech\" anebo se tam chtěl za každou cenu nacpat, dokud držel nabranou nějakou rychlost........
-
No, nevím, jaké tam je svislé dopravní značení, zejména, jestli je vodorovná silnice hlavní a kolmá vedlejší, jestli je místo z obrázku v obci nebo mimo obec... řekl bych, že problém bude, Radku u tebe. Máš dát přednost vozidlům přijíždějícím zprava (je jedno, kolik jízdních pruhů tam je), navíc pokud se jedná o hlavní silnici, tak náklaďák označený tečkou může předjíždět i v křižovatce, což, zdá se, vodorovné dopravní značení umožňuje. Letmým nastuodváním situace a předpisů jsem nezjistil, že by ten náklaďák udělal nějakou chybu. ...tedy pokud neberu v potaz, že nedal znamení o změně směru jízdy.