Přejít na obsah

Stifler

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    5 333
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Stifler

  1. Stifler

    Pe.Tr opět v peugeotí káře

    já čekal půl zrušenýho auta a vy naděláte kvůli pár škrábancům Jinak tvrdit, že kdo nemá Facebook, nejde s dobou, mi přijde docela zvláštní.Nedovedu si představit dobu, že bude jednou účet na Facebooku povinný např. pro komunikaci s úřady apod. Nemít Facebook neznamená jít s dobou, ale uchránit se od používání této zbytečnosti, která je dobrá leda tak pro páchání kriminality.
  2. Stifler

    Lidskej nevkus

    Sorry, že otevírám už uzavřenou věc, ale dovolím si nesouhlasit s tak jednoduchou definicí... Souhlasím s tím, že v otáčkách, kde je největší krouťák má motor nejvyšší účinnost, ale rozhodně tím nedocílíš nejnižší spotřeby... Třeba moje má 145 Nm cca mezi 4-4.5 RPM, když ale pojedu po dálnici, pořád rovně bez brzdění a s co nejmíň sešláplým plynem v tomhle rozmezí otáček, budu spotřebou někde okolo 8 litrů. Ale když jezdím delší tůry po okreskách, kde sem tam musíš brzdit, sem tam přidat, navíc nejedu moc pomalu,ale většinou držím otáčky mezi 2-3t, víc točím jen při předjíždění, nemám problém se pohybovat okolo 6 na sto... Je o tom přizpůsobit se charakteristice každýho motoru... Mně to samé říkal dobrý kamarád, který, troufnu si říct, že autům sakra dobře rozumí (nejvíce Peugeotům), řw v nejvyšším krouťáku je nejnižší spotřeba. Moc se mi tomu nechtělo věřit, ale pak jsem si vzpomněl, jak jsem jednou pospíchal do Prahy do školy po dálnici a musel jsem to hodně hnát, abych tu zkoušku stihl, a to jsem to točil hodně vysoko na 6ku (až 200 km/h) a spotřeba byla stejná, jako když jezdím po dálnici standardně 100 km/h, takže na tom asi něco bude. ;-)
  3. Stifler

    vin ověřit!!!

    Martinsk: ještě jednou děkuji za výtahy dle VIN kódů. Vypadá to, že hned u prvního auta to skončí a bude se kupvat, ještě se uvidí zítra podle počtu sedaček v německém TP, jestli je to jen překlep v čistopise českého TP nebo tam nemá být ani 7 míst od výroby (ale pásy tam jsou).
  4. Stifler

    vin ověřit!!!

    Velmi děkuji za VINka. Bude se to hned dneska hodit při objíždění autobazarů.
  5. Stifler

    vin ověřit!!!

    Nikdo nepomůže?
  6. Stifler

    vin ověřit!!!

    Nidko ochotný se zde nenajde? Potřeboval bych ještě třetí VINko projet servisní historií. VIN: VF3EB4HWG13173569 Děkuji.
  7. Stifler

    vin ověřit!!!

    Mohl by mi, prosím, někdo tu servisní historii prověřit? Potřebuji to znát akutně už dneska. Edit: ještě jedno VINko 807ičky by připadalo v úvahu k prověření: VF3EB4HW613161460. Děkuji. [upravil dne 1.11.12 07:33 od Stifler]
  8. Stifler

    vin ověřit!!!

    Ahoj, mohl by mi někdo prověřit servisní historii u jedné 807ičky? Děkuji za ochotu. VIN: VF3EB4HWB13135569
  9. Stifler

    Lidskej vkus

    tam je turbo? Tam je hlavně jinej motor... zdá se, že s Toyoty Supra.
  10. No, co se týče sání vzduchu, tak já má mtaky v origo airboxu K&N filtr, ale kamarád, co Peugeotům velmi dobře rozumí (byl majitelem mého bývalého XSička), tak mi tvrdil, že ani ten filtr nijak výkon auta nezvýší. Sice je větší propustnost vzduchu, ale už originální papírový filtr byl dimenzován tak, aby bohatě stačil pokrýt potřebu vzduchu v sání do motoru i při vysokých otáčkách, takže je to vlastně k ničemu. něco na tom asi bude, ale já si tam to K&Nko stejně nechám. C ose týče paliva, tak si myslím, že to taky žádnej rozdíl nebude. Max. kdo jezdí úsporně jako já, tak bude mít nepatrně nižší spotřebu, ale že by to auto s lepším palivem jezdilo jako formule, to si nemyslím. Spíš se zklidní chod motoru a možná trochu vyčistí, ale to bude tak všechno. Nárůst výkonu, pokud bude, tak asi zanedbatelný. Můžeš vyzkoušet i ethanol, někomu to začne s ethanolem jezdit jako \"raketa\". U mně se to teda nestalo, ale když to někdo suverénně tvrdí, tak mu to brát nebudu.
  11. Podle mě je u tohodle motoru i 7 kW nedosažitelný chiptuning a už tak bude podstatně vyšší spotřeba, pravděpodobně i vyšší provozní teplota motoru a nevím, co ještě...
  12. Stifler

    přední světla

    jj, vypadá to, jak píše Andreww a světla budou asi taková, co mám já, takže origo. ;-)
    • 6
  13. Tam nějaký taky mají? ani jsem si nevšiml, ale podívám se do nějakých letáků a kdyžtak sem dám obrázek. Edit: no, nenašel jsem ho, našel jsem jen komentář k tomu měřáku kapalin z Lidlu: \"Chladiaca kvapalina je na bázy glykolu, ostrekovacia na bázy alkoholu. Asi preto to nebude fungovať. V minulosti sa používali aj na chladenie zmesi alkoholu. Najpresnejšie meranie teploty tuhnutia je meraním refrakčného indexu kvapaliny\". Víc toho není, takže je otázka, jestli ten tvůj měřák je opravdu určen výhradně na měření kapaliny do ostřikovačů nebo je to nějaký rádoby univerzální měřák, který bude mít asi dost nepřesné měření. [upravil dne 29.10.12 19:22 od Stifler]
  14. No, nevim, jaký výstup máš namysli. Na Mount Everest? tam jsem nikdy nebyl... Co se týče \"narážení\", tak narážím na to, že slova typu \"co si myslíš, ty chytrej...\" a podobné narážky na fórum rozhodně nepatřej, autor tím dává najevo svou aroganci vůči tazateli a to není správné. Můžeš sem dát foto toho měřáku? Jsem zvědavý, jak vypadá a určitě nejsem jediný, kdo by se rád podíval.
  15. Charlie1: to víš, nemůže tady bejt každej nejchytřejší na světě jako ty - aspoň mi to tak připadá od té doby, co jsi se stal velkoobchodníkem s náhradními díly na auta. Ale co se dá dělat, lidé jsou různí... Čím jsi hodnotu měřil? Na stejném měřáku, na kterém se měří kapaliny do chladící soustavy? Vítek1: Tady máš přehled přístrojů používaných na různé typy kapalin ve vozidlech: http://www.srovnanicen.cz/q/mereni%20nemrznouci%20smesi/ Na směsi do ostřikovačů se používá optický přístroj, tzv. \"refraktometr\" - v odkazu hned jako první.
  16. Ahoj, jsem rád, že ses odhodlal tady Šenoldovu GTi-6ku představit. Nevím proč, ale mám dojem ,že tohle auto je r.v. 1998 - viděl jsem ho stát v bazaru ve Vrchlabí, odkud si ho Šenold koupil, ale rozhodně to nebylo v roce 2004 - to Šenoldovi nebylo zdaleka ještě ani 18 let. Já ho v bazaru VM Incomu ve Vrchlabí viděl někdy v roce 2008 na prodej, když jsem si kupoval svou předchozí GTi-6ku Rallye. Jinak vím ,že se o auto nestaral snad vůbec, jen to honil, jak se dalo, ale autu nic nedával. Těch \"závodních\" aut měl víc a všechny dopadly stejně. Teď už se snad trochu zklidnil v Audi A4 1.9 TDi.
  17. a kde jsou fotky? vždyť tam fotil skoro každej...
  18. Stifler

    Lidskej vkus

    odee: tak Lionsy jsem jedny našel na starém neaktuálním inzerátu na eBay a bnyly za 1.500 liber, což je dneska 45.000,- Kč!!! Edit: tady byly jedny za 1000 € http://www.306gti6.com/forum/showthread.php?id=128334 [upravil dne 27.10.12 21:07 od Stifler]
  19. Stifler

    Lidskej vkus

    Ty \"cyclony\" v 17\" jsou tzv. \"Lions\" a občas se na GTi6 klubu vyskytnou na prodej, ale cena se někdy pohybuje jako za celou 306ku, takže nemožné sehnat.
  20. Stabilita se samozřejmě zvýší už samotnými koly (při zachování původního ET). Podložkami se to malinko taky zlepší, ale nečekej, že z auta bude rázem formule, co tě podrží v každé zatáčce. Já měl zrovna podložky od reviloshopu na své bývalé 306ce na 17kách kolech - ET kol bylo 31 a dával jsem dozadu20 mm a dopředu 15 mm, aspoň myslim - už si to nevybavuju, a bylo to úplně akorát. Jinak, jak píše koblih, celkem by tě to u Revila stálo cca 2.000,- Kč včetně poštovného na SVK.
    • 23
  21. Nejde o změnu jízdních vlastností auta v \"origo\" stavu. Jde o to, že když namontuje na auto kola s ET 26 a po čase to změní na ET 16, tak na jízdních vlastnostech pocítí změnu. Navíc mít kola s ET 15 a Kola s ET 25 a 10 mm podložkami je taky rozdílné, i když to není přímo v autě pocitově znát.
    • 23
  22. A ještě jsi nenapsal, že za 4 podložky se 16 šroubama a podložkami na rovnou dosedací plochu dá dalších cca 2000,- Kč [upravil dne 25.10.12 17:54 od Stifler]
    • 23
  23. Ahoj. V každém případě se jízdní vlastnosti budou měnit - ostatně jako v každém případě, kdy měníš rozchod kol, šířku pneu velikost ráfku apod. Jde to vyřešit těmi podložkami a je třeba použít tak široké, o kolik je ET vyšší oproti standardu (standard je u 306ek okolo ET 15 -18), takže pokud máš ET 26, tak stačí 10mm podložky a delší šrouby s rovnou dosedací plochou (sehnat se nedají, takže jedině šrouby kuželové a speciální podložkou, např. z www.reviloshop.cz). Snad to takhle stačí. Edit: ale, jak už je psáno, můžou nastat problémy s policií nebo třeba na STK. [upravil dne 25.10.12 17:50 od Stifler]
    • 23
  24. Asi si pořídím směs do ostřikovačů, nic jiného mě nezaujalo. Jinak minulý týden jsem si kupoval sadu příslušenství k přímé brusce a sadu vrtáků se závitníkama, tak doufám, že bude alespoň kvalita odpovídající ceně.
  25. Stifler

    uni dálkový na origo

    No, nepůjde to \"k tomu\", jak píšeš, ale místo toho původního by to šlo. Musíš jen novou ŘJ napojit na správné kabely v autě a přehodit si planžety s imobilizérem do nových klíčků. ;-)
    • 6
×
×
  • Vytvořit...