Ano, denní svícení znamená být viděn zepředu, což je vlastně význam svícení ve dne jak automobily užívajícími světla pro denní svícení, tak auty užívajícími klasicky potkávací světla. V noci je to bez debat. Ale z logického hlediska by to mělo být tak, že přívěs ve dne být osvětlen nemusí právě z důvodu, že postačí osvětlení vozidla v přední části. Starší (již neplatná) právní úprava nevyžadující svícení ve dne na tom byla obdobně, nevyžadovalo se při jízdě s přívěsem zapnutí osvětlení vozidla. Proto mě zajímá, jestli se na tom něco nezměnilo. V zákoně o provozu na pozemních komunikacích se nic k této tématice nepíše.