Přejít na obsah

mirasat

Uživatel
 • Počet příspěvků

  29
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli mirasat

 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 12. duben

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1999

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Dubné
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  V těchto motorech, co máme, je hodně součástí k pokažení v podstatě jsou všechny stejně důležité. Jen je trochu škoda, že mraky věcí je ofiko předraženejch a lidi pak nechávají vstřiky být, čerpadla a turba taky. Ale znám lidi, co jsou fakt šikovný a ultrazvukovou lázeň si vyrobí.....Naučil jsem se jedno: je dobré používat selský rozum. Ovšem musíš k tomu mít potuchy, jak ten systém pracuje: mechanika, regulace, elektrika......Já jsem se dlouhou dobu potýkal s nejrůznějšíma ,,nouzovýma režimama,, a dneska jsem se propracoval ke klidu. A to mi podsvícení kontrolek furt funguje.
 2. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  Táhne mi na 40 a pozvolna přestávám závodit. Provoz je hustý, všude samej ,, uhlíkovej tempomat,,. Nejraději jezdím sám v autě a sám na silnici. Snažím se jezdit málo, není prostor. Kdybys jezdil volně, tak o těchto závadách nebudeš vědět. Podle mě je lepší si zaplatit jízdu na okruhu, když už.
 3. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  1. Tohle opravdu obdivuji. 2. Co začít jezdit jako ovce ?
 4. mirasat

  Auto netahne

  Jo, těch věcí je milion. Záleží, jestli to chceš opravit a kolik to bude stát peněz a času.
 5. mirasat

  Auto netahne

  Tak moje auto reaguje i dříve, ale je problém s dostatečně rychlým nafoukáním, takže jsem musel přizpůsobit styl jízdy, naučit se jinak pracovat s plynem. Někdy jsem schopen turbo roztočit od 1700. Když mi do cesty vlítne nějakej bionickej tempomat, tak třeba až ve 2800...... 340k - turbo původní ? - vstřiky ani jednou v ultrazvuku ? Krom toho, co čerpadla ? A to se nebavíme o elektroinstalaci (kabeláž a konektory). Čidla, regulátory, podtlakový selenoidy, hadice a hadičky...
 6. mirasat

  Auto netahne

  Samozřejmě, že to může být lecos. Doufám ale, že nedoufáš, že turbo bude po 1 042 138 km v pořádku. Já mám reálný nájezd jenom 300 000 a turbo mele z posledního. Promiň, ale při pohledu na stav tacho jsem se neudržel.
 7. mirasat

  unik klimy

  Pokud je tam málo náplně, je to i slyšet. Já měl prošoupaný trubky....i děravej chladič za větrákem.
 8. mirasat

  unik klimy

  Může být chladič děravý, jak je prostředek větráku, není tam proud vzduchu. Mám 2.0 HDI, klima je celkově trápení.
 9. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  Zrovna dneska jsem měnil na parkovišti podávací čerpadlo Bosh - 19 let v provozu. Dával jsem komplet z vrakáče za 1000,- . Práce celkem v pohodě. Ta plastová matice, pokud není přípravek, se nejlépe povoluje (utahuje) ve dvou. Jeden ťuká, druhý tlačí. Jinak bez problému. Co se týká ukazatele množství paliva (potenciometr, táhlo, plovák) , tak to vypadá, že je jedno, z jakého auta to bylo (806, 406) pokud je oboje 2.0 HDI.
 10. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  Hlavně, abys měl v pořádku elektroinstalaci (kabeláž). Snad to bude ,,jen,, to čerpadlo.
 11. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  Krtek2 - Ty přepouštěcí ventilky v čerpadle odchází často ? HonzaC2 - U HDI 2.0 když jsem vytrhl konektor čidla tlaku, tak se nic nestalo. Ale hrozně tomu vadí špatný kontakt.Taky jsem to měl vykloktané. Lihous - V tom přídě to můžu mít taky v pr..li, protože jezdím povětšinou do 3000 otáček, do 3500 málokdy. Takže nic nepoznám.
 12. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  Odpoj ten konektor na podávacím čerpadle a dej tam jen dva dráty (třeba lanka s fastonem na konci) 12V. Jeden pól dej natvrdo, třeba kostru. Druhej (třeba +) zapoj přes nějaký vypínač (který snese stejnosměrný proud, odpovídající spotřebě čerpadla). Vypínač si umísti a zafixuj, aby byl v dosahu řidiče při jízdě. Pozot, abys neprohodil + a - , to bys pak jen bublal. Normálně to funguje takto: s klíčkem v poloze ,,žhavení,, se spíná podávací čerpadlo a pokud nestartuješ, čerpadlo se po několika sekundách vypne. Tímto se natlakuje a odvzdušní podávací část palivového systému - alespoň u mého auta. Jakmile začneš startovat, sepne se čerpadlo znovu. Za jízdy jede podávací čerpadlo non stop. Vypnutím klíčku se vypíná. Takže ty zapneš provizorní vypínač, čerpadlo se rozběhne. Nastartuješ, jedeš. Pak chcípneš motor a současně i vypínač. Ideální na otestovaní je dlouhá trasa. Pokud se motor zase sám zastaví, pak máš jistotu, že ta polovina dvojitého relé, zajišťují napájení podávacího čerpadla, stejně jako ovládací napětí k relé je v pořádku. A můžeš tedy rešit tu druhou půlku relé, kde bys měl mít mimo jiné napojen chcípací selenoid (chcípání přes třetí válec). Za motorem pod stěrači bys měl mít tři selenoidy: k turbu, k egru a chcípací. Třeba blbne ten selenoid, nebo blbne něco, co ho ovládá. Prostě hledáš dál. Pokud najedeš ty testovací kilometry bez chcípnutí, pak je zřejmě problém v elektroinstalaci - čerpadlu se náhodně nedostává hlavního napájení.
 13. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  Natáhni si do čerpadla ostrých 12 V přes vypínač, který si umísti do svého dosahu. Zahlaš výsledek. Prostě zapneš vypínač a nastartuješ. Chcípneš a vypneš vypínač.
 14. mirasat

  Vrzání u zadního kola

  No, zrovna tento týden budu už ze zoufalství dávat na zadek tyčky od LEMFÖRDER. Co jsem slyšel, tak mají smysl Originály (2090,- s daní za jednu), nebo Lemförder (360,- až 1900,-), možná TRW. Zatím tam žádné od jiných značek nevydržely. Akorát netuším, jak udělat správně geometrii. Zajímalo by mě, jestli na to jsou vybaveni alespoň v Peugeotu. Jinak u běžné geo. nevím, jestli naházet do auta nějakou zátěž, nebo co. Zatím jsem to vždy nechával dělat bez zátěže. Prvních 1000 km byl volant rovně, pak se to vždycky začalo rozes.ávat. Jezdím v 98% případů bez zátěže (sám s malým batohem). Klidně sem napište svoje zkušenosti.
 15. mirasat

  Pri jizde zhasne motor ....

  Mě to do nouzáku padalo zásadně za studena, zásadně jedině, když jsem ubral, nebo šolíchal (při mírné, nebo větší akceleraci nikdy). Vždycky to bylo do prvních 3km trasy. Takže jsem to řešil tak, abych neubíral. Pomohlo spravení toho vaklu na čidle tlaku. Ale ve finále, pokud má člověk souběžně více závad, například v kabeláži a kontaktech, tak ví vlastně kulové - co čím odstranil. Jak jsem psal o tom napětí na podávací čerpadlo, narážel jsem také obecně na jeho funkci. ŘJ posílá mínusy, takže změř, jestli je dobře ukostřená.
×
×
 • Vytvořit...