samozrejme, ze obsah kysliku se nemeni ani s teplotou ani s nadmorskou vyskou, procentualni zastoupeni je stale stejne, meni se pouze celkovy tlak (a tim i parcialni tlaky jednotlivych slozek vzduchu) a objem
Tlak se meni krome teploty take v zavislosti na te nadmorske vyssce, objem pak zase v zavislosti na teplote.
Cim nizsi teplota, tim mensi objem (nebo vetsi hustota, jak uz zde bylo take receno) Cili studenejsiho vzduchu se nasaje vic a pri zahrati ma potom vetsi mnozstvi vetsi tlak ve valci.
Proc jsou vyhrivane klapky vzduchu, to je z duvodu mozneho namrzani vzdusne vlhkosti pri rychlem proudeni uzkou sterbinou, kdy dochazi k dalsimu ochlazovani vzduchu a prebytecna vzdusna vlhkost by tedy v tomto miste tvorila namrazu a zmensovala prumer sani, nebo znemoznovala funkci klapky, proto jsou na klapkach vyhrivaci elementy