Jump to content

markus.ved

User
 • Content Count

  6
 • Joined

About markus.ved

 • ID člena
  62305
 • Rank
  Reader
 • Birthday April 2

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  frýdlant
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, jak se mohou dostat ty jemnoučký hoblinky na sítka u selenoidy netuším, tuhle otázku jsem si taky pokládal. Ale ty sítka byly oblepený totálně. Když jsem to zkontroloval naposledy a zjistli jsem, že už v okruhu nic z bordelu nezůstalo, tak jsem vyměníl olej s filtrem a ten starý filtr byl neporušený a čistý. Emisema neprojdu myslím(nejsem si jist) kvůli CO2 a ani se nedivím- při takové spotřebě oleje se to musí někde projevit. Při výměně rozvodu jsem se ptal, zda to na vačkách není vydřený, ale tvrdil, že to vypadá dobře. Diagnostiku mám koupenou přímo tu na Peugeoty a ta před problémem s rozvody psala stále koherekce sacích a výfukový ventilů- teď už nic.
 2. Auto jsem koupil jako ojetý- na plyn to nejezdí. Zásadní průšvih byl ,že se zlomil horní držák vodící lišty na rozvodech a řetěz jezdil v tomto místě po ulomeným držáku a mraky hoblin se dostalo do oleje až se total zacpaly selenoidy. Rozvody mě stály 23tis. a chlapci ani nevyčistili okruh a já jsem ty selenoidy musel snad 10x průběžně vyndávat a hobliny odstranovat. Zase to ale dnes dokážu možná udělat v rekordním čase. No sice diagnostika už nic nevypisuje, ale motor se chová pokaždé jinak. Asi podle nálady a tu má dost často blbou.
 3. Ahoj Všem. Za sebe můžu říct, že to auto s tímto motorem 1,6 VTi byl taky můj největší omyl. Jedná se o rok 2008 najeto cca 115tis a motor spolykal spoustu, spoustu peněz v autorizovaných i jiných servisech a spoustu oleje(1lit/+1000km). Motor v podstatě jede, ale určitě ne hned po nastartování a co mě nejvíce štve ,že pravidelně po ujetí cca 40km motor přestane mít tah a sílu. Stará 120tka by mě předjela. V nízkých otáčkách to výkon nemá nikdy. Taky si nikdo neví rady. Emisema taky neprojdu, takže každou návštěvu musím iprovizovat. Jen podotknu, že se o o motor starám víc než je zdrávo. Aut mě pod rukama pár prošlo, ale takovejhle krám jsem ještě neměl. Vím, měl jsem smůlu na ojedinelej kus, ale co čtu na netu, tak těch uživatelů se stejnýma neřešitelnejma problémama přibejvá. Jen podotknu, že 50tis za generální opravu nedám- přece to je už stařec.
 4. Z mé vlastní zkušenosti mi toto způsoboval špatný předřadný odpor na sahaře. Opravu jsem zadával specialistům přes auto klimatizace, kteří aktivně vyměnili snad vše, než se k tomuto banálnímu problému dohrabali. Cena pouhých 30000kč. Jsem myslel, že mě omejou. Sice to již nezlobí, ale přijde mi, že to v kabině stejně moc nechladí, přesto že hliníkové trubky u motoru jsou ledové. Asi to ale bude v pořádku, přeci jenom to dělali vyhlášený specialisti.
 5. Předem díky za odpověď. Najeto má 128000km-nemám servisní knížku a předpokládám, že všechny problémy směřujou k těm rozvodům, které asi nikdo neměnil. Jinak všechny základní věci jsou měněny, včetně teplotního čidla(2x), termostatu, svíček atd. Každou chvíly diagnostika ukazuje chybu -koherekce výfukový ventil.
 6. Ahoj všem. Občas během jízdy mě na displeji vyběhne po dobu cca 2vteřin nějaká kontrolní hláška(stop tool ....), kterou ani nestihnu pořádně přečíst a hlášení zmizí. Auto mi najednou začne při podřazování chcípat- chvíly. Podle uživatelského manuálu v nabídce nastavení nemám možnost čtení žádných hlášek a ani v manuálu nejsou uvedeny. Několik hodin jsem hledal na webu a nic. Pomůže mi někdo nasměrovat správným směrem? Jedná se o Peugeot 308 1,6VTi r.v. 2008, který mám už rok a postupně řešim všechny problémy, který u těchto motorů jsou, zde často řešeny(špatné starty za studena, spotřeba oleje, atd.) Děkuji všem za případnou užitečnou radu.
×
×
 • Create New...