Přejít na obsah

Tomas Petrigalla

Uživatel
 • Počet příspěvků

  10
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Tomas Petrigalla

 • ID člena 60483
 • Hodnost
  Nováček
 • Datum narození 19.9.1980

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Domaniža
 • Stát
  Slovenská republika
 1. Tomas Petrigalla

  Klakson

  Mne tiež nefunguje, hľadal som zvrchu, ležal zospodu, zhodil ľavý podbeh, nikde nič... No a ono stačilo buď zhodiť pravý, alebo rovno pozrieť sem na fórum :-D
 2. Tomas Petrigalla

  Problém s riadením

  To je dobrý nápad. Určite to skúsim tak a je aj celkom možné, že keď bude vypnutý motor, možno bude aj počuť niečo, lebo čisto vizuálne či sa niečo nedotýka sa už kontrolovalo keď auto stálo na zemi, to bola jedna z prvých vecí, lebo mi napadlo, že na niektorých autách sa vedel posunúť do boku stabilizátor keď mal vymlátené čapy a dotýkal sa potom niečoho, ale tu bolo na pohľad všetko ok. Ale s vypnutym motorom som neskúšal, takže uvidíme na čo a či na niečo prídem.
 3. Tomas Petrigalla

  Problém s riadením

  Ten čap mal poškodenú gumovú prachovku a dostal sa doň bordel a preto zatuhol... Ale inak máš pravdu Leo, že viac v zime sa to prejavuje ako v lete, alebo presnejšie, pri nízkej teplote je to častejšie. Zároveň to určite súvisí s tým, že čím rýchlejšie ide auto, tým je účinok posilovača menší a začnem to cítiť. Jednoducho ako prvé mi napadlo samotné riadenie, to zasekávanie v jednom bode tomu krásne zodpovedá, ale na druhej strane neviem si predstaviť čo by v ňom mohol byť za problém, že občas sa to zasekne a občas nie, keď som nad tým premýšľal, tak riadenie by sa stále prejavovalo nie že týždeň to blbne a potom týždeň nič.
 4. Tomas Petrigalla

  Problém s riadením

  Krtek: ano, volant rovno, vracia sa normalne Semir: jj, ja ked na autach menim tlmic vpredu tak obvykle aj s ulozenim, monroe som sa už pred rokmi sklamal pri dieloch podvozku, že cena vysoká, kvalita prinajlepšom priemerná. Aj keď v dnešnej dobe, je problém vybrať kvalitu, kedysi dávno som dával na Mareu kosti nejaké neznačkové najlacnejšie, lebo som ich dostal zdarma a zvládli asi 50 tis. km, potom som skúšal podľa rád Moog a Monroe že súkvalitné a oboje išli do koša po možno 15 tis.
 5. Tomas Petrigalla

  Problém s riadením

  Kvapalina je ok. Mne sa to na servo nezda ked to proste robi len v jednom jedinom bode, to som mozno nenapisal presne, to zablokovanie prichadza presne v jednom bode, preto si myslim ze cerpadlo by to robilo vo viacerych polohach. Preto som mal najskor podozrenie na riadenie, myslel som ze je problem v hrebeni, ze to dostalo nejaku ranu, alebo ze skratka v jednom mieste je hreben poskodeny, ale ked to chvilu robi a chvilu nerobi, tak to na nejake poskodenie priamo riadenia nevyzera podla mna. Mne to zatial najviac pripada ako to lozisko na ulozeni tlmica, ale tam by som cakal, ze sa bude ozyvat aj pri prejazde neovnosti, ale je ticho.... Zatial som rozhodnuty dat vymenit obe horne ulozenia, axialne tiahla a opat capy riadenia.... Ak to nepomoze, tak asi naozaj len ist do noveho riadenia, len pri tych cenach...
 6. Tomas Petrigalla

  Problém s riadením

  Páni, potreboval by som počuť váš názor. Na jar 2017 som kúpil Ulysse, už pri kúpe mi predávajúci povedal, že je zlý čap riadenia na strane spolujazdca a prejavuje sa to tým, že pri teplotách blížiacich sa nule ide ťažšie otočiť volantom doprava. To sa aj potvrdilo, čap to mal za sebou, nechal som teda vymeniť oba čapy riadenia, tyčky stabilizátora, skontrolovali sa ramená, ktoré boli v dobrom stave, urobila sa geometria a všetko fungovalo skvele. Bohužiaľ možno prvých 2 tis. km a potom zrazu z ničoho nič rovnaký problém. Prejavuje sa to tak, že pri nízkych rýchlostiach (vychádzanie z parkoviska, z ulice) ide všetko v poriadku, ale akonáhle idem rýchlejšie (viac ako 50?) a potrebujem zatočiť doprava, tak ako keby bolo riadenie "zaseknuté" a musím vynaložiť poriadnu silu aby som odpor prekonal a potom to zrazu zatočí a zatáča už ľahko. Robí to iba pri zátačke doprava, po pár kilometroch ako keby sa to "rozhýbalo" a funguje už normálne. A stane sa, že pár dní je všetko v poriadku a potom zrazu je problém späť. Stretol sa niekto s niečím podobným? Mechanik vôle nevidí, čapy sa mu zdajú v poriadku. V druhom servise mi samozrejme chceli hneď meniť celé riadenie a pre istotu aj so servo čerpadlom... Podľa tých príznakov sa mi ale nezdá, že by to mal byť problém čerpadla, alebo samotného hrebeňového riadenia. Nič neklepe, nebúcha, nepuká... Napadá vás v čom by mohol byť problém? Lebo meniť súčiastku po súčiastke a zakaždým robiť geometriu, to by som mohol obličku predať aby som to zaplatil... Ak vylúčim, že by náhle nový čap riadenia zo dňa na deň skolaboval a nepripadá mi to ani na poruchu riadenia, myslíte, že by to mohlo robiť axiálne tiahlo? Napadlo mi v zúfalstve, či by to nemohlo robiť zatuhnuté horné uloženie tlmiča, ale to sa mi zas nezdá, že by sa to neprejavovalo aj nejakým búchaním? Za každú radu budem rád.
 7. Tomas Petrigalla

  RT4 bez znamok zivota

  Takže, mám potvrdené, že autorádio musí fungovať aj keď je záložná batéria "po smrti"... A bohužiaľ moje rádio je po smrti úplne, už tri týždne hľadám a okrem dvoch na ebay za cenu asi 1000 EUR som teda žiadne nenašiel... Aspoň teda keď hľadám presne podľa toho označenia na tom mojom starom.
 8. Tomas Petrigalla

  RT4 bez znamok zivota

  Podľa obrázku to vyzerá fakt na tú pre RT4... To RT3ev čo mám je mám dojem vo viac veciach bližšie k tej RT4 ako k RT3.... Cenu radšej nekomentujem, večer premyslím, či predám svoju obličku na čiernom trhu alebo začnem babičkám v parku dôchodky kradnúť
 9. Tomas Petrigalla

  RT4 bez znamok zivota

  Ďakujem, to mi nenapadlo, že na odskúšanie či je nefunčnosť iba v tom mi stačí akúkoľvek napojiť... myslím, že mám doma dokonca aj tie nabíjateľné 3V články tak niečo skúsim vymyslieť... akurát asi budem musieť otvoriť rádio a dúfať, že aspoň na plošáku alebo kde budú póly označené, lebo batéria ich nemá označené :-)
 10. Tomas Petrigalla

  RT4 bez znamok zivota

  Páni, pred časom som kúpil Fiat Ulysse a náhodou objavil toto úžasné fórum, začal som si ho prechádzať a teraz sa mi objavil problém. Hľadal som ale nenašiel nič ďalšie, najbližšie k mojim otázkam má táto téma... teda, mám zhruba rovnaký problém ako je tu popisovaný. Rádio RT3eV-N3-Q1, teda navi, hdd... Z ničoho nič mi pred časom prestalo hrať, displej čierny, jediná reakcia je to, že preblikuje tá oranžová diódka pri tlačítku sos... reset cez "DARK" nepomohol, poistky skontrolované, všetko v poriadku... Tak som rádio vybral a dal som ho pozrieť jednému pánovi, ktorý sa venuje elektronike všetkého druhu. Ten nenašiel žiadnu chybu okrem jedinej, údajne je úplne mŕtva tá batéria, ktorá je v rádiu. Skúšal ju dobíjať aj externe ale nepodarilo sa a on sa domnieva, že je problém práve v nej, že kvôli tomu je rádio úplne mŕtve. Takže som začal zháňať novú batériu, problém je, že aj keď som hľadal aj zahraničné e-shopy ,oslovoval tie domáce špecializované na akumulátory a batérie, tak nikto netuší, kde sa dá takáto batéria zohnať. Pripájam foto batérie. A mal by som otázky: 1. Nevie niekto, kde sa dá batéria zohnať? 2. Myslíte, že môže byť rádio nefunčné iba kvôli nefunkčnosti tejto batérie? Osobne sa mi to úplne nezdá... 3. Viete mi odporučiť spoľahlivý servis, kde majú skúsenosti a vedia tieto rádiá opravovať? Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.
×