Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Nedojedu - ale se mnou jsi ani nepočítal, viď?
    • 17
  2. Plánek zde Pravá stěna je ne zrovna dobře okótovaná - pro naše účely je podstatné, že od okna k futru dveří uprostřed a od druhého futra ke vstupním dveřím jsou vždy 2 m stěny. Jinak místnost je vysoká 3,2 m [upravil dne 23/10/2009 Medvěd]
  3. Určitě je spousta zastánců koupě auta jednoznačně ze zahraničí. Pro mě ale taková varianta má několik zásadních mínusů: a) jinak než česky (trochu slovensky) se nedomluvím b) přijde mi jednodušší jet se podívat na auto 150 km v ČR než jet zbytečně několik stovek km do dojčlandu (i auto v cizině prodávané nemusí být ve 100% stavu - různí podvodníci či maskéři jsou samozřejmě i tam) c) cena auta venku je většinou vyšší než v ČR (neumím si to vysvětlit, ale podívám-li se na mobile.de nebo autoscout24.de, tak tam uvidím auta srovnatelných roků a výbav jako u nás o pár set € dražší). Samozřejmě chápu, že pokud někdo má venku kontakty (třeba tahá 3 - 4 auta měsíčně) může se dostat na nižší ceny - já ale, mám-li k ceně auta ještě připočítat sumu za odtah či den mechanika a jeho naftu, raději si vyberu auto u nás (v některých případech se třeba dá i dohodnout, aby prodávající přistavil auto mému mechanikovi až pod nos - což z německa zajistím velice těžko). [upravil dne 23/10/2009 Medvěd]
    • 30
  4. Rekonstrukce bytu už je konečně hotová a tak bychom potřebovali poradit se zařízením jedné místnosti. Jejím hlavním účelem by měla být pracovna pro mě a Helču (2x pracovní stůl s PC), velká knihovna a sezení pro případná pracovní jednání (křeslo + gauč), kde gauč bude rozkládací, aby na něm mohly přespat návštěvy (momentálně naši přátelé ve 130m2 bytě musí spát na zemi). Plán pokoje sem dodám v průběhu weekendu, aby se případní \"návrháři\" mohli vyřádit. Samozřejmě máme nějakou vizi, ale třeba někoho napadne takové řešení, které nás nenapadlo a které nás nadchne. [upravil dne 23/10/2009 Medvěd]
  5. Mě se docela líbilo tohle
    • 8
  6. Nicméně návštěvu mohu jen doporučit. Vidět, jak se naši komunističtí \"papaláši\" báli a jaké sídlo si z \"obyčejného\" bunkru chtěli vybudovat za to fakt stojí.
    • 82
  7. Domníval jsem se, že dotyčný tímto pojmem označil kryt kufru, který má kombajn krytý částečně právě roletkou.
    • 44
  8. Tak tomu říkám férová nabídka [upravil dne 22/10/2009 Medvěd]
    • 60
  9. Podle popisu se domnívám, že jde o kombík. U něj často dochází k přerušení drátů mezi střechou a pátými dveřmi, hledal bych závadu tam (vede tudy i vedení ke střednímu brzdovému světlu, možná Ti též nefachčí).
    • 44
  10. Tak to mě pobavilo mnohem víc než podobné zvuky vycházející z Escorta v jiném vlákně.
    • 6
  11. Fakt pojedeš z Trutnova spát až sem? http://www.hanicka.cz/ Z Blanska (do Blanska) to může být cestou, ale pro Hurvajze je to určitě zajížďka
    • 82
  12. Medvěd

    Alu kola originál Peugeot

    Já jsem ještě u 309ky koly bez středové díry jednoho maníka v pneuservisu hodně vyškolil. V sobotu dopoledne jsem se rozhodl v pneuservisu jeté gumy (byl jsem ještě mladý a blbý) - zajel jsem do malého pneuservisu na okraji Prahy s tím, že mi kola rovnou i přezujou - operace začala v cca 11 hodin, maník mi staré gumy sundal, nové nazul a až před vyvážením zjistil, že nemám středovou díru. Tak sprásknul ruce a jal se měnit na jediné vyvažovačce hlavu, pak nějak složitě centroval šrouby upevňující kolo - abych to zkrátil, servis jsem opouštěl kolem 15 hodiny (ofiko otvíračka do 12) a pohledy mechanika, které mířily střídavě na má kola, auto a mě bych si nepřál zažívat často. Následně jsem na přezouvání raději jezdil k Šafránkovi - sice dražší, ale vždy v pohodě a na to šup.
  13. To video na mě určitě nezapůsobilo tak, že koukám na borce, kteří vědí, co dělají. Spíš se kloním k názoru, že na videu je XXX momentů, kdy to vyšlo jen díky ohromnému štěstí a stačila desetina sekundy, aby výsledek byl úplně jinej. Bohužel podobných \"mistrů volantu\" člověk potká na silnici dnes a denně bezpočet a podobná videa jen umocňují jejich pocit, že ONI jsou Ti praví a všichni okolo jsou blbci, kteří jim na silnici \"jen\" překáží - jenže takoví často prozřou až když zaviní těžkou bouračku a jejich kamarády vynášejí z bývalého auta (nyní vraku) zuté a nohama napřed.
    • 19
  14. S autama je to jako s každým spotřebním zbožím - čím novější (a samozřejmě i dražší), tím větší je předpoklad, že nebudou potřebovat servis. U aut ale ještě dochází k tomu, že nová auta jsou prošpikovaná spoustou zbytečností, jejihž servis (pokud odejdou) s množstvím peněz ve šrajtofli dokáže slušně zamávat. Takže za mě doporučuju našetřit větší obnos peněz (řádově nějakých 100 tKč), za 50 - 75 % této sumy sehnat auto a zbytek použít na případný servis. Koupíš-li 406ku za 30 - 50 tKč, je dost dobře možné, že dopadneš jako s Frantou. Pak je tu ještě jedna varianta - vykašlat se na zahraniční auta a zalovit v domácích vodách. Dnes se za cenu kolem 30 tKč dá sehnat velice hezká Felicie (i dlouhá, ale nikoli nafťák), která má servis oproti jakémukoli jinému autu \"za hubičku\" + náhradních dílů je všude mrtě. Pokud se ti povede sehnat kousek bez koroze, tak bys mohl vcelku snadno realizovat svou představu \"jezdit + dělat lacinou údržbu\". Naftovou nedoporučuju - ten motor je VW (tudíž tomu odpovídají i ceny dílů) a Felicie na něj nemá stavěný podvozek = neustále odcházely čepy a ramena přední nápravy. [upravil dne 22/10/2009 Medvěd]
    • 60
  15. Stačí jedna správně mířená rána a kluk bude mít k takovému řvaní důvod - hlavně i v případě, že si takto dítě vynucuje nákup čehokoli, se nesmí cuknout a vynucovanou kravinu koupit, pak totiž bude jen hůř (dítě si velice rychle uvědomí, že mu takové chování pomohlo ke kýženému cíli, takže to bude praktikovat častěji).
    • 6
  16. Medvěd

    Bratislava-pezotaaci

    Doporučuju Ti podívat se do seznamu členů na hlavní straně, ten seřadit podle města a pak oslovit Blaváky (+ třeba blízké okolí) mailem s dotazem zda by vůbec o nějaký minisraz měli zájem (nebo přímo napsat, že v nějaký den cca do měsíce od majlu - ale ne za dva dny - na konkrétním místě v daný čas minisraz proběhne). V druhém případě riskuješ, že na místě budeš sám nebo - to je ale riziko podnikání. Když jsem před mnoha lety rozjížděl pražské minisrazy, dělal jsem to právě tímto stylem a v dobách největší slávy jsme se scházeli v počtu cca 50 lidí - teď se nás každý měsíc sejde mezi 10 - 20, podle okolností. [upravil dne 22/10/2009 Medvěd]
  17. Hele na Volhu mi nešahej - takovej držák už dneska jen tak nikdo nevyrobí (a mít v super stavu kousek s Piškotím Indenorem tak si mlaskám). Měl jsem kulatou Volhu M 21, r. v. 1960 - vím o čem mluvím. Co se týče té recenze - fakt Vám všem, co se tak bijete do prsou a křičíte, jak hrozná ta recenze je - přijde normální, že u rok starého auta je potřeba vyměnit zadní nápravu nebo po 4 letech provozu a nájezdu 130 000 km měnit motor? Takové závady přece musí rozhodit každého normálního člověka, který si auto pořídí na ježdění a ne jako modlu do garáže. [upravil dne 21/10/2009 Medvěd]
    • 13
  18. Stromeček opět dodá Neon, prosím tedy o dobrovolníky, kteří si vezmou na starost jeho nazdobení. Dnes jsem na Cindě byl osobně. Na rozdíl od Karla zde bohužel není jiné vyžití než restaurace, což jsme už zažili na třetích vánocích s klubem na Džbáně a zásadní problém to nebyl (aspoň si lépe pokecáme). U Karla je nový majitel a ten šel s cenami poněkud nahoru, proto jsem zvolil tuto změnu. Počátkem příštího týdne bych sem hodil \"nástřel\" možných menu (studené mísy, gril party apod.), objednám podle varianty, která získá největší podporu. Doprava je i pro nepražáky poměrně jednoduchá - dostat se na Barrandovský most (v sobotu brzo odpoledne neočekávám nějaké zásadní problémy), odtud sjet na Smíchovské nábřeží a cca po 500 m (před SHELLkou !!!) odbočit vpravo. Pak cca 1 000 m mezi loděnicemi až minete žlutou věž časoměřičů a po cca 200 m dojedete k restauraci CINDA (značeno FUN ISLAND). Počítají s cca 30ti (maximálně 50ti) lidmi, podle mých zkušeností z předchozích Vánočních srazů je tato kapacita tak akorát - proto budu určitě požadovat zaplatit tak jako loni na klubový účet zálohu cca ve výši podílu na jídle (abych měl jistotu, že skutečně dorazíte a Vy jste zase měli jistotu, že s Vámi je počítáno). Nemyslím si, že je nutné to nějak zdůrazňovat, nicméně stalo se dobrým pravidlem s sebou donést nějaké drobnosti, aby se pak mohla udělat pod stromečkem nadílka ve formě tomboly - doufám tedy, že tato tradice nebude přerušena. [upravil dne 21/10/2009 Medvěd]
  19. Vypadá jako švýcarská
  20. Auto bez RZ nemůže legálně stát na ulici - pokud nemá Budvar dům nebo někoho s pozemkem na němž by auto mohlo bez problémů stát, hrozí mu odtah (auto bez RZ = vrak). Zrovna nedávno bylo v TV zmiňováno, že se na tento problém MP zaměří
    • 60
  21. O servisu v Zábřehu jsem už taky cosi zaslechl a podle toho bych ti asi také návštěvu doporučil (Olda patří na klubu k těm lidičkům, na které mám docela vyhraněně kladný názor).
    • 60
  22. Nejsem brňák, proto jsem doporučoval servis, který znám (ostatně několik lidí z Brna jsem u nich i potkal). samozřejmě pokud někdo Budvarovi doporučí spolehlivý servis v moravské metropoli, tak to bude jedině dobře (zatím ale mám pocit, že se Budvar po doporučení servisu v Brně několikrát ptal a podle toho, co píše, tak moc úspěšný nebyl).
    • 60
  23. Vánoční posezení Peugeot-clubu je předběžně zamluveno na sobotu 12. 12. 2009 cca od 14 hodin v restauraci CINDA http://www.cinda-restaurace.cz/ Veškeré bližší informace budou sděleny počátkem listopadu, každopádně termín i místo jsou dané. P.S. Dobročinnosti ve formě zajištění stromečku se meze nekladou. [upravil dne 13/12/2009 Medvěd]
  24. Budvare - jsi na tom podobně jako můj brácha. Ten do 405ky na jaře nacpal kolem 8 000,- Kč (zadní náprava + brzdy) a teď zjistil, že mu pod hlavou teče olej (výměna těsnění pod hlavou odhadem 5 - 7 000,- Kč podle toho, co vše bude v háji). Protože se ale auto naštěstí nehřeje, doporučil jsem mu ať kontroluje olej a auto dojezdí, sypat do auta z r. 1990 další tisíce fakt nemá smysl. V Tvém případě bych se ale ještě nad tím těsněním zamyslel. Kdyby ses vypravil do Prahy k Vašendovi (partner klubu), myslím si, že by Ti tam auto mohli prolézt a férově říct: a) \"Hele, to auto je v řiti - je fouklý těsnění, zřejmě bude i prasklá hlava, zadní náprava to má už taky spočítaný, tady máš zarezlý kuláky .... - prostě to auto je na rozebrání, jinak nesmyslně vyhodíš prachy\" b)\" Vypadá to na fouklý těsnění a možná i prasklou hlavu - jinak ale auto nevypadá zle (nová spojka, zadní náprava něco ještě vydrží ... pokud chceš, aby Ti auto v pohodě sloužilo, tak Tě bude oprava stát do 10 000,- Kč a měl bys mít na minimálně rok pokoj (pokud se nevyhnojí něco neplánovaně)\" Vím, že je cesta do Prahy z Brna docela výlet - ale když budeš auto likvidovat, tak to bude s velkou ztrátou (návštěva servisu, kde tomu rozumí, by Ti mohla třeba nějaké kačky ušetřit).
    • 60
  25. Medvěd

    mal niekto tu cest?

    205ka bude o něco větší a novější - prostě úplně jiné auto
    • 13
×
×
  • Vytvořit...