Přejít na obsah

Wimpi

Uživatel
 • Počet příspěvků

  18
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Wimpi

 • ID člena 53519
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 22.5.1991

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 306

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Nové Veselí
 • Stát
  Česká republika
 1. Wimpi

  Demontáž motoru

  Díky, takže odpojit hadice,kabeláž,rozpojit výfuk a vytáhnout poloosy ano?
 2. Wimpi

  Demontáž motoru

  A jak je to s výfukovým potrubím? Kde ho mám odpojit, nebo co půjde s motorem ven?
 3. Wimpi

  Demontáž motoru

  Zdravím, chci se zeptat, jak z 306-tky dostat co nejsnadněji motor 1.9Td. Mám vše odpojit a vytáhnout ho nahoru přes kladku s řetězem, nebo je lepší sundat masku a vytáhnout ho předem třeba na paleťáku? Díky
 4. Wimpi

  Papírová změna karoserie

  Typově jsou obě auta stejný. R.V. 1998 1.9 TD 66KW no
 5. Wimpi

  Papírová změna karoserie

  Papíry jsou k oběma autům. Motory už se dnes nepíšou?
 6. Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak se provádí změna karoserie pouze na papíře. Naboural jsem si svoji zelenou 306, motor přežil. Teď mám možnost koupit jinou 306 pouze v tmavě modré s KO motorem. Ten bych si do něj přehodil. Ale chtěl bych provést změnu v TP. Jak nato? Děkuji
 7. Wimpi

  Úbytek chladící kapaliny

  Ten neprotíká, když je auto ohrálo byť jen na 50st. a já sáhl na hadici,taky byla úplně studená. Tam problém nebude. Spíš si myslím, že neukazuje přesně ručička.
 8. Wimpi

  Úbytek chladící kapaliny

  75.st je teplota i když je třeba 10 nad nulou. Olej ve vodě není a hadice jsou teplé a měkké. Známý říkal, že asi teče pumpu. A jelikož jsou rozvody s pumpou zakrytovaný, tak to rozhazuje vodu po bloku a není tam vidět.
 9. Wimpi

  Úbytek chladící kapaliny

  Auto jsem kupoval nedávno a chladič vypadá na pohled celkem zánovně. Hadice už jsou staršího data. Jak se v praxi přesně projeví prasklá hlava?
 10. Zdravím, nedávno jsem zjistil, že mě u mého Peugeota 306 1.9Td r.v.1998 začala ubývat chladící kapalina. Dolil jsem a stále mizí. Tempo je asi 1dcl na 100km. Zatím jsem si nevšiml, že by někde něco teklo. Pod autem je sucho a v motoru taky. Ranní starty naprosto špičkový a spotřeba pod 5,5l. V oleji jsem vodu nenašel. Auto normálně topí,teplota motoru ale vystoupá maximálně na 75st. Z výfuku jde bílý kouř pouze při startu, po ohřátí zmizí. Sahal jsem na hadice, když se motor lehce ohřál a natlakované nebyly. Kde by mohl být problém? Na těsnění pod hlavou to nevypadá, že by byla prasklá hlava?
 11. Dneska jsem projel auto,ohřál ho asi na těch 50st. a sáhnul jsem na hadici co vede od termostatu do chladiče a byla studená. Když jsem ho ohřál na 75st. byla velmi teplá a nebyla tvrdá,dala se bez problémů zmáčknout. Chladič byl ale ve spodní části jen vlažný. Víčko nádobky si jen drobně odfouklo.
 12. Těsnění pod hlavou? To bych neřekl. To by teplota opravdu hodně kolísala a auto by moc netopilo ne?Dneska zkusím omakat hadice a uvidíme.
 13. Zdravím, chci se zeptat na teplotu motoru u mého Peugeot 306 1.9TD. Při delší jízdě (30km) se neohřeje na více než 75st. Takže pracovní teplota je někde mezi 70-75. U mé druhé 306-tky mám teplotu 80st. Taky jsem si všiml, že až auto ohřeju na 70st. a nechám ho klapat na volnoběh,tak občas otáčky kolísají mezi 950-1000. Nevím, jestli by to mohl být problém termostatu, nebo regulátoru čerpadla (Lucas). Auto se ohřívá poměrně rychle a solidně topí. Co do výkonu mu nic nechybí.
 14. Tak jsem včera sundal gumové kryty přechodek mezi karoserií a 5-dveřmi a našel v každém z nich ulomené kabely kostry a dokonce i od vyhřívání zadního okna. Auto mám týden,takže jsem ještě vše nepostřehl. Nicméně to již nefunguje asi dlouho,protože zadní stěrač je totálně zareznutý a ani se nehne.
 15. Ještě jsem se na internetu dozvěděl, že může být někde zkrat v kabeláži. V přechodce v pátých dveřích by mohl být nalomený kabel ukostření? Napětí by tam potom sice bylo, ale proud by byl příliš malý na pohyb stěrače.
×