Přejít na obsah

hrasek

Uživatel
  • Počet příspěvků

    55
  • Registrace

Vše od uživatele hrasek

  1. No na stávající nápravě je od repase najeté okolo 100 000 km, z toho 90 000 jsem najel já v zatížení. Za celou dobu jsem na zadku dojel letní se kterými jsem to koupil + začal sjíždět nové. Vždy při přezouvání to kontroluji a zadek se sjížděl nádherně rovnoměrně. Ve předku je to horší, tam se mi kola více sjíždí na vnitřní straně (a to i po výměně ramen a geošce). To bude asi to co píšeš.
  2. Chápu, díky za názor. Nechal jsem si poslat ten protokol, zkusím ho sem jen tak pro zajímavost postnout. Vzhledem k tomu že PZ kolo má ty hodnoty docela jiné než LZ, tak to bude asi souviset s tou ranou a asi ta výměna bude rozumná. Jinak jezdím /si myslím/ konzervativně. Provoz nebrzdím, ale ani nemám důvod zbytečně spěchat v místech kde to nemá cenu. Takže 50/80/110 (ne že bych občas nejel i 150, ale většinou se krotím), místo brzd používám hlavu, motor a převodovku a na plyn nešlapu, nýbrž ho mačkám pozvolna . Jinak auto jezdí v zátěži. Prakticky 80% doby jsou v něm 3-4 dospělí.
  3. Jelikož nesnáším když někdo někde na (libovolném) fóru založí vlákno s dotazem a pak nedá na konec vědět jak to dopadlo, napíšu jak se věci mají. Po výměně čepu náboje zadního kola (ohnutý) a ložiska (hučelo) provedena laserová geometrie. Přední náprava seštelována, zadní prý vykazuje odchylku 4°. Předpokládám že je tím myšleno že kolo je o 4° jakoby do "V". Prý je to na hraně tolerance. Toť otázka. Vyměnit nápravu? Štve mě že jsem si nikdy v servisech nebral protokoly s výsledky předchozích geometrií. Otázka jestli už tam 4° není delší dobu. Zeptám se jako laik - lze najet desítky tisíc kilometrů s takovou odchylkou a mít zadní pneu krásně rovně jeté? Měnit nápravu? Zkusím si nechat poslat ten aktuální protokol.
  4. Přesně toho jsem se obával tak jsem volal do té firmy zadninaprava.cz která mě zaujala 3-letou zárukou na repasovanou nápravu. Prý to tam při repasi vše měří a garantují že bude vše ok. Dávají záruku 3 roky. Máš pravdu v tom, že případný 2x servis si člověk zaplatí ze svého, ale pořád menší riziko zde, než když by člověk koupil nějakou zcela neznámou z vrakáče apod. Vím, že na web si mlže kdo chce dát co chce, ale mrkněte na toto video. Takto by to tam měli údajně repasovat.
  5. P607Olda: Však jsem to psal. Beru to vyjádření (že nemá cenu se snažit něco rovnat na této nápravě když se dá repasovaná/jiná sehnat za slušnou cenu) mechanika Libora jako cennou radu podloženou letitými zkušenostmi. OK406, Pepito: Ono to takto bude nejrozumnější. Zrepasovaná náprava se zárukou vyjde na cca 5-7k Kč (dle toho jak moc bude případně použitelná ta stávající pro vrácení té repasovací firmě). K tomu se bude muset vyměnit čep náboje + ložisko. JVT: Poté co jsem se podíval jak je náprava na 206 konstruovaná bych se už také divil kdyby tam toho nebylo pokřiveného více. Přecijen rameno je půlmetrová páka na pár centimetrů na konci npravnice. Ale zajímavé je že co člověk to názor. Jeden říká že to vždy odnese čep, jiný zase že bude v háji celá náprava. Nejspíše se bude tak jako tak měnit celá náprava za repasovanou + nový čep + ložisko.Poškozené uložení nápravy do karoserie - tak to by fakt nebylo příjemné. Myslíš že až tak? To jsi mě trochu vyděsil.
  6. Také mě to trochu překvapilo. Čekal jsem spíše odpověď typu: Přijeďte, rozděláme to a vyměníme co bude třeba. Ale nechci to rozmazávat a hrabat se v tom. Nečas s.r.o. je kvalitní servis s férovým přístupem (osobní zkušenost) jen je mám bohužel z ruky. Je fakt, že při cenách za které se dá sehnat celá zrepasovaná náprava s 3-letou zárukou (zde) měl pan Libor nejspíše pravdu. Přecijen už mu těch náprav pod rukama prošlo asi dost tak to už jsou zkušenosti. Nejspíše se u takové staré plečky nevyplatí se v tom hrabat nějak víc s nejistým výsledkem. Zítra to rozhodíme v servise u nás co mám kousek od domu a pokud to schytal jen ten čep náboje zadního kola a ložisko zadního náboje tak to rovnou nechám opravit. Pokud to schytalo více věcí, přišlo mi zajímavé koupit celou zrepasovanou nápravu s tou zárukou. Čep náboje a ložisko budu si myslím měnit tak jako tak. A buďto tam zůstane původní náprava (ukáže geometrie) a nebo se vymění za tu zrepasovanou. Máte někdo zkušenost s touto firmou: zadninaprava.cz ? Zdá se mi dle webu a dle toho, že nabízí na zrepasovanou nápravu záruku 3 roky bez omezení najetých kilometrů, že by to mělo být kvalitně udělané.
  7. Volal jsem tam, ale mechanik co to přímo dělá (Libor) mi doporučil abych si sehnal nápravu z vrakáče, že mi ji zrepasují nebo vymění. Případně by mi tam namontovali už zrepasovanou nápravu kterou bych si sehnal. Náprava by měla jít sehnat cca za 5k s dopravou + teoreticky 3,5k kdyby ta moje stávající nemohla být použitá na další repas. Takže dejme tomu 8k za nápravu + by bylo potřeba sehnat čep který není součástí té repasované nápravy a nejspíše je v mém případě ohnutý. Nedalo mi to a s jedním kolegou co je zde na fóru také už takový inventář jsme volali nejmenovanému klučinovi co provozuje vrakáč a ten zase ze svojí osobní zkušenosti s ohnutými koly (rally) říkal, že to vždycky odnesl jen čep. Čep není součástí té repasované nápravy (zde) a ten je s největší pravděpodobností KO a musím jej tedy tak jako tak sehnat, přičemž zbytek nápravy by teoreticky nemusel být dotknutý. Takže začnu tím, že to ve svém "běžném" servisu nechám rozdělat a vyrazit čep. Pokud to bude jen toto tak by to rovnou opravili + asi vyměnili ložisko které se mi zdá že potom hučelo. Pokud by byl problém dál na nápravě, pak bych to teprve řešil koupí nové/repasované a nechal ji tam prohodit. Moc se mi nezdá že by to při rally odnesl vždy jen čep (i při otočce přes střechu) a já na konci smyku při malé rychlosti na sněhu při razítku o obrubník zrušil celou nápravu. I když vše je možné....
  8. Dnes jsem měl smůlu (a vlastně i štěstí). 10 cm čerstvého mokrého sněhu, obec - musel jsem reagovat na náhlé vybočení auta v protisměru = smyk. Hrozila kolize se 2-ma autama a naštěstí se nikdo s nikým netrefil. V nejméně vhodnou chvíli se bohužel v protisměru ze zatáčky objevilo další auto takže nebyl prostor na to to vybrat jak bych potřeboval a výsledkem je pravým zadním kolem (při bočním pohybu auta) vymetený kanál co byl pod sněhem. Kolo je ohnuté a hučí ložisko. Musel jsem s tím bohužel jet dál do práce. Zadní náprava již byla repasovaná a na té repasované už je najeto 100 000 km bez nejmenších problémů. Zadní kola se sjížděla rovnoměrně a vše bylo ok. Snad jen že se zezadu ozývalo nějaké zaklepání na nerovnosti (středový stabilizátor? nevím). Byl jsem smířený s tím, že mě asi ještě někdy čekají investice do zadní nápravy, tak se to urychlilo. Chci se zeptat, zda někdo odhadnete co mě asi tak čeká? Myslíte že tam bude něco ohlé (náraz tak při 20-30 km/h), nebo by to mohl vyřešit částečný re-repas? Plánuji to dát někde, kde to nezfušují. Nevíte o někom z okolí Prostějova, Olomouce, Brna? Po dobré zkušenosti z opravy přední nápravy to plánuji dát k Nečasovi do Zábřehu, ale je to pro mě velká logistická komplikace (bydliště mám daleko od práce a vše je to zcela na druhou stranu od Zábřehu). Do běžného servisu co se na nápravy francouzů nespecializuje to raději dávat nechci. Předem díky za reakce.
  9. hrasek

    utesněni vyfuku

    Trochu teoretický dotaz. Která konstrukce spony se vám zdá lepší? Tato (1 šroub) nebo tato (2 šrouby)?
    • 12
  10. hrasek

    výměna palivového filtru 1.4 HDI

    V tomhle máš jasnou pravdu. Ono provozovat eshop a levnýma cenama mrvit trh dnes umí kdekdo... Ale rozumět svojí práci a mít zástup spokojených zákazníků, to už není jen tak. V servise si člověk platí za službu jako celek která mu vlastně v konečném důsledku šetří čas (nemusí nad věcma přemýšlet, kupovat je, řešit reklamace když něco přijde poškozen apod.). PS: Osobně ten servis nemám zase tak blízko a přesto jsem si vzal dovolenou a jel tam, takže i já sám jejich kvalitám věřím.
    • 66
  11. hrasek

    výměna palivového filtru 1.4 HDI

    Oldo pořádně si v tom vlákně přečti. Se servisem jsem spokojen byl. Líbil se mi přístup a ochota a určitě se tam budu vracet. Tady spíše řeším proč palivový filtr může stát 800 Kč ale taky 1800 Kč. Možná je v nich kvalitativní rozdíl, možná ne. Zajímá mě to pro příště.
    • 66
  12. hrasek

    výměna palivového filtru 1.4 HDI

    Tento?
    • 66
  13. Tak je jasné že servisy si nějak vydělat musí, o tom žádná. Získávání zkušeností a nákup vybavení není asi zrovna levná věc. Ale raději bych asi v dnešní době viděl na faktuře ceny za materiál víceméně stejné jako jsou ceny těch stejných dílů na internetu a k tomu klidně drahá cena za práci. Každopádně se servisem Nečas spokojenost. Líbí se mi jejich přístup. Super že můžete probrat co potřebujete přímo s lidmi v dílně. Určitě jsem tam nebyl naposledy...
    • 60
  14. Nechával jsem tam měnit na P206, 1.4HDI (2006) přední ramena, zadní tlumiče, geometrie přední nápravy a palivový filtr. Oceňuji že si na mě našli čas a doslova mě vmáčkli mezi spousty oprav. Jelikož jsem vyjímatelně auto nepotřeboval celý týden tak to šlo. S přístupem jsem byl spokojen, kvalitu práce nedokážu posoudit ale snad ok. Vracel jsem se tam po ujetí 20-ti km s tím, že je mírně nakřivo volant. stane se, hned mi to srovnali a ok. Po výměně paliváku autu padala nafta. Jel jsem to tam tedy řešit (mám to tam 50km daleko). Nakonec se ukázalo, že problém je t tom balonku na ruční dopumpování nafty. Já ho nikdy nepoužil a zřejmě jak s ním po výměně pumpovali a byl už starý tak se tam někde mezi ním a hadičkou udělala škvíra. Oprava by prý vyšla na 3000 Kč (musí se prý měnit komplet hadičky jejichž je balonek neoddělitelnou součástí), takže to stáhli svorkou a zdá se že je to ok. Ani si za to nic neúčtovali a opravili něco za co vlastně ani asi nemohli a stalo by se to i tak. P5ístup mi tedy přišel ok a s opravou celkově jsem byl spokojen. Práce 3x335 Kč (+ DPH). Cena jednotlivých dílů byla ale cca 2,2 - 2,7x vyšší než internetové ceny. Palivák 1900 Kč + DPH apod.
    • 60
  15. hrasek

    výměna palivového filtru 1.4 HDI

    Mě za filtr FCS704 v servise naúčtovali 1890 Kč (bez DPH jen za materiál bez práce). To se mi zdá fakt dost když si jej běžný smrtelník bez jakýchkoli slev může koupit cca za 800 Kč bez DPH.
    • 66
  16. Tak auto už je tam. Dal jsem na vaše doporučení. Nikdy by mě nenapadlo že pojedu do servisu vzdáleného desítky kilometrů. Na druhou stranu najít dnes dobrého "řemeslníka" je problém. Kdybych to na podzim neměl na přezutí u debila, tak už se to řešilo tehdy...
  17. 2 StibTo: Možná byly měněny, ale to bohužel nevím. Geometrie bude určitě. 2 P607Olda: Díky za tip na servis. Jezdím směr Brno, takže sever Moravy by pro mě byla trochu komplikace. Proč zrovna tam? Nějaké dobré osobní zkušenosti? Zprava zezadu se ozývá na nerovnostech klepání, takže ten tlumič je asi opravdu KO. S těma pneu jsme se špatně pochopili. Řeč je o nových letních. Myslíš je tedy po opravě nechat na předku jak byly? Čistě teoreticky by se po geometrii měly sjíždět již rovnoměrně a po čase (až se vnější strana ojede o 2 mm) by mohly být pneu jeté rovnoměrně?
  18. Měl bych několik dotazů ohledně přední nápravy. zadních tlumičů, nerovnoměrného sjíždění pneu. 1) Při přezouvání na letní jsem si všimnul, že přes zimu jetá přední kola jsou sjetá totálně křivě. Sjíždí se vnitřní okraj úplně do hladka zatímco na vnějším okraji je vzorek 5mm. Přední náprava v háji, kola do A. Dal jsem tam honem zpět zimní pneu.Mechanik / debil který mi na podzim dával nové letňáky na disky mi tehdy řekl že náprava je ok a geometrii že nebylo třeba dělat. Už k němu nepojedu... Za podzim jsem si stihl křivě sjet ty nové letní pneu (najel jsem na nich cca 8000 km), přes zimu jsem odrovnal staré zimní. Zimní neřeším, ty už vyhodím. Ale co s letníma? Tedy myslím po opravě náprav a geometrii... Přední pneu jsou jetá tak, že v hlavních běhounech uprostřed mají vzorek cca 5-6 mm, u vnějšího okraje cca 6mm a u vnitřního okraje cca 4 mm. Mám takové plenu vyhodit, nebo je mohu ojezdit / srovnat na zadní nápravě? 2) Přední kola do A jsou způsobená nejspíše vadnými rameny atd. Chci to vše nechat vyměnit. Co je rozumné udělat? Plánuji ramena + tyče + silenbloky(?), nějaká tak ložiska ve kterých je to uchyceno? Plus nechám vyměnit brzdy a udělat technickou. Tlumiče byly teď nedávno měřeny a oba přední jsou 50%. Má cenu je také rovnou vyměnit? Co pružiny? Předek auta je čaplý, ale domnívám se že to je ramenama... Jakou značku náhradních dílů byste doporučili? Nechci tam dávat nějaké nekvalitní co moc nevydrží. Nebo je to nastejno? 3) Při testu tlumičů zjištěn stav zadních tlumičů 40% + 20% (pravý). Zadní tlumiče chci tedy nechat měnit oba. auto má najeto 170 000, zadní náprava po repasi (někdy okolo 100 000 asi prý), tlumiče budou nejspíše původní. Jaké tlumiče tam dát? Opět bych nerad aby to byly nějaké šmejdy. Najezdím cca 35 000 ročně po českém tankodromu. Vybral jsem Sachs 230 375. Je to dobrá volba, nebo máte tip na jiné / lepší?
  19. Díky za nabídku. Zatím toho nevyužiji, jelikož se ukázalo že je vše ještě trochu jinak. Mám podle všeho zkrat někde na kabeláži. Senzor se zdá býti OK (měřeno ohmicky). Musím si na to najít více času a vykoumat kde je zrada. Díky
  20. VF32A8HZF44729920 ozzy65: 2) ano již mi to došlo a povolil jsem - vytékala rovnou nafta. Auto mám cca 1,5 roku a najel s ním přes 50 000 km. Za celou dobu nebyl palivák odvodňován a nebyla v něm ani slza vody. To mě překvapilo. JakubkoSK: Ano zespodu tam něco bylo - další den jsem se na to díval lépe.
  21. hrasek

    výměna palivového filtru 1.4 HDI

    600 Kč sorry (opravil jsem)
  22. hrasek

    výměna palivového filtru 1.4 HDI

    Doba pokročila, dnes u se dá filtr koukám sehnat za 600 Kč: http://www.auto-francie.cz/p/palivovy-filtr-citroen-peugeot-1-4hdi-1901-68-1901-99-fparts
  23. Mm několik dotazů: 1) JakubkoSK: Kde se dají sehnat takové super užitečné obrázky? To asi nebude běžně dostupná záležitost že? 2) Mám v P206, 1.4 HDI - 150 000 km a v něm pravděpodobně ještě původní palivový filtr od výroby (viz foto) - resp. minimálně je tam od 110 000 km. Chtěl bych ho jednak odvodnit a jednak vyměnit. Jestli tomu dobře chápu tak stačí povolit ten "šroubek" 5 dle obr. co sem dal JakubkoSK? Pokud bych ho měnil, nevím jaký přesně sehnat (na internetu je spousta variant od různých výrobců) aby tam přesně pasoval. 3) Ten co tam mám teď docela odpovídá tomu na obr. od "JakubkoSK" až na to že mi tam úplně chybí ten detektor vody (8) a taky nikde nevidím ohřívač nafty (9). Tyto komponenty tam být nemusí? A nebo jsem jen slepý? Co přesně dělá detektor vody (8)?
  24. Má smysl mít stále zapnutou i manuální klimu? V zimně si topím (motorem) takže kolečko je otočené do červených políček. Jaký má k tomu smysl mít zaplou klimu? Co bude v takovém případě klima dělat když netopí?
×
×
  • Vytvořit...