Přejít na obsah

morepower

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 560
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele morepower

  1. morepower

    Koupě notebooku - rada

    Firefox? Já ho instaloval, to jsem nemusel? Ještě dotaz, pořád se mi stahují různé aktualizace a nějaká si zřejmě vytvořila pomocný disk, nazvaný ESP, netušíš, co je to zač? Taky to může být od GOG release jedný starý hry, nevšim sem si přesně kdy vzniknul.
    • 51
  2. morepower

    Koupě notebooku - rada

    Jasný, já se to zkusím naučit rovnou v těch desítkách. Když mě to naštve, tak to využiju, díky. Jaký vychytávky v desítkách využíváte?
    • 51
  3. morepower

    Koupě notebooku - rada

    Nějak mě nejsou jasný výhody, proč bych to měl mít? Teda z popisků, hlouběji jsem to nezkoumal, vidím že to upravuje nabídku start, průzkumníka a explorer. Průzkumníka ani explorer nepoužívám, umí to ještě něco?
    • 51
  4. morepower

    Koupě notebooku - rada

    tak je doma, myslim bůček, dost mě překvapila ta rychlost SSD disku, to je opravdu dobrý! jen si musím zvyknout na ty Win10, ty jsou ještě pro mě hodně nový. Ale tak věřím, že ve finále i objevím nějaký výhody. Tušíte, co všechno o uživateli posílají do světa? A jak se to dá případně ovládnout/zakázat?
    • 51
  5. morepower

    Koupě notebooku - rada

    ok, nakonec jsem přehodnotil pořizovací náklady a přitlačim trošku kvůli 128GB SSD disku. Jinak konfigurace jako nahoře.
    • 51
  6. morepower

    Koupě notebooku - rada

    Jak jsem psal, nebudu bůček často přenášet, naopak. Bude v dokyně napojen na monitor a klávesnici s myškou. Co se týče rychlosti, tak protože občas potřebuju rozjet velké databáze, tak ssd už teď vidím jako příjemné zrychlení (aspoň mi to každej řiká ) Nevím jestli je ACER dobrá značka noťasů nebo ne..? Jen takovej dotaz, když bude skoro furt napojen do sítě, nebude ta baterka postupně ztrácet na kapacitě víc než normálně? U služebního se mi to neděje, ale sem lajk.
    • 51
  7. morepower

    Koupě notebooku - rada

    Zatím jsem doputoval k ACER, 8GB RAM, Grafika GeForce 940MX 2GB, Intel core i5 7200U(2jádro), 96GB SSD disk + 1TB HDD, Full HD SSD disk byl doporučen jako klíčový, co se týče rychlosti (procesor prý jako lajk nepoznám, na rozdíl od disku). Externích disků mám dost a chci velkej v bedne, abych s sebou, když už vyrazím nevozil další věci, jen ten bůček.
    • 51
  8. morepower

    Rodina = Nutnost kombi!?

    normálně střecha dole, bylo krásně :-) Když pak byly děti moc vyfoukaný, tak sem to na chvilku zatáh. Takle to dycky prostřídám několikrát, záleží na počasí a kam jedem. Ale už to znaj a hlásej, že ještě nemaj studenej nos a že chtěj ještě bez střechy (což v jejich hatmatilce zní něco jako "cečety"=rozumněj "bez střechy" )
    • 74
  9. morepower

    Rodina = Nutnost kombi!?

    Musím tady dát za pravdu jednomu z názorů, že "proč ne" kombi? Když to jde. Já osobně mám zkušenost od velkýho sedana(omega) přes velký kombi(vectra) k malýmu kombi(fabia combi) až k hatchbacku(fabka krátká). Dokonce až ke cabriu. Pro mě má kombik jedinou nevýhodu, a to že se mi nelíbí. To ale řeším dalším autem... Pak už má jen výhody. Když jsme měli dvojčata malý, tak vectra combi byla ideální. Ten kočár pro dva je opravdu velký a nikdy sem nemusel řešit jak a kam ho dám. To je obecně výhoda kombi, podle mě, člověk tam nemusí nic rovnat. Teď už kočár nevozim, ale upřímně by se mi vectra ještě hodila, když potřebuju převézt větší věci (třeba z kovárny, nebo matroš na stavbu a tak). Dokonce sem teď pořídil starou astru v kombiku, která toho holka musí hodně odvozit. Na dovolenou se ale na druhou stranu v klidu vejdem do sedanu a to mám ještě půl kufru plynovou nádrž. Když člověk netahá blbosti (jako ty pytle plyšáků, to mě pobavilo) tak vlastně stačí pro 4 na týden i kabroušek. Je pravda, že děcka měla něco i pod nohama, ale šlo to..(stan, karimatky, spacáky, vařič, stolek, židličky, k tomu hadry a na víko sem si musel sednout...) Takle to pak vypadá
    • 74
  10. morepower

    Koupě notebooku - rada

    Děkuji všem za tipy, líbí se mi lenovo i acer našel jsem třeba ještě tenhle https://www.alza.cz/asus-x751sv-ty010t-cerny-d4524976.htm?catid=18842920 zeptám se jako lajk, jak velký rozdíl je v procesoru Intel Core i3 a Intel Core i5? Co jsou klady a zápory (myslím ty hlavní) A když třeba koukám na to lenovo, co našel RichVa tak 2GB grafika a 8GB RAM budou mít na rychlost velký vliv, nebo se mýlím? Proč třeba HP a Dell? Je tam takový rozdíl v kvalitě oproti Asusu? Jako pracovní notes mám Lenovo, měl sem HP. HP byl problematický a nakonec odešel do věčných lovišť, ale to neberu jako určující. Má vůbec cenu u notebooků tolik koukat na značku, dneska, nebo je to všechno vlastně stejný?
    • 51
  11. morepower

    Koupě notebooku - rada

    Ahoj, navážu, ať nezakládám nový.. Potřebuju notebook, poraďte mi, prosím. Zadání: do 12tis bez dph velký HDD (alespoň 1TB) nezáleží na velikosti obrazovky, bude většinou doma a napojenej na monitor preferuji lehké, ale není určující DVD R/RW mechanika rychlý, co nejrychlejší za ty prachy použití - občas hra, jinak práce, zpracování dat, občas videí a zvuku díky za tipy, potřebuju ho v podstatě příští týden koupit, tak díky i za rychlost
    • 51
  12. morepower

    Domácí pekárna chleba.

    2Scratch→ dík za tip 2FiFa_cze→ nejenom jako hnětač, ale i jako inkubátor na kynutí - Prostě nasypu vše potřebné, zapnu a hotovo. Šetřím ruce a svaly své manželky:-) Další posilovnu/trénink opravdu nepotřebuju a ani nechci, proto koukám po něčem, co mi/ženě trošku ušetří práci. Takže tak. Cena mi nepřijde vůbec vysoká, naopak, vzhledem k příslibu je víc než v pohodě. A s tím tvarem teda nesouhlasím, protože jídlo mi musí chutnat i očima. Já jím i pro potěšení a nejenom proto, že do sebe musím dostat živiny. Užívám si chutě i tvary. A chleba mám rád kulatej a posypanej kmínem, s lesklou kůrkou a teplou vůní. Ale je to můj přístup a nikomu ho necpu. Ať si to každej udělá jak chce
    • 64
  13. morepower

    Domácí pekárna chleba.

    Zdar, navážu na opravdu starý téma... Pořídím pekárnu, pročetl jsem všechno možný, včetně témat tady a mám pár posledních dotazů, jestli budete Vy zainteresovaní tak milí a poradíte mi: nelíbí se mi ten tvar chleba z pekárny, takže bych ho dopékal v troubě a pekárnu používal jako "hnětač" a nechal v ní těsto nakynout. Jak jsem četl, mají pekárny různý programy a ptám se tedy, jde o samostatný program pro nakynutí bez pečení, nebo musím koukat po pekárně, která má volitelný (programovatelný) program, aby mi to umožnil? pochopil sem že je lepší jeden hnětač, dvě misky na výměnu a že na výkonu zas tak nezáleží. Máte ještě nějaké dobré tipy, na co si dát bacha? dík
    • 64
  14. morepower

    Přepis vozu

    hmm, myslel sem si to
    • 12
  15. morepower

    Přepis vozu

    Dám dotaz sem - protože to lehce souvisí když při evidenčce nechám udělat rovnou technickou v předstihu (protože ještě platí původní třeba rok..) a technickou neprojdu - mám smůlu, nebo se technická nezruší a bude platit ta původní? Asi mě napadá odpověď, ale nechám si poradit..
    • 12
  16. No tak to je pěkně na prd, a jak se takovýdlemu samospouštění apod dá zabránit? Ne že by mě to trápilo, já smartfouny bojkotuju, ale dobrý vědět..
    • 35
  17. Kluci, já se jen z neznalosti zeptám, ono je možné, že máte v telefonu vypnutou GPS a přitom na pozadí (v nějaké jiné aplikaci) běží? To jako fakt?
    • 35
  18. já teda nemám tuhle sadu, takže neposoudím její kvalitu, ale používám tenhle typ ořechů z jiný sady a výhodu to má, když je hůř přístupný místo a blbě pootočenej šroub. Klasický šestihranný oříšku v podstatě nepoužívám.
  19. morepower

    Držák telefonu,gps a pod

    sem si hned koupil taky, dokonce sem našel za dolar a půl :-) díky za tip!
    • 31
  20. morepower

    Držák telefonu,gps a pod

    ÁÁháá, dík :-)
    • 31
  21. morepower

    Držák telefonu,gps a pod

    já mám magnetickej od gogenu a je zajímavý, že když sem na něj nalepil svoji s5 (než skončila v šupliku) tak ok, ale manželky s4 zlobila=ztmavnul (zčernal) displej..?
    • 31
  22. no mě od neděle klesla baterka na 80%, takže mám solidně našlápnuto
  23. Hele, to já chápu, ten rituál, co má taky člověk dělat, když to potřebuje do práce. Voni časem vymyslej způsob jak to udržet v plný palbě třeba tejden. Zatím je to ale otročina a to ne ne ne, teda... Já sem teď nasadil bojkot, protože je to prostě nespolehlivý. I ty čudlíkový sou nespolehlivý, ale tak nějak výrazně míň Ve finále, já smartphone nepotřebuju (asi tak jako naprostá většina populace) ale je to pěkný a dostupný rozmar, co si budem vykládat Jen jsem mile překvapen, co mi ten starej telefon i tak umožní. Vlastně úplně všechno, co sem dělal s tim krámem matlafounskym můžu dělat i s čudlem. Jen je trochu nepohodlný ovládání navigace, ale žádnej teror, dá se.. potřebuju ji tak jednou za čtvrt roku, takže žádný zlo.. 2motomoto> Až budu něco vyhazovat, dám vědět. Samsungy nám pořídili prej kvůli spolehlivosti já bych spíš potřeboval opravit tu motorolu - odešel repráček (a už se nevrátil)...
×
×
  • Vytvořit...