No teď sem se s tebou trochu zasnil, vize je to sice příjemná, ale dost nereálná. Základ všeho je podle mě výchova, a vedení lidí k tomum, aby pojali pravidla za vlastní. Samozřejmě pasquil může pojmout za vlastní jen masochysta , nebo idiot.
Dobrý a morálně správný systém lze pak i striktně vymáhat (i když to nebude téměř potřeba)
Vezměme si například pravidlo, že řidič musí přizpůsobit rychlsot stavu a povaze vozovky, svým schopnostem a okol nostem silničnho provozu. Měla by stačit cedule \"Pozor Škola\" a rychlost projíždějících vozidel by byla přiměřená. Žádná omezená rychlost, rychlosti doporučené... taková krása.
Předpisy jsou červená,šraňky, přednost v jízdě, alkohol, přizpůsobit a ohleduplnnost.
Já to prostě nechápu DD, když tě nekdo nepustí do ZIPu, proč nedostane dvojku pokuty? Proč se nepostihovali přestupky a věci ohrožující bezpečnost, když to šlo i na základě starého zákona?
Máme bohužel zřejmě pravidla i vlýdu, jakou si tato společnost zaslouží. Je to smutné, ale už to tak asi bude.