Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Ahoj Hugo, při svém počtu příspěvků bys už mohl umět napsat rozumný název pro vlákno, což? ;-)
    • 11
  2. Edison

    Nejde wifi router

    Možné je úúúúplně všechno... ;-)
    • 36
  3. Edison

    Nejde wifi router

    Ping 192.168.1.1 Ale to asi půjde, když jsou přidělený IP. pak ping na 213.46.172.36 Stále jen bez kabelu. No... je to divný... Zatím tam nějak problém nevidím
    • 36
  4. Edison

    Nejde wifi router

    No vida... Jakou IP má DHCP routeru (to, co vidíš v compu přes WiFi)? Přesněji: Přes WiFi sem hoď screen ipconfig /all
    • 36
  5. Edison

    Nejde wifi router

    No... ale na google to prošlo... Ještě by byl zajímavý ping 89.177.136.1 a třeba 8.8.8.8 a 213.46.172.36 Joooo... ale je třeba to testovat přes WiFi.... [upravil dne 20.9.2012 08:17 od Edison]
    • 36
  6. Edison

    Nejde wifi router

    Takže: WAN conection type - není tam DHCP, Automatic DHCP... Nejsem si jist, že to znamená totéž, co Dynamic IP. Ale možná i jo Edit: To tam napravo píšou.. To je OK... :-) ... Pak bych zaškrtl Use These DNS Serveres a jednu z těch dvou použil jinou, než UPC. Pak zkusit pingnout postupně IP routeru na LANu, pak IP jeho WAN, IP výchozí brány, pak IP některý z DNS a nakonec IP třeba googlu. Dobrý je 8.8.8.8. To je DNS googlu. Pokud se nevrátí ping od DNS, pak se pochoipiteolně nedostaneš dál... Jednoho TP linka jsem taky dával, ale už si to nepamatuju... [upravil dne 20.9.2012 07:55 od Edison]
    • 36
  7. Edison

    Nejde wifi router

    Nejdřív mu musí jít router. Např. takhle:
    • 36
  8. Edison

    Nejde wifi router

    Nemusí to být nutně routerem. Jak jsem psal, občas po restartu má problém s přidělením IP na WAN od UPC a sačí dát na routeru \"obnovit IP\"... Hlavně v tom statusu zkontroluj IP od UPC... Tam já vnímám onen problém. Jestli to ráno chodilo, na LANu bych problém neviděl, zejména proto, že do routeru se dostaneš, tzn., na LANu síť jede OK (včetně DHCP routeru). Problém tedy vidím mezi UPC a jeho DHCP a routerem (jeho WANem a přidělenou IP - nastavením na automatiku a DHCP - obdoba toho, co je v PC).
    • 36
  9. Edison

    Nejde wifi router

    Dlouhé načítání vidím pak spíš na problém s nějakým dobrým nastavením DNS. Na svym routeru mám nastavený mnou vybraný, ty poslílá na LAN a PC si je bere tam. Dobrý DNS si lze vybrat a vyzkoušet manuálním nastavením v PC (lze to pak i ponechat, ale vzhledem k dalším sítím, ke kterým se možná připojuješ to takto nedoporučuju, bo někteří správci jiné, než vlastní DNS nepropouštěj (nebo jak to napsat).
    • 36
  10. Edison

    Nejde wifi router

    Ve statusu routeru kouknout, jestli má od UPC (na WANu) přidělenou IP od UPC. Dole by mělo být tlačítko na renew. Zkouknout nastavení přidělování IP na WANu, jestli je na DHCP. Mě se to občas taky stane. Např po restartu (tak jednou do 1/2 roka), že prostě to z nějakýho důvodu chce (výpadek napájení, ztráta IP od UPC...) a pak se to chytne třeba na potgřetí (zase na drahnou dobu). Jednou za předlouhý čas musím udělat i hard reset, takže zálohovat, zálohovat (nastavení). Používám linksys WRT54GL s alt. FW.
    • 36
  11. Edison

    Problém s tiskárnou

    No.. a proto doma prostě nic nemám... ;-)
    • 29
  12. Edison

    Problém s tiskárnou

    Už se stalo... A dááááávno... Pro mě by tiskárna doma byla těžce neekonomická... Ty inky obzvlášť... Ještě bych tak přemejšlel o barevnym laseru... To snad ne-používáním tolik nestárne...
    • 29
  13. Edison

    Problém s tiskárnou

    Si dycky u těch inkoustovek říkám, jestli se nevyplatí místo kazet kupovat rovnou celou tiskárnu... při těch cenách...
    • 29
  14. Edison

    zadní brzda

    Tak.. Tento dýden mám nasazené nové kotouče a daný dokupy brzdiče... Kotouče byly jednak sjetý, jednak vorezlý. Dělalo to psí kusy... Zadní hluk jak sjetý desky, ale to od pohledu nebyly. Přední dělaly rány do řízení a do pedálu jak kráva... Desky taky ještě OK. Kotouče: Z vnější strany všechny jak zrcadlo... V životě by mě nenapadlo v tomhle hledat problém (spíš jsem typoval desky, které se ukázaly být OK, nebo zatuhlý brzdiče - takový ty vodítka. Sice to nebylo moc OK, ale to nebyla příčina problémů, jak se ukázalo). No... ale jak mi na to v dílně koukli z vnitřní strany... hrůza... Vyrezlý, zvlněný... fakt vo kejhák... Takže... kluci maj myslím pravdu. Ale hlavně... kontrolovat pečlivě kotouče i desky i z vnitřní strany. Vpředu to jde vcelku dobře, ale chce to pořádně zvednout a světlo. Zadní asi mohou být kapku problém, kvůlivá tomu plechu. Ale po sundání desek, nebo celýho brzdiče by se to mělo nechat prohlídnout dobře. A teď: Proč mi to tak vyrezlo? Blbý kotouče - materiál? Nebo prostě způsob užívání? Jezdím, ale jsou doby, kdy jsem několik týdnů mimo rep. a auto stojí. Třeba i po jízdě v dešti. Tam bych viděl díl příčin.
    • 8
  15. Edison

    Neschopenka

    Na mě, když nějaká leze, tak si taky rád na to vemu dovolenou. Na to se prej PN nedává... ;-)
    • 34
  16. Edison

    Neschopenka

    Myslím, že ne.. To je normální \"rozdvojení osobnosti\" :-D
    • 34
  17. Edison

    Neschopenka

    Popsal jsem to kapku výše... PN ruší ŘD. Nelze mít obojí. A první tři dny PN jsi bez nároku na ND (nemocenské dávky, ne náhradní díly) [upravil dne 18.9.2012 23:56 od Edison]
    • 34
  18. Edison

    Neschopenka

    Není. PN přerušuje ŘD dnem uznání PN. Tedy: pokud jsi na dovolené, řekněme od 1. např. k úrazu dojde 10. ošetření bude třeba 12. tak je několik možností: 1. PN započne dnem úrazu, tedy 10. Posledním dnem dovolené je tedy 9. 10.-12. budou bez nároku na nemocenskou. 2. PN bude zahájena třeba 13. pak poslednim dnem ŘD je 12. a nárok na nemocenskou vzniká až 16. Jinak PN lze zahájit nejdříve právě ony tři dny zpětně ode dne vystavení průkazu PN.
    • 34
  19. Edison

    Práce na pozici autoelektrikář

    Co takhle Olmikovský DP? Zkusím tam cinknout, ceš? A co takhle třeba změnit místo působení?
    • 10
  20. Edison

    obrysova svetla

    Dvouvlákno/jednovlákno s výměnou celého světla nemá nic společného. To není jako vpředu H4/2H7!!!
    • 17
  21. No... a ještě, když už to tu někdo počítal... bylo by fajn taky spočítat tedy rozdíl v závislosti na opotřebení. U náklaďáků je to právě docela znát (to je to, jak se předjížděj jak hlemíždi - Ten s novějšími podle tachografu taky jede přesně 90 stejně, jako ten předjížděný).
    • 14
  22. Edison

    Zaujimavosti co vam vykradli z auta

    Jo, kryty kol mi taky čorli... Vodrbaný starý plasťáky v Chomutově...
    • 49
  23. Edison

    Zaujimavosti co vam vykradli z auta

    Joooo.. kamarádovi jednou takhle v zimě ukradli startér... Když přijel, stěžoval si na vybitou baterku. Tak jsem ji nabil, odpolko to dávám do auta... a jak zatahám za ten tlustej od plusu, tak jsem ho vytáhl od startéru... ustřiženej. Tak do toho čučim a ona tam taková ta charakteristická ďura... Tak říkám: A kde máš startér? Koukal jak puk... Všude dekly, ze shora přístup jak k penězům... No.. ukradli mu startér...
    • 49
  24. Omlouvám se za neznalost.. Dík...
    • 14
  25. A dno kufru? Sri, že se ptám OT...
    • 14
×
×
  • Vytvořit...