Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. \"Tati, tak jsem se rozhodl pro kariéru v organizovaném zločinu.\" \"Soukromý sektor nebo vláda?\"
  2. \"Když nemůže Rath do vlády, musí vláda za Rathedm...\"
  3. Pochopí... Když je slejvák tak hustej, žer se nedá jet, tak se jet prostě NEDÁ... Někdo má to štěstí, že mu to vyjde pod most. Je zajímavý, že v D se kvůli zastavení na dálnici nikdo nerozčiluje, nikdo nenadává, nikdo se nesnaží to projet... A u nás??? To je nervozity na našich silnicích. A z toho vyplývající agresivity.
    • 52
  4. Z toho strach fak nemám... Ono se ani před kroupama většinou moc rychle jet nedá, takže to zpomaluje vcelku kontinuálně. Teda aspoň v D. A že to není třeba jsem poznal vlastní služební kasli... To je pak takovej fofr... prostě jedna kroupa a je po vokně...
    • 52
  5. Mám s tím osobní zkušenost. O pobití mi ani tak nešlo, bylo to služební. Ale okno to odskákalo, bo jsem se nevešel s ostatními pod most. Stalo se v D na A6.
    • 52
  6. Edison

    xenony

    Problém statistiky je v počtu vzorků. Na forech se spíše dovíme o těch problémových, protože problémy se řešej. O bezproblémových spíše ne, protože nějak není proč. Takže bych s tím \"pravidlem\" byl opatrnější.
    • 7
  7. Docela fakt pěkné... :-))
  8. Mě v motorku odešla destička s uhlíkama. Dolu to jelo, nahoru ne. Na tý destičce je i nějaká minielektronika a to asi odešlo.
    • 11
  9. Podobný problém jsme řešili v DP na zcela jiných zařízeních. Nakonec jsme pro \"plniče\" a TK nechali udělat kalibrovaný měrky bez závitů a měrky na origo šroubovacích měrkách se uřezaly. Vím... to Tvůj problém neřeší... Co poslat dotaz výrobci?
    • 20
  10. Edison

    jazykovy koutek po nekolikate :)

    Ani ne tak \"jak kdy\", jako spíše podle pravidel pravopisu. Dobrý je přídavné jméno rodu mužského, čísla jednotného, kdežto dobří je rodu mužzkého, čísla množného. Jestli se nemýlím...
  11. Edison

    Jak vypínáte autorádio?

    A je na vodiči, který je sepnut i při startování napětí i pouze při zapnutých spotřebičích? To je myslím důležitější...
    • 24
  12. Edison

    Jak vypínáte autorádio?

    Je tam na to jeden drůt, který odepne po nějakém čase... Ale pozor.. není to 100% spolehlivé. Občas se mi stávalo, že to neodeplo. Tak jsem to zapojil klasicky na \"15\".
    • 24
  13. Asi kdyby to bylo po železe tak špatné, tak by to nefungovalo ani jinde. Ono nejde o to překládat zboží. Jde o to nakolejit ty kamiony. Kdo projíždí Brennerem, tak je z tý silnice vidět dolu na hraniční nádraží. Když vidím, kolik kamionů tam je na železe, přestávám to chápat. Takže to není o tom, jak dostat zboží k zákazníkovi, ale o tom, jak určitou - podstatnou - část trasy zvládnout jinak, než na gumách. Jinak si pamatuji doby, kdy do každýho velkýho podniku vedly koleje. Takže jsem přesvědčen, že i třeba do automohilky v MB (i mnoha dalších velkých podniků u nás) koleje vedou. Proč nejsou využitý je už otázka. I kdyby tam měl vlak zavézt kamion.
  14. Na to odpovím jednoduše (a už jsem se na to ptal): Proč to někde jde a jinde ne??? A není to daleko, ani to nejsou nějak odlišné země od nás... Jde to např. v Rakousku, Itálii... Horší je to vo Německu, ale ne nemožné. Jde třeba o zásobování automobilek... Proč to jezdí po silnici? Proč auta ze Stuttgartu jednou do Turecka přes nás po silnici a ne přes Rakousko? Protože by museli vlakem? Cenou paliva to není. Je to dálničníma poplatkama? Nejsem odborník... ale myslím, že ty otázky jsou celkem legitimní. ČD převeze, co se jí zadá. Pokud není poptávka, pak pochopitelně ta bilance není nejlepší. Dalším aspektem jsou překladiště: Proč se stavěj u dálnic a ne u nádraží? Bych prostě stavební povolení bez toho, aby byla v blízkosti železnice nevydával. Dálniční poplatky bych nasadil takový, že by se vyplatilo jet po železe. Pro dopravce to má další výhody. Zboží v pohybu a přesto mi šofér odpočívá. Jistě se najdou i proti, ale na to se dá opět říce: Proč to někde jde a jinde ne? Pak by se vidělo, co s tím maj dodávky, když by se snížil ten vlak kamionů na dálnicích.
  15. Spíše by třeba pomohlo snažit se vytlačí hlavně tranzitní dopravu na železo... Hlavně je zajímavé, že někde to jde a někde ne... Nemluvě o dopravě zcela zbytečné. [upravil dne 12.5.2013 20:07 od Edison]
  16. A já dycky myslel, že kamiony maj limit 90... Tak... jak že to je???
  17. Ale o tom mluvím. Pokud je nabídka \"Já to vemu a klidně poruším co se dá\", tak to majitel firmy vezme, neb ten se riziku vystavuje podstatně méně než řidič. Až jeden takový řidič takhle práci vezme a právě při tom přijde o papíry, tak ne jen že nedostane zaplaceno, ale přijde o zdroj svých příjmů. Je to tedy o tom, vidět dál, než na špičku vlastního nosu. A jasně jsem psal, že je to otázka nabídky a poptávky. Pokud je dostatečná nabídka plnění nesmyslných úkolů, pak zákonitě existuje dostatek těch, kteří si budou vybírat, zejména tehdy, pokud sami podstupují minimální riziko. Kdyby ten nejslabší článek hodlal dodržovat co má, myšleno obecně, pak by se z něj stal nejsilnější článek, s dostatkem respektu. Ona totiž není pravda, že řidič je nejslaším článkem. Ten je totiž nejsilnějším článkem, s mocí regulovat chování svých nadřízených. To, že to nedělá, že té moci nevyužívá je jediný problém a je to právě problém řidiče (myšleno řidičů všech, jakož i zaměstnanců naprosto obecně). A toho majitelé, podnikatelé, ba dokonce nejrůznější vedoucí a nadřízení ZNEUŽÍVAJÍ. To je to jediné, za co si jako zaměstnanci můžem sami.
  18. V konečném důsledku za dodržování předpisů na silnici je odpovědný řidič. Žádná firma, žádný majitel. Jen řidič se rozhoduje, jestli pojede se šrotem, jen řidič se rozhoduje, jestli bude dodržovat přestávky, jen řidič se rozhoduje, jestli bude dodržovat rychlost a další předpisy. Dokud tu budou řidiči ochotní předpisy porušovat, majitelé dopravek to budou samozřejmě \"kupovat\". Je to otázka nabídky a poptávky. Taky toho najezdím po Evropě mraky. Ale abych pro firmu porušoval předpisy... to mě teda fakt ani nehne. Abych kvůli firmě (a jejich požadavkům) přišel o papíry - tedy o jednu z podmínek mého zaměstnání... o to fakt nestojím. Protože v případě, že mě čapnou při porušování předpisů nebude popotahovaná firma, ale já... Fakt ne-e
  19. Pravidla, kromě toho, že některá jsou nařízeními nejrůznější úrovně, také ostatním napovídají, jak se jiní členové společnosti budou chovat. To platí o silničních zvláště. Jinak úcta před pravidly odráží úctu před společností. A člověk je tvor společenský.
  20. Dnes jsem se doslechl o návrhu ČSSD na zvýšení max. rychlosti na některých silnicích I. tř. na 110!!! Ačkoli se mi to může i líbit, tak ta vomáčka, jako bludy o argumentech pro, a co všechno by to obnášelo a co všechno by musely ty silnice splňopvat (ale pár jich tu už je) je mi z toho špatně. Zase jen populistickej blábol (i kdyby se uvedl v život), místo reálných kroků.
  21. Zajímavá by byla korelace množství emisí ne jen na kilometr, ale i na čas. Jinak podotýkám, že katastrofa je dle mého soudu na spadnutí. Ne nějaká přírodní či kosmická. Ale energetická, nebo ekonomická. A i tak půjdou ruku v ruce. Tehdy si budeme říkat, že si za to můžem sami (společnost). Ale nikdo už neřekne, že \"já v tom jedu taky\". (btw... já v tom taky jedu - Mám auto, který mám, mám klimu, tři televize, mám rád pohodlí a spousty dalších KONZUMNÍCH nešvarů).
  22. V tom případě navrhuji zdanit eco daní úplně všechno, neb všechno se nakonec spotřebovává jinde, než se vyrobí. Z toho plyne, že krom emisí z dopravy produktů vznikají i emise a odpady při výrobě, které z drtivé většiny probíhá docela jinde, než se pak spotřebovává. A to ne o desítky či stovky kilometrů, ale přes půl zeměkooule. Samozřejmě, že to platí i pro \"eco\" produkty, např. el.mobily, hajbridy, ekoelektriku... protože na výrobu těchtho ecoproduktů bývá spotřebováno mnohem více zdrojů a při výrobě a následné likvidaci těchto již vysloužilých produktů vznikají další a další svinstva, které vracíme přírodě do oběhu. Cestou záchrany světa není tedy výroba eco produktů včetně energií. Jediná možná cesta je omezit spotřebu jako takovou. Tedy omezením rychlosti dodávek nikdo nic nezachrání. Jediná cesta je snížit jejich množství. Ale zase pouze jako dílčí cíl... Lidi celkově by se asi měli poněkud uskrovnit. Vždyť nedávné doby jsou, kdy klimatizace byl přepych... a dnes...?
  23. Originál, i když domontované LED denní světla jsou tak zkonstruována a jsou tak schválena. LED náhrady do žárovkových světel nikdy schválena nebudou, neb to světlo je schvalováno jako celek i s definovanými zdroji světla. Pokud praskají žárovky, může být problém s nabíjením, akumuláítorem, nějakým odrušovákem a podobně. Tedy jde o charakter přepětí, které se dostane na žárovku. Ve spojení s otřesy to žárovkám nesvědčí. A to nesvědčí ani případným LED dáhradám. A všimni si, že je dost aut, kterým z domontovaných LED denních světel taky třeba polovina nesvítí, nebo to mžourá, poblikává a podobně... Takže než řešit důsledek - praskání žárovek je třeba hledat příčinu - přepětí, vibrace, chlazení...
  24. Pokud se vypaluje některá ze žárovek, bývá problém jinde, než v žárovce. LED sice technicky jdou, leč jsou neschválené pro provoz na PK. Krom toho... taky odcházej.
  25. Hmm... nějak nevím, co je na tom tak zábavného... Nemluvě o tom, že je to v nesprávné sekci...
×
×
  • Vytvořit...