Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    foťák-OLYMPUS

    Bych spíš zašel do nějaké firmy, co se v tom nípou. Třeba AWH (nebo jak). Může jít od zašpiněnýho čipu pro ostření, přes zadělanou mechaniku ostření až po totální destrukci ostřících převodů. Vše bude stát asi jiné peníze...
  2. Jsi to zkazil, Radku... Tohle snad napadne i malý dítě... Nebo právě malý dítě... ;-)) Nebo i dospělýho chlapa, kterej má pro humor uděláno. Nebo je jak malý dítě... hehehehehe... [upravil dne 12.1.2014 19:35 od Edison]
  3. Edison

    Střelba dnes/zítra - Praha

    Nojo, no, Péťo... Dyž kdy půjdu se já rozhoduju tak v sobotu dopoledne... :-(
  4. Edison

    Střelba dnes/zítra - Praha

    Jestliže jsi pacifista, pak nechápeš, že připravenost ji \"kdykoli použít\" je nesmysl. O použití se držitel rozhoduje až na místě, za dané konkrétní situace. Ono totiž nikde není psáno, že když zbraň nosím, že bych ji MUSEL použít. To je přeci hloupost. Připravenost k tomu zbraň kdykoli použít přísluší spíše nájemným vrahům, žoldákům, do jisté míry vojákům... mimochodem... se mi líbí, jak pacifisti a zejména ti \"zapřísáhlí\" píšou do vlákna s pozvánkou na to si zastřílet na střelnici. A ještě doplním, že střelba není jen obrana, nebo nedej bože útok, ale taky sběratelství, rekreace, sport... [upravil dne 12.1.2014 18:27 od Edison]
  5. Taková trošku hermafrodit... Dyk to se přeci dneska musí, kvůlivá rovnoprávnosti pohlaví...
  6. Edison

    Střelba dnes/zítra - Praha

    Pacifismus je luxus, který si ve společnosti dopřávají ti, kteří se nechávají ochraňovat ostatními. Souhlasím, svět se zbláznil... Ale to už hodně dávno, když se na světě vyskytl člověk. My se tomu jen přizpůsobujeme, neb Bůh stvořil lidi silné a slabé. A tento problém vyřešil až Samuel Colt. Jinak my tu nemluvíme o běhání s flintama po lese, ale poklidných procházkách s prostředkem k případné obraně po městě. V momentě, když se něco semele, je lepší mít .358 na opasku, než 158 na drátě, protože oproti zbrani si policajta s sebou nosit nemůžem. V kontextu s dojezdovými dobami jednotek jsou snad výhody zcela jasné. A ve spojení s tím, že je lepší mít a nepotřebovat, než nemít a potřebovat... A takhle bych mohl pokračovat a pokračovat... [upravil dne 12.1.2014 18:16 od Edison]
  7. Edison

    Střelba dnes/zítra - Praha

    Kucíí.. já jindy, než o vejkendu nemůžu... :-( Jsem mimo rep. A dnes už mám rezervaci... tak kdyby snad.. někdo... Od 16:15... Za chvilku vyrážím a beru jen jeden kus železa... když jste se neozvali.. Tak snad zase příště... :-) Rád vás uvidím. [upravil dne 12.1.2014 15:10 od Edison]
  8. Ono se dá jezdit jinak, než podle možností (předpisy v to počítaje)? ;-)
  9. Jooo.. to je taky fakt. Ale ani auta s Déčkama nejsou svatá. Sice to není tak výrazné, ale je to tak. Zejména na D8 a D5 je to znát hlavně v rychlostech. Jakoby si nevšimli, že přejeli hranice.
  10. Jsem hodně mimo \"normální net\", tak jen občas... Mno.. ani tak nedebatujeme o měření spotřeby, ale spíš toho dojezdu. Ale jinak máš pravdu. Ale to jsme tu psali, že záleží na stylu jízdy. Máme s klukama vyzkoušeno, že když jsou D dálnice plnější, tak je cesta úspornější, bo se nedosahuje takových rychlostí, jako když jsou prázdné a dá se jet 190. A zistili jsme, že záleží i na počasí. Jaký je vítr, jaký je povrch a mnoho a mnoho dalších faktorů. Asi nemá cenu je všechny vyjmenovávat a popisovat, že.
    • 9
  11. Edison

    Střelba dnes/zítra - Praha

    Tak doufám, že by to teď nebylo naposled. Já zítra zajdu malou sétii vystřílet, tak mě právě napadlo, jestli by někdo šel taky. Už jsme byli s Krtkem a... Krtku, kdo že to s náma byl? Jinak já jsem si 1911 pořídil právě proto, že se mi líbí a navíc z nostalgie. Mám ji v inovovaném provedení WWII, ktrerý byly pak ve výzbroji US army ještě dlouho, třeba i ve Vietnamu. Nosím a střílím ovšem něco jinýho... [upravil dne 11.1.2014 18:31 od Edison]
  12. Ahoj střelci. Jsme si bebyli dlouho picnout, co? Co kdybychom... Mohu vzít s sebou 5 stříkaček... CZ50/7,65, W-PPK/7,65, CZ85/9L, NP22 (SIG226)/9L a 1911/.45ACP. Pak kdyby toho bylo málo, něco je k zapůjčení i na střelnici. Nejraději AVIM. [upravil dne 11.1.2014 12:39 od Edison]
  13. Nevím, jestli maj tyhle moderní auta průtokoměry na spotřebu. Spíš bych řekl, že spotřebu vypočítává podle toho, jak řídí trysky (ŘJ přece ví, kolik paliva stříkaj). Podle plováku pak ví, kolik je v nádrži. A z poslední ujeté dráhy (např 5km), nebo z času, jak říká Olda vypočítá dojezd. btw, na 2000 jsem se teda fak ještě nevyhrabal s ničím, čím jsem jel. Ale přijet z dojčlandu a natankovat, tak je dojezd tak koloem 800km. Pak si to \"úsporně\" šinout v našich končinách tak mě baví, jak ten dojezd prostě stoupá a stoupá.... třeba až k 1200km... :-DD By tam mohli taky udělat nějakou logiku, že pokud nebřibude palivo v nádrži (neuvažuji náklony), tak by tohle číslo nestoupalo.
    • 9
  14. Já toho mám po Evropě naježdíno taky celkem dost. Osobákem. Tak mám srovnání z mnoha západních zemí a Polska. Musím říct, že každá země má svý. Když si v PL řidič zvykne a vokouká jak jezděj místní, taky to jde.. Mi přijde, že jen u nás, jelikož jsme na křižovatce Evropy, se jezdí opravdu asi nejhůř (neznám východ). Jinak i v D uměj bejt pěkně odporní... Ale spíše ti, co se snažej jet naprosto podle předpisu a místo 120 jedou 100 a v tom předjížděj kamiony. A ono na A13 v páteční odpolední špičce je to fakt hrůza až mnohdy dooost nebezpečný a chce to nechávat si prostor... Kterej samozřejmě hned, jak si ho nechám vyplní jiná truPka a šlápne na brzdu...
  15. Edison

    zajímavé aplikace pro Android

    Teď to Pe.tr zamlouvá.. bo je to jeho vírus na stahování peňauzí od druhejch... ;-)
  16. Čéče Šaldo, mám pocit, že to je tak všechno, co s tim můžeš dělat. Zato Medvědova příloha mi taky přijde kapku mimo, když je to o pár pousků vejš a mělo by se právě to pročistit. A to mám jinak medvědy docela rád... ;-)
  17. Edison

    Odebrání TP po vážné DN

    No.. a kde jinde byste očekávali opravy podle výrobcem stanovených technologických postupů? V garážovkách? Pracuji v dopravě a taky máme stanovený postupy a má-li si zákazník opravovat něco sám, musí od nás na to mít certifikovaný pracovníky. pak existuje další skupina techniků... tak říkajíc provozních, kteří mají školení a práva k diagnostice a nastavování některých systémů. existují i náhradní způsoby, jako třeba \"oprava na dálku\", ale pořád je to pod naší kontrolou a neodborný/neautorizovaný zásahy poznáme a patřičně se k nim stavíme. Já vim, že ani autorizák tou zárukou 100% není.. Ale to je jiný problém. Jinak jsem psal? Kdo rozhodne o tom, že auto po DN musí na takovou kontrolu? Rozhodně bych to nehrotil. Zatím je to ve fázi nějakýho okamžitýho nápadu. Než to někdo promyslí, vypracuje zásady, paragrafový znění, než se k tomu vydaj prováděcí vyhlášky a než se to zavede do praxe.. uteče ještě hooodně vody... Faktem je, že stávající stav je přinejmenším napováženou. Jak tu někdo psal, takových aut jezdí po silnicích tisíce. A v tom množství je jeden z těch problémů. [upravil dne 5.1.2014 22:55 od Edison]
  18. Edison

    Odebrání TP po vážné DN

    Já na tom nevidim nic špatnýho, aby TS posoudil někdo kompetentní a nezávislý. Spíš jde o to, při jak velkých nehodách toto vyžadovat. I při pouhém sjetí do pangejtu se může něco poškodit. A ne malýho... Třeba řízení, náprava... To jsou dost závažné věci. Přitom z místa lze odjet \"v pohodě\".
  19. Edison

    vypadek fora?

    Tak... už víme, co se přihodilo, bych to zamkl...
  20. Ano, většinou to nejnepravděpodobnější vysvětlení bývá natolik banální, že to je to pravé. I stím jsem se setkal. A příčinou odejití zdroje nemusel být zdroj, ale některá další komponenta a vše ostatní (odhoření čmeldy, odpravení dalších komponent a nakonec to neustál zdroj) už jelo jak lavina. Po výměně zdroje je třeba vždy zkontrolovat jeho zátěže, jestli tam není zkrat. Pak by mělo následovat zapínání přes ochranné odpory, nebo pojistky, aby případně nedošlo k dalším škodám. Ale v praxi to zase tak asi nikdo nehrotíme, co... ;-)
  21. Edison

    Dinosauři tohoto fora

    Heleme... a někdo ho povýšil... Přiznejte se, kdo to byl??? :-DD
  22. Edison

    vypadek fora?

    Hele..., ty..., skunku... Já jsem sem ani nepsal jako první, co se děje.. Neber jméno... do tlamičky nadarmo, sic Tě stihne krutý trest...!!! :-DDD
  23. Edison

    Dinosauři tohoto fora

    Se ještě začnem rozlišovat na protoplasmu, trilobity, přesličky a plavuně, černý huhlí, hnědý huhlí...
  24. Edison

    vypadek fora?

    Jo, asi to opravdu nešlo... Ani mě... Povězte, někdo kompetentní, copa se přihodilo??
  25. Edison

    tvrdost vody

    A co to s tou vodou jako dělá? Jinak.. u nás vůbec tvrdá voda nejni.. Němci.. ti maj teprve tvrdou... Bys koukal, co to dělá s povrchama...
    • 8
×
×
  • Vytvořit...