Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Asko nábytek spol.s.r.o

    S tím striktním požadováním navrácení peněz bych byl opatrný. To lze nějak až po třech reklamacích na tutéž závadu. Ale snad by se dalo najít něco v tom smyslu, že \"pokud jsou závady závažné, lze odstoupit od smlouvy ihned\"... nebo tak něco.
  2. Edison

    Asko nábytek spol.s.r.o

    Na reklamaci maj tuším kratší lhůtu, než měsíc. Ale nejsem si jist... Chtělo by to opravdu kouknout o Občanského zákoníku.
  3. Edison

    Pozdní nástup turba

    Takže... Odstranil jsem celý ovládací ventil EGRu. Hned jsem prozkoumal, jak to vypadá. Odstranil jsem i podtlakovou hadičku už od rozbočení u posilovače brzd. Teď dva dotazy: 1. Při vytvoření podtlaku (jen ústy) je znát, že systém není uzavřený. Sice to připisuji vlastnostem podtlakového čerpadla, ale je to tak možné? Jak jsem psal výše, nedostatek podtlaku by se měl projevit i na jiných systémech, jako jsou třeba brzdy. Měřidlo na tlak/podtlak nemám. :-( 2. U ovládacích ventilů EGRu a toho vedle (ovládání obrotku turba?) je zespoda filtřík a pod ním imbus, kterým se to nějak seřizuje. Ví někdo, co a jak se tím seřizuje?
  4. Edison

    Asko nábytek spol.s.r.o

    Záruční podmínky, včeně toho, od kdy platí, by měly bý uvedeny ve smlouvě, objednávce, VOP... 1. Od montážní firmy bych si nechal napsat, co všechno je špatně. 2. Zajel bych buď na nejbližší obchod Asko, nebo kontaktoval centrálu (osobně, nebo písemě - doporučeně). ČOI v tomhle ráda pomůže. Nebo živnostenský ouřad, případně, jak píše kolega, ouřad na ochranu spotřebitele. btw. Nemáš pojištění DAS? Ti by pomohli určitě. [upravil dne 2.8.2009 Edison]
  5. Edison

    Asko nábytek spol.s.r.o

    I na zboží na míru se vztahuje dvouletá záruční doba. Postupoval bych na základě Občanského zákoníku a Zákona na ochranu spotřebitele.
  6. Edison

    navigace-která je lepší

    Tato diskuse je věčná, leč znarčně irelevantní. Nikdo z nás toho nezkoušel moc najednou, proto každý bude říkat, jak ta jeho je dobrá, eventuelně umí porovnat tak dvě, tři. Pro rozhodování je ptřeba míti více objektivních srovnatelných testů. Jeden je třeba tady: http://navigovat.mobilmania.cz/Testynavigaci/AR.asp?ARI=114276 .
  7. Hledej... Jsou tu toho o tomto problému mraky. Včetně podrobného návodu k opravě.
  8. Upřesním svou návštěvu: Budeme dva, bez ubytování a bez snídaní. (Má pežoťačka je místní :-))
  9. Edison

    Pozdní nástup turba

    Tak... zatím jsem přehodil hadičky od ovládacích ventilů EGRu a turba a kablíky. Kabel pro EGR jsem ponechal odpojený, s tím zatím žádný probém není. Zatím se to chová mravně. Musím to prověřit delší jízdou. V dalším případném kroku ještě zkusím zaslepit hadičku k EGRu, kdyby byl problém přímo tam a nebyl dovřen ovládací ventil. Kdyby byl problém s podtlakovou pumpou, nepoznalo by se to i na dalších systémech? Třeba brzdy, na podtlak je připojen přeci i posilovač brzd. Tak jsem ještě odpojil a zaslepil vstupní hadičku ovládacího ventilu EGRu. Ještě jsem se do těch nesprávných režimů dostal. :-( Tak... situace se kapku zlepšila, ale pořád to tak nějak není ono. [upravil dne 2.8.2009 Edison]
  10. Edison

    Co dělat s nalezenou RZ (spz)?????

    Pokud vím, tak není. Někde jsem snad i četl, že se značka má buď přišroubovat na kastli nebo do plastového rámečku - nějaká vyhláška nebo zákon o tom hovoří. Vyhláška o registraci motorových vozidel říká, že tabulka RZ má být připevněna na vozidle tak, aby za normálních okolností nemohlo dojít k její ztrátě. Nikde ani slovo o tom, že by měla být přišroubována. Na druhou stranu udělání díry do ní by snad i mohlo být považováno za její úpravu, která není žádným předpisem upravena. Ono je to vcelku logické. Jak by mohla taková tabulka RZ dopadnout, kdyby si do ní každý udělal díry kde ho napadne. Současně samozřejmě platí, že i malá kolize s čímkoli, kdy tabulka z rámečku vypadne už není normální provoz. Nemluvě o tom, že rámečky pro tabulky RZ by měly míti schváleníá pro provoz na pozemních komunikacích. Tím by mělo býti zajištěno to, že by ke ztrátám tabulek RZ právě za normálních podmínek docházet neměl a to i bez úprav (vrtání) do tabulky RZ.
    • 50
  11. Edison

    Co dělat s nalezenou RZ (spz)?????

    Neříká co dělat s nalezenou tabulkou RZ nějaký předpis, vyhláška? Třeba ta o registraci motorových vozidel? Ta hovoří i o upevnění tabulek RZ.
    • 50
  12. Edison

    LED světla pro denní svícení

    Jen tak mimochodem: Jak jsi přišl na 200 a 5W a na úsporu poaliva? Myslíš, že je vůbec měřitená?
    • 81
  13. Tak jsem v pátek v podvečer smutně koukal na silnici č. 7, před obcí Sulec na hořící P 405. :-( Nikomu to nepřeji... Nebyl to nikdo z nás?
  14. Edison

    Pozdní nástup turba

    Já taky díky za tipa... Při nejbližší příležitosti zkusím. Jen nemám manometr... Takže pokus - omyl to řeší... Ale asi nejdřív zaslepím podtlak k ovládání EGRu.
  15. Určitě budu... A vezmu s sebou kamarádku - peugeoťačku... Místní... :-)
  16. Edison

    Pozdní nástup turba

    To je hodně zajímavé... Zkusím tedy zaslepit ovládání EGRu. To zvládnu i na ulici. Sice mi pořád není jasné, jak by to souviselo s teplotou, ale nic tím rozhodně nezkazím. Moooc díky.
  17. Edison

    LED světla pro denní svícení

    Na papír od výrobce kašli. Stačí, aby světla měla na sobě odpovídající označení. Kam s nimi určuje příslušný předpis, včetně funkčnosti, potažmo zapojení. Praxi najdeš v mnoha vláknech tady. [upravil dne 14.7.2009 Edison]
    • 81
  18. Edison

    jazykovy koutek po nekolikate :)

    1. I cizí jazyky, dialekty a žargony maj pravidla pravopisu. Např. shoda podmětu s přísudkem, vyjmenovaná slova, apod. 2. Souhlas. 3. Už několikrát jsem psal o různých idispozicích. Cizinec bude pochopitelně mít problémy, dislektik a disgrafik taky. Co mi vadí je to, že člověk, kterej nijak indisponován není na to prostě kašle. Je mu to fuk a vymejšlí nesmyslné důvody \"proč\". Nakonec zjistíš, že je mu fuk, že právě tímto přístupem ukazuje jak smýšlí sám o sobě.
  19. Edison

    V horku se mu nechce

    Pokud píše \"o dost\", asi to normání nebude. Viz můj problém:
  20. To platí pro měšťáky... Státní to nemusej...
    • 23
  21. ... a za zveřejnění je prej provaz... :-D
    • 23
  22. A jak to máš namontovaný??? To bych taky chtěl... :-D
    • 38
  23. Edison

    okno: raz ide hore inokedy nie

    Tak to vypadá na konektory nebo kabely.
  24. Edison

    Dlažba na plech. VYRIEŠENÉ

    Jako trojúhelník ne. Aspoň jsem takovou konstrukci nikde neviděl. A rozhodně to bude lehčí, než to dělat betonový. To by je tam dával stejně... ;-)
    • 40
  25. Edison

    Dlažba na plech. VYRIEŠENÉ

    Trubky ne a ne do X. Materiál L tak 25x25x3. A dával bych to zhruba tak, aby vyšly pod každou dlaždicí jedna výstuha podlně a jedna příčně.
    • 40
×
×
  • Vytvořit...