Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Zapsání xenonů do tp.

    No nevím. Ale ta výbava na taková měření je spíše laboratorní, než dílenská. Ještě jsem neviděl dílnu se spektrometrem, měřičem síly akrylátových krytů světel a další serepetičky, které jsou k tomu zapotřebí. Nemluvě o tom, že pochybuji, že maj aspoň ouředně kalibrované měřáky, měrky a další věci, jako jsou třeba momenťáky.
  2. Edison

    Zapsání xenonů do tp.

    No... mimo jiné se měří index lomu světla na přechodech. Tam se měří i rozklad barevného spektra. Pak se mj. měří rozptyl světla jak na čistém krycím skle tak i na zašpiněném. K tomu je další předpis, jak má taková referenční \"špína\" vypadat. Z toho vyplývá proč má být takové auto být vybaveno ostřikovači. A mnoho a mnoho dalšího. A na xenon světlo, vzhledem k podstatně vyššímu světelnému toku jsou ty předpisy poněkud náročnější.
  3. Edison

    Zapsání xenonů do tp.

    Bugo, pro vyšší svítivost jskou kladeny vyšší nároky mj. na krycí skla. Když jsem viděl, co všechno se zkouší a měří na světlometech pro auta a jakým způsobem, pročetl několik norem... čučel jsem jak puk a už asi vím, proč homologace jsou tak drahé.
  4. Edison

    Zapsání xenonů do tp.

    :potlesk:potlesk
  5. Edison

    Zapsání xenonů do tp.

    Sri... ne Straki, ale Buga, ale xenon není jen o seřízení, ostřicích a teplotě. Je tam mnoho dalších faktorů, které s tím souvisení a podomácku to fakt nepřizpůsobíš. [upravil dne 30.11.2011 23:40 od Edison]
  6. Edison

    Zapsání xenonů do tp.

    Koblihu, já jsem taky vrah malých holčiček... Taky mám polívku pod haupnou... :-D
  7. Edison

    Zapsání xenonů do tp.

    Koblihu, ne všechna světla mají homolohační značku zepředu na skle: Reanult...
  8. Edison

    Aku značku TV

    Proto říkám, že výběr v krámě pouhým pohledem nestačí. Chce to si říct prodavači, nechat si několik značek předvést, včetně nastavení parametrů obrazu. Uměl bych prodat přebytky šmejdů a slušný televizor si nechat pro zajímavé lidi...
    • 29
  9. Edison

    Dopravne predpisy pre kazdeho ?

    Jestli je to veterán, tak byl také nějak schválen a není to problém, že? ;-) Jinak si myslím, že by předpisy opravdu měly platit pro všechny. Tedy... jestli je pan primátor porušil (jakože porušil), nic ho neomlouvá. To, že nikoho neohrozil je vzato v úvahu a je navrhován trest na samé dolní hranici. Odvolávat se na porušování předpisů jinými je přinejmenším troufalost. [upravil dne 30.11.2011 14:44 od Edison]
    • 14
  10. Edison

    Dopravne predpisy pre kazdeho ?

    Z technického hlediska souhlasím. Je každého věc, jestli se poutá, nebo nikoli, jak si cení svého zdraví a života. Mince má ale i druhou stranu: 1. Poměr těch, co spali a byli připoutáni a těch, co nespali a připoutáni nebyli... 2. Následky - Připoutaní vs. nepřipoutaní - kdo to pak uhradí? Pojištění. požadavkem pojistitele jsou nízké náklady. Z toho plyne povinnost se poutat.
    • 14
  11. Bude to zabírat přívěsný vozík. Vždy se zapojují na zpátečku. Jistě by to nějak udělat šlo.
    • 19
  12. Edison

    Dopravne predpisy pre kazdeho ?

    Tak právě při AirPytli je poutání se extrémě důležité!!! Jinak některé vyjínky jsou celkem pochopitelné. Třeba řidič taxi u nás připoután být nemusí. A má to svůj, vcelku logický a pochopitelný důvod.
    • 14
  13. Edison

    Dopravne predpisy pre kazdeho ?

    On nemusí... On je nadčlověk...
    • 14
  14. Godzi... tak nějak bych to viděl taky... Jeden z důvodů, proč celosvětová ekonomika jde tak doprd...
  15. Edison

    HID xenon sada

    :potlesk:potlesk Teď jsi to vystihl... :-D
    • 68
  16. Naprd.. To nemohu posoudit. Jediný holý fakt je že vynález skutečně pochází z číny... ;-) Otázkou pak je, proč je na tom U.S.A.? ;-)
  17. Chabý výběr... a tak jako tak je to šajna...
  18. No... tak to máme to UPC poněkud zaostalé... Jinak s modulama je to spíš tak, že je tu firma, která generálně dodává pro UPC STB, které před předáním personalizuje pro UPC. Bude to jen takový šolich k jiným obchodům. A tam se právě dá pořídit i modul, STB, DVR... nastavený přímo pro zákazníka (koncového u UPC). No.. aspoň něco.
    • 8
  19. Taky mám... Je to parádička... TV Samsung. Ale kupoval jsem jinde... Jinak UPC opět boduje: První link po vyhledání \"CA modul\" http://www.upc.cz/klientsky-servis/televize-nejcastejsi-dotazy/faq-dtv/2092/20923266.html Teď na to koukám, že to maj v nabídce. Ovšem... blbě se v tom hledá... poplatek při ztrátě... Ale že by ho nabízeli... k tomu se nějak nemohu dohrabat... Bych očekával nějakou kampaň... Lidi by to brali jak trefený... Nemít doma další krám je pro dost lidí, myslím... celkem lákavé. A koukám, že se to asi celkem rozmáhá: http://www.dvb-c-shop.cz/ Ani tam jsem to nekupoval... Já to mám asi dva roky... Bych se musel kouknout doma, co to bylo za kšeft... [upravil dne 29.11.2011 12:48 od Edison]
    • 8
  20. No to je právě ta šedá... hnusná... Černá je vanilka karamel a ta je vynikající... Jenže v tekutym jsem to nepotkal... A míchat to se mi fakt nechce.
  21. Já vím... si páůím držlu samejma dobrůtkama... Kdyby tak byla black devilka... Ona teda je, ta šedá... ale to je hnus... Chcu černou, karamel-vanilka. To je pochutnáníčko... Ale v kapalině jsem na to nenarazil... :-(
  22. To jsem na mysli neměl... Jde o to, že u Téčka se se změnou příchuti/zásobníku nevymění aťák, který může ze začátku mít \"divnou\" necharakteristickou chuť. A já dvě příchutě mám... Camelku a vanilku+tabák - tu možná zaměním za vanilkovej doutňas... Nebo chery. [upravil dne 28.11.2011 22:27 od Edison]
  23. No... takže asitak o 1/2 víc, než Wčko... ;-) Nemluvě o tom, že pro každou příchuť mám jasně a předem daný odpařovací systém takže se ani v začátku příchutě nemíchaj. ;-) [upravil dne 28.11.2011 21:50 od Edison]
  24. Princip je stejný. Technologie nikoli. U tanku vzlíná liquid na spirálku atomizeru. Nezkoumal jsem, nevím kudy. Cartomizer W má spirálku na druhém konci, tou je provlečen knot a tím tam vzlíná liquid. Výhody Wčka vidím v tom, že když výměna, tak kompletní vše v jednom. Celý je to kratší.
  25. Edison

    HID xenon sada

    Nebo čočky? ;-))
    • 68
×
×
  • Vytvořit...