Tak minimum je \"minimální nevyšší rychlost vozidla\" dle papírů. Ne, že se tam pomaleji jet nesmí. Pak jsou tam místa někdy nesprávně nazývaná \"stoupací pruh\", který má řidič povinnost použít tehdy, jestliže vozidlo nemůže jet touto nejnižší rychlostí. Obšem už jej nesmí opustit, pokud nejde o OBJÍŽDĚNÍ.
Dále je řidič povinen nebránit ostatním účastníkům v provozu a současně je zakázána \"bezdůvodně pomalá jízda\". Tato formulace je ovšem ve stylu speciálních českých zákonů, tedy vlasně nikdo neví, co to znamená (ačkoli já si to představit umím). Dále je sice řidič povinen přizpůsobit rychlost mimo jiné svým schopnostem, na to lze ovšem namítnout, že pokud nemá schopnost jet nejvyšší dovolenou rychlostí bez toho, aby tomu bránily jiné okolnosti (provoz, počasí, atd...) neměl by TEORETICKY být držitelem ŘP. V autoškole by měl být naučen, že se na 50 jezdí 50 a ne 40, a na prázdné a suché R47 se nejezdí 110, ale 130.
Teda aspoň tak mi velí logika. Ono předjíždění kamionu, který jede 90 rychlostí 110 zavání dalším ustanovením o tom, že řidič nesmí předjíždět, pokud k tomu nemá dostatečnou rychlost a současně tím může omezit jiného účastníka silničního provozu.
Tolik tedy teorie... Praxe je pochopitelně naprosto odlišná, že... Co si budem vykládat.