Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Vščak i v těch ulicích k nějaké té obnově docházet prostě musí... Mladý kluk se jim na to sice možná vykašle, ale nechat bezpečí na důchodcích nelze.
  2. Stopstav znamená, že se nesmí zvyšovat počet zaměstnanců. Obnova (náhrada) je pochopitelně nutná.
  3. 1. Rakousko je absolutní anomálie. Tam se jezdí s kde čím. Mlhovky, potkávačky, DLR, nic a to i za snížene viditelnosti... tam je to fakt hrůza. 2. DLR má oproti koncovým lampám význam v tom, že rychlosti protijednoucích vozidel se sčítají, kdežto souběžně jedoucích se odčítají. V tom je podstatný rozdíl. 3. Já jsem s rozsvícenými světly jezdil dávno před zavedení této povinnosti. 4. Oo také jde o to, že se počet vozidel na silnicích zvyšuje. Zrovnatak se zvyšují rychlosti a zrovnatak se v absolutních číslech zvyšuje počet těch, co nedodržují předpisy, včetně agresivity, předjíždění tam, kde je to zakázáno... A až jednou k něčemu dojde, tak věřte, že až vozidlo, které špatně předjíždí a není osvětleno něco způsobí, tak si taky třeba řeknu: \"Kdyby(ch) svítil, tak by(chom) se viděli a třeba nemuselo k ničemu dojít.\" Zkrátka vše, co může přispět k tomu, abych byl lépe vidět je jedině dobré.
    • 60
  4. No... že by většina... to bych právě neřekl... Ale jsou...
    • 60
  5. Jestli do smluv psali to, co bylo v reklamách, tak se nedivím, že skončili.... Ono šetřit na \"poviné mručení\" se asi opravdu nikomu moc nechtělo.
    • 7
  6. Edison

    internet přes domácí wifi

    Tak možností, co \"to první\" je je jistě víc. Může to být router s funkcí clienta. Může to být modem pro nějakou tu kabelovku, nebo to taky může být modem pro nějakého bezdrátovýho poskytovatele (třeba telefonního). O to vcelku ale asi nejde. Obecně, jak postupovat jsem popsal nahoře. Možná, pokud poskytovatel registruje MAC, tak bych pak ten velkej comp ještě zapojil až do druhého routeru a tomu nastavil svou MAC podle té, co má PC. Některý routery umožňují tzv. klonování MAC stroje, který je na prvním portu. Pak by ani s několika stroji v síti neměl být problém u poskytovatele.
    • 22
  7. Edison

    internet přes domácí wifi

    Tak jelikož píše, že do \"modemu\" je připojen comp a k tomu ještě připojil svůj WiFi router, tak ten modem bude mít nejspíš více LAN portů. Z toho vyvozuji, že by neměl být problém s MAC koncových zařízení. Třeba UPC to už dávno zrušilo.
    • 22
  8. Edison

    internet přes domácí wifi

    Tak jestli byl ten s WiFi nastavenej na Tvůj comp, tak by to mělo být o něco jednodušší. Je potřeba jen pověsit ty dvě sítě na sebe. To znamená na druhém zkontrolovat, jestli je správně připojenej do nadřazený sítě (DHCP, IP, výchozí brána, DNS). Jestli ne, je třeba na prvním zkontrolovat, jestli vidí ten druhý router, jestli mu přidělil IP.
    • 22
  9. Edison

    internet přes domácí wifi

    Routerů tam může být kolik chce. Chce to několik kroků: 1. Správné připojení k AP. To chce vědět taky několik věcí: a) šifrované připojení (wep/psk a další...), b) jestli není omezen počet radiových připojení (což já třeba mám), c) jestli není připojení k AP omezeno třeba na MAC (to mám taky). Tyto věci zvyšuji rádiovou bezpečnost sítě. 2. a) Jestli jsem správně připojen k DHCP - tedy jestli mám přidělenou platnou IP (pozor, může být přidělována automaticky náhodně, nebo jen předdefinovaným strojům, třeba podle MAC - což opět zvyšuje bezpečnost sítě). b) Dále je nutno zkontrolovat, jestli jsou správně \"nařetězeny\" výchozí brány. Bez toho se taky dál nepohnem. Pokud toto funguje správně, pak by už mělo vše vcelku fungovat, ovšem pouze na číselný formát adres. Aby vše chodilo standardně, je potřeba udělat poslední věc c) mít správně nastavené \"řetězení\", nebo ruční nastavení DNS. A nakonec d) pozor na nejrůznější firewally.
    • 22
  10. Edison

    Pigtail

    Tak... hotovo... Na silných signálech se ext. ANT až tak moc neprojevuje. Ale u slabých, až \"žádných\" signálů... super... :-)
    • 14
  11. Ahoj. Bohužel, hoši... Dnes, až do pátku jsem kousek vedle Stutgartu... :-( Zdravim vás všechny.
  12. Edison

    Deň elektrotechnika - autokutila

    Noooo... jaký ten drát měl průřez? Jaký příkon jsi uvažoval? Jaká ta pojistka byla?
    • 8
  13. Edison

    Demaskujte ho

    Koblihu, rozdíl je v tom, že tohle je přístroj, který přímo umožňuje výběr tučných pokut, tedy je to přímo zdroj příjmů. Poliši tím, co vyberou svý náklady opravdu nenahraděj.
    • 22
  14. Na lepší cigaretě kupuju zase baterky. :-) Ty co chcu na e-luice nemaj. Taky bych si vyzvedával.. ale do Bna pro to fakt nepojedu. :-) Jinak na aukru... nevím, no... Ono pětikilo za baterku zase není tak moc. Nemluvě o tom, že vlastní baterie se dá koupit a vyměnit.
  15. Musím potvrdit skvělý přístup k reklamacím od e-luice. Omylem mi poslali jiné zboží, než jsem si objednal, tak jsem jim napsal majlíka a hned se po mě sháněli... Domluva skvělá, takže dens posílaj přiobjednané zboží, náhradní zboží a bez poštovného. Musím je fakt pochválit. :-)
  16. Edison

    Pigtail

    Koblihu, seš hodnej... Už ne... Děkuju za snahu i nabídku... Moc jste mi tu pomohli s nápadama, jak to pořešit... Díky všem...
    • 14
  17. Edison

    Pigtail

    Táááák... Kablíky s UL bych měl. Už jen na to nalisovat (nebo jinak namontovat) ty SMA a hurá s tím do NTB. :-)
    • 14
  18. Edison

    Pigtail

    Mno.. kapku se ve VF vyznám... a letování přináší spíše problémy. Ani ne tak kvůlivá pevnosti či vlastních úbytků, to je letování lepší. Ale větší problémy nastávaj s dodržením impedancí a VF vlastností. Lisování zajistí spíše lepší vlastnosti ohledně stínění, homogenitu spojů a tak. Jinak jsem to otevřel (a zase složil a zdá se, že i správně, když sem z toho píšu) a 40 cm by mělo stačit. Zlikviduju obligátní očko na zámek a tam přijde to SMA. To bude paráda!!! :-) Budu moci připojit jakoukoli ANT... Ještě kouknu po nějaký širší směrovce. Aspoň 16 dBi, aby byla rezerva na 3m kabelu od ní k NTB. ;-) Jen doplním, vnější konektor RP-SMA female, jestli to z obr. není zcela jasné. Ale jinak dobrej nápad... kouknu, jestli nemáme v práci nějaký stroj na ND... [upravil dne 17.6.2012 21:58 od Edison]
    • 14
  19. Edison

    Pigtail

    Nj.. naletovat... To nějak není zrovinka optimální pro tyhle ferq... Lis je pepčejší. Ale zkusit se to dá... Hlavně bych to měl akurát... :-) Jsem si koupil 10 dBi ANT na WiFi, tak to bude určo lepčí, než to, co je v NTB. :-) Mám tu i USB WiFi, taky s SMA, tak se dá použít i to. Ale to víš.. nechce se mi obsazovat USB. Už teď jsem jedno prakticky zabil BT. Bohužel jsem musel, ptz některá technologická zařízení, který používáme a jsou na BT se standardníma v NTB komunikujou dost neradi. Zřejmě je to ovladačema. Tak dodavatel k těm svým krabičkám dodává i USB BT se kterými maj funkčnost ověřenou.
    • 14
  20. Edison

    Pigtail

    No... si nepamatuju, kde je karta a kam vyjde ten SMA napasovat. No.. to možná zítra otevřu a kouknu, odkud, kudy, kam... Délku teda ještě upřesním.
    • 14
  21. Edison

    Pigtail

    Přijde to střev NTB. Na délku opravdu kašlu, ale po půl obvodu to být musí a delší, než stávající propojky od karty k ANT to určitě nebude. 70 cm by mělo být OK. Chcu udělat vývod pro EXT ANT na WiFi. ;-) Jinak problém není ani tak to SMAčko, jako ten druhej minicamprdlík... [upravil dne 16.6.2012 22:12 od Edison]
    • 14
  22. Edison

    Pigtail

    Ahoj pánové, sháním něco takového: http://i.alz.cz/ImgW.ashx?fd=f4&cd=NW810a2 , ale poněkud v jiné délce. Nemáte někdo páru, kde by mi to v Pze slisovali? Dík
    • 14
  23. Edison

    Da se zaostrit rozmazana fotka?

    Tak funkce \"doostřit\" je snad ve všech fotosoftech. V tom článku ale popisují něco kapku jiného. Jinak v US filmech samozřejmě doodstřují všechno. Dokonce si do obrazu vymýšlejí pixely, které tam vůůůůbec nejsou a ani být nemohou.
    • 22
  24. Edison

    Da se zaostrit rozmazana fotka?

    Tak fotokrám by se našel. Na adobe.com legálně v trialu. Ale nějak v článku postrádám popis, kde by se tam ta funkce měla najít. Píšou, že pro \"budoucí photoshop\", už ale ne v jaké verzi a výbavě.
    • 22
  25. Edison

    "vazensky experiment"

    nějak nechápu, proč o tom píšeš sem. Existují na toto fundovanější fora. Texperiment byl i zfilmovan http://www.csfd.cz/film/39655-experiment/ . Bylo to fakt drsný a pár lidí to odskákalo. Včetně experimentátorů. [upravil dne 15.6.2012 22:11 od Edison]
×
×
  • Vytvořit...