Z toho vyplývá především jedno: Řidič ohrozil nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. A to s fatálními důsledky. Felicista naprosto zaručeně nebude takto ohrožovat větší, mohutnější, bitelnější auto. To, že jel v levym pruhu nikoho neopravňuje k předjíždění z prava. Nemluvě o tom, že jestli jel maximální dovolenou rycholostí (o čemž v člínku není zmínka, tak předpokládejme že ano), pak ani nikoho nejen neohrozil, ale ve smyslu záíkona ani neomezil (snad leda někoho, kdo se proušováním zákona nepřiměřenou rychostí ství mimo zákon, o čemž svědčí to, že předjetí zprava a gestikulací nezvládl řízení jednou rukou, kjak se v článku píše). Tomu nepatrně napovídá i věk felicisty. Naopak znám požehnaně nerváků právě v silnějších autech a to naprosto různého věku, čtyřicátníky nevyjímaje. Ale hodnotit tuto situaci nechci, nebyl jsem u toho. Předložil jsem to sem jako fakt, ne jako možnou příčinu dohadování, když o tom nikdo z nás neví víc, než je v článku uvedeno.
[upravil dne 15.11.2009 Edison]