Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    xenony

    To jsou jen předsudky podložený papírem. Realita je nepatrně odlišná. Např. s tím oslněním to není nevyhnutelné. Jde o to, jak si s tím kdo pohraje.
    • 57
  2. Edison

    xenony

    Hmmm... Pak jistě do žlutějších světel. Ale jako Fr už asi ne... Viděl jsem to a nic moc. Tak žlutý by se mi líbily v mlhách. A co na nich kdo vidí? Je tam přecijen významný rozdíl. Když Ti nestačí popis, pak už jen vidět. To na nich vidíme. [upravil dne 26.12.2010 20:53 Edison]
    • 57
  3. Edison

    Světla anglán vs. evropa

    Vypadlé táhlo motorku z vidliček parabol?
    • 14
  4. Edison

    xenony

    Mno... nejžlutější... Jak bylo řečeno: Optimum 4,3 - 5kK je optimální na noc. Plná reprodukce barev při optimálním osvětlení. Ty jistě máš i mlhy. Tam bych šel do těch co nejžlutších. Uvažuji o xenech do mlh 3kK. ;-)
    • 57
  5. Edison

    xenony

    Čakome, a víš, proč to tam píšou? Jinak Ferry má naprostou pravdu. 10kK je v praxi naprosto nepoužitelná teplota. Zabýval jsem se tím dost dlouho na to, abych zjistil, že čím studenější světlo, tím nižží je praktické osvětlení. Z vlastní zkušenosti: Mám v autě teď 6kK. Před tím jsem měl 5kK. Mohu odpovědně říct, že těch 6kK je (aspoň pro mě) mnohem méně vyhovující. Zejména za špatného počasí je to světlo naprosto k ničemu. Teď čekám na výbojky s 5kK.
    • 57
  6. Edison

    Rozbitá plazma

    Evidentně nemá cenu se tu rozepisovat byť o pouhé logice. I u přepravce existují jasně daná pravidla o přebírání zásilek. Mě je to jedno. Až jednou narazíte, tak se nedivte.
    • 51
  7. Edison

    Rozbitá plazma

    Jak proč?? Protože tu TV nepředvedli, jednoduchý ne?Ne že ji nepředvedli... Zákazník ji převzal. To je podstata věci. Bohužel ji převzal ledabyle. To je naprosto stejné, jako když převezmu obálku s penězy, podepíšu převzetí nějaké sumy a přitom si to jako přebírající nespočítám. Přijde Ti fakt normální pak případný rozdíl hodit na předávajícího? Promiň, ale to jsi na jiné planetě. Ten, kdo hledá vady a rozdíly je v našem systému přebírající. Přebírající je ten, v jehož zájmu je se chránit.
    • 51
  8. Edison

    Rozbitá plazma

    a) Obchodník, který se neřídí zákonem ale \"dobrým slovem\" u mě fakt dobrý není. Těžko říci, co lze od něj očekávat. Očekávatelnost mi zajišťuje norma, předpis. A s omluvou musím říci, spíše u mě má váhu kdokoli, kdo se bude řídit normou, než někdo, kdo své \"slovo\" může kdykoli změnit. b) Nejde o to, že zákazník něco zničí. A už vůbez záměrně. Může něco nepovést při přepravě, instalaci... Jde o to, že obchodník se takto poměrně snadno ve smyslu zákona může zbavit vadného výrobku. c) Tady jsi trefil hřebíček na hlavičku: Zákazník je ten, kdo umožňuje obchodníkovi žít. Proto je v zákazníkově zájmu postupovat podle zákona a zboží si ŘÁDNĚ převzít.
    • 51
  9. Edison

    Zlute xenony

    Já preferuji do hlavních tak něco kolem 4,5kK a do mlhovek maximálně 3kK. Do mlhy je žlutý světlo supr, takže do mlhovek teplejší, do hlavních studenější, bělejší, nikoli však fialové.
  10. Edison

    Rozbitá plazma

    A přemýšleli jste taky nad možným pohledem druhé strany? Já být obchodníkem, tak trvám na předvedení v obchodě při převzetí. Jako zákazník na tom trvám totiž taky. Pokud si to zákazník předvést nenechá, pak za takovéto vady nemůže nést odpovědnost prodejce. Z toho vyplývá i odpovědnost nákladů s reklamací spojených. Jistě, pro mnoho z nás (i pro obchodníky) je stávající způsob výhodný. Leč kdyby došlo na lámání chleba, je tu několik zákonů (které, jen tak mimochodem, jsou nadřazené jakýmkoli smlouvám, VOPkám, ujednáním ap.), pak by se zřejmě prodejce z odpovědnosti částečně, nebo zcela vyvinil. Jsou věci, které lze v prodejně předvést a které nikoli. Na TV si nechám předvést, že je celá, že jde zapnout a že funguje DO. S pračkou by to bylo asi složitější. Podle toho se také rozlišují vady zjevné a vady skryté. Jestli se nepletu. Tento případ je vadou zjevnou, kterou, dle mé logiky, měl zákazník odhalit při převzetí zboží. Jestliže to nezjistil při převzetí zboží, pak si ji mohl způsobit sám, např. při dopravě. Jestliže převzetí proběhlo jak je tu popsáno, pak je to na vrub zákazníka. Dodavatel je jistě schopen prokázat odpornou manipulaci při dopravě, stějně jako výrobce. No... kapku jsem se rozepsal, ale zkustě občas na věci pohlížet i z druhé strany. Nikoho neobviňuji že to rozbil a gratuluji ke koupi i k úspěšné reklamaci. Jen se mi nelíbí tvrzení, \"že by to měli uznat\"... proboha proč? [upravil dne 23.12.2010 00:40 Edison]
    • 51
  11. Edison

    tuning svetla na 406?

    Nej by bylo něco takového: http://cgi.ebay.com/406-99-04-4D-CCFL-DUAL-PRO-HEADLIGHT-CHROME-PEUGEOT-/360121787782?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item53d8ee6586 . Ale ta cena je šílená...
    • 16
  12. Edison

    tuning svetla na 406?

    Hodilo by se to spíše do sekce \"Tuning\". Řešil jsem stejný problém. Nakonec jsem to vyřešil takto: .
    • 16
  13. Edison

    Říct či neříct

    Viděl bych to následovně: Co Tě nezabije, to Tě posílí. Z toho plyne vzít si z minulosti naprosto jakékoli ponaučení. Je vcelku fuk, jestli člověk díky nějaké životní příhodě pozná něco o sobě, nebo o světě kolem sebe. Jde jen o to, aby z toho jakékoli poznání měl. Pak může poupravit své mínění o sobě nebo o světě kolem sebe a přiměřeně své jednání pozměnit tak, aby budoucnost byla lepší. A to je to, co propojuje minulost s budoucností prostřednictvím současnosti. Kupodivu toto platí jak filozoficky, tak fyzikálně.
  14. Edison

    Říct či neříct

    Já to řeknu jinak: Jendou budeš vzpomínat jen na to hezké, co jste spolu zažili... A pak na to hezké s další... a jednou pak na to hezké se kterou aktuálně budeš. Věř mi, sám jsem to zažil. Dostal jssem se z toho snadadno. Radikálně a rychle. Jenou takhle jsem se s ní naposled vyspal, vzal jsem si ji jako největší ku*vu a ráno ji vyhodil. Brečela, ale já měl klid, protože jsem jí jasně dal najevo, co je zač, že si jiné zacházení nezaslouží, a že to vím. A v budoucnu se mi můj názor na ni jen potvrdil. Leč dnes nevzpomínám a když si vzpomenu, tak jen na to fajnové.
  15. Edison

    aky internetovy prehliadac?

    Celoobrazovkový režim s nadefinovanými panely má jak MSIE tak FF. Ostatní neznám, ale asi to uměj taky. V tom bych preference nehledal. Každý má svá pro a proti. Já používám FF. Už proto, že umí přepínat jádra MSIE/mozila, takže co nechodí s jedním, chodí s druhým. A navíc si umí nastavení jádra pro jednotlivé URL pamatovat, takže přepínání ani nevnímám.
    • 7
  16. Edison

    Převody formátů

    Ale jooo... každému co jeho jest... Já si to pustím třeba přes síť z compu přímo na TV...
    • 22
  17. Edison

    Převody formátů

    Mmmm... Další mě nepochopitelný převod... To je jako z JPG snažit se udělat RAW. Z kmomprimovanýho fajlu, který je ztrátový dělat původní video. Nechápu.
    • 22
  18. Já taky... Dokud jsem neměl antivir, vše bylo v poho mnoho let... Jednou se mi sem dostala nějaká mrcha z CZ netovýho obchodu... Tak jsem zkusil něco... Kašperskýho... průšvih... nortna... průšvih... několik dalších... No... nakonec jsem to stejně přeinstalil... Teď mám toho mrquo$oftího... sem tam na něco narazí... ale hlavně... stejně jako všechny ostatní... zdržuje a zdržuje.
  19. Edison

    Převody formátů

    S tímto nelze než souhlasit...
    • 22
  20. Edison

    Převody formátů

    Pokud chcu archivovat, je několik možných způsobů: Pořídit si úložiště. Sestavit si diskové pole (asi ne moc pro domácí použití). Pořídit nějaký ten \"hyperdisk\". Dnes to stojí pár kaček a při pořízení např. s ethernetovým připojením do domácí sítě... Moc se mi to líbí. Další možností archivace je nějaká ta offline komprimace. Komprimace dat jako takových. Kolmprimace obrazu změnou formátu... to se mi nezdá příliš účelné...
    • 22
  21. Edison

    Převody formátů

    Když mám zdrojový formát nějaký tak si ho pustím takový, jaký je, a nebudu ho degradovat nějakou šílenou komprimací. A pro archivaci už vůbec ne. Ještě pochopím předod třeba z HD DVD do mobilu, i když já osobně se na filmy na mobilu fakt nedívám. Dohromady bych teda pochopil pár formátů: Něco z HD co mám doma, něco z SD co mám doma, něco z HD DVD a SD DVD a teď... tak leda do něčeho hodně komprimovanýho, třeba do formátu pro mobil... Ale do compu? Proč, proboha? Já se snažím filmy skladovat v co nejvyšší kvalitě. Na mobilu si fakt nic nepouštím. A to už nemluvím o otázce, proč převádět \"co největší množství formátů\". [upravil dne 19.12.2010 11:07 Edison]
    • 22
  22. Edison

    "xenonove zarovky" ...

    Ono je totiž u žárovky vcelku úplně jedno, jakým inertním plynem jsou žárovky plněny. Halogen je, pokud se nepletu, termín pro jakýkoli z nich. Nacházejí ze v posledním pravém sloupci mendělejevovi tabulky a může jít o jakoukoli jejich směs. Svítí a taky topí tam zásadně vlákno, plyn je použit pouze jako ochranná atmosféra. Oproti HID, kde zdrojem světla je elektrický oblouk v ionizovaném netečném plynu a podle toho, který z nich to je, to má barvu. Barvy se pak samozřejmě různou směsí mohou \"nastavovat\".
    • 15
  23. Edison

    Převody formátů

    Otázkou pro mě vždy je, proč převádět formáty souborů.
    • 22
  24. Na staré poště (nebo jak se jmenuje), je vedle měšťáků v Opletalce. Naproti pak Mona Lisa. Jde jen o to, jakou si představuješ.
    • 11
  25. Edison

    Vybijanie prednych H7 žiaroviek

    Já nevím, kde může být jaký filtrační kondík. Můžou to být nejrůznější zdroje... to by musel říct někdo, kdo zná detailně elektriku konkrétního auta, což já nejsem. Jen tipuji a píšu, na co bych koukl a jak. Podle osciku by se dalo už na něco konkrétnějšího usoudit.
    • 12
×
×
  • Vytvořit...