Já bych se toho třílitru nebál Co jsem tak četl a slyšel, tak to není žádnej sporťák, ale motor pro pohodlný, rychlejší a komfortnější svezení na větší vzdálenosti. Plyn bych tam určitě taky nedával, jestli to jezdí v průměru za 8-10l/100km, tak není vůbec důvod.
Není mi osobně známo za kolik jezdí 406ka v hdi, ale jestli je (jak předpokládám) 3.0 V6 o několik desítek tisíc levnější, tak přeci není problém spočítat, za kolik tisíc km se obě auta srovnají z pohledu absolutních nákladů Když někdo data dodá, tak to můžem sčotnout.
Já osobně bych teda nevolil akorát break, spíše sedan a úplně nejlépe coupé, ale podle vkusu každého soudruha