Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Kontrolka baterky

    1) když kontrolka jenom mžourá, většinou to jde poznat jen v noci (tak je to slabé), tak je v loji jedna dioda. 2) Mě odešel diodový blok a kontrolka začala mžourat úplně stejně.. mám diesela, takže auto jede dále (do vyjetí nádrže), jen nesvítí, nebliká a hlavně časem vypadnou brzdovky !!! 3) Ta dioda může vypadnout až časem, např. po jejím zahřátí - u mě po nastartování OK - 14,53 (alterátor dobíjí), po 5 minutách napěrtí 12,42 V (dotovala už baterka) 4) kouknul bych na uhlíky 5) tu starou baterku bych nechal změřit pod zátěží, třeba ještě k něčemu bude
    • 30
  2. vix

    Upozornění na nezapnutý pás

    teda, to jsou věci... my jeli teď v té nové 207 a tam furt něco řvalo, že nejsou zaplý pásy. Vážně mě to projížďku znechutilo ... Bejt to moje auto, tak jedna dobře mířená rána pěstí ... (a dopípalo by to )
    • 16
  3. vix

    Prostredni pricka-dotaz

    hele, když se budeš snažit, tak se časem vypracuješ. Znám jednoho člena, který si před 5 lety koupil jednu černou dieselovou 205 o které akorát věděl, kde se tam lije nafta a olej. A jak šel čas, tak se učil měnit olej, brzdy ... a přitom si dokupoval nářadí, náplasti do lékárničky a studoval praktické postupy jak co vyměnit, opravit a četl i něco o teorii, neboť je třeba taky vědět, jak co funguje. Dneska při střední opravě se většinou už ani nezraní a občas udělá ptákovinku v podobě zalepení něčeho žvejkačkou. Takže - pokud si chceš dát motor do pořádku, ti navrhuju toto : 1) nejdřív si nech změřit tlaky - nemá cenu opravovat motor za zenitem. 2) "údržba" motoru po 120 tkm - výměna rozvodové sady (pokud ci chceš auto nechat delší dobu, použij kladky SRN (2500,- za obě) + řemen 650,-) Pokud ho chceš za chvíli pustit, vyměň jenom řemen. - nastavení vůle ventilů - bude ti to v zimě skvěle startovat (podložka cca 150 kč/jedna, ale většinou jsou přeházet) - gufera na vačce ( 600,-) a na klice (300,-) - vodní pumpa (doporučeno, ale nemusí být - 1500,-) - těsnění pod ventilové víko (150,-) - olej + filtr (+ chladicí kapalina - doporučeno) ... ceny jsou orientační ... pak už ti zbyde jen spojka, zadní a přední náprava, ...
    • 34
  4. vix

    Water powered Peugeot 206 CC

    jdu kupovat stěrače
    • 13
  5. vix

    Prostredni pricka-dotaz

    hele, nechci se tě nijak dotknout, ale než vymejšlet takovýhle ptákoviny, co třeba vymyslet, aby auto spíš jelo, nečoudilo a nedělalo kejkle, který nechceš ? K čemu ti bude středovej tunýlek, když ti auto bude stát před barákem a vždycky na jaře z něj smeteš tu rozhnilou břečku tajícího sněhu a listí ? Tunýlek se dá sehnat na vrakáči za pár korun... a dělal se v několika barvách
    • 34
  6. vix

    Smrad a maly vykon

    oprava EGR ventilu buď 8000,- CZK nebo 2 minuty práce (vytažení konektoru) Tyhle věci jsou tam jenom pro zlost. Jo, a vyčisti si sání .. i když to možná časem vylítá samo
    • 33
  7. vix

    palivovi filter

    udej alespoň motor - benzín/diesel.. objem apod.
  8. vix

    Co na to říkáte:

    peugeoťácký sraz je třeba tuto sobotu v Šebetově (u Brna)
    • 53
  9. vix

    Koiik stojí provoz vozidla

    já nevím, já to počítám jednoduše... když se mi celkový provoz "vozidla" vejde měsíčně do jedné splátky na Fobii 1.2 HTP v akci - Já na to mám (4990,- CZK včetně rozpočtené "zústatkové" ceny vozu po 5 letech provozu), tak jsem spokojený. Neboť za stejné peníze najedu 2000 - 2500 km měsíčně a to včetně oprav, pojištění a ještě zbyde na pivo. Ten článek je děsně úděsnej
    • 16
  10. vix

    Praha - Sebetov a z5

    ja se do té "zweihundertfuenfreihe" raději ani nepřidám.. ne, že by mi nárazník ještě visel na drátu (jako onehdá v Plzni), ale ten hmyz, co naberu (a nebo jsem za poslední rok nabral) cestou, by někdo nemusel taky rozdejchat hele, 205-kaři.. chcete omlácenou, obouchanou, poškrábanou, neumytou 205 do své řady ? P.S.: doufám, že se bude letos udělovat titul "Popelnice roku " !
    • 65
  11. vix

    Praha - Sebetov a z5

    Mne si asi stopnete cestou po dálnici, chvíli se se mnou povlečete 90 a pak zmizíte v dáli ... Moje auto nepřehlídnete.. jediná 205 na krajnici. (možná i na dálnicii)
    • 65
  12. vix

    Akce při natankování

    já těď tankuju plnou jen jednou (zaplaťpánbůh) za 14 dní, takže chvíli nafta stojí 25,90, chvíli 26,40 .. chvíli zase 26,90 .. hele, mě je to jedno. S ONEm jsem naskákal dobrých 70 tkm, půlku z toho od nich na BIO a nestěžoval jsem si... on ten můj ddědeček taky leccos schroupne ( a při těch cenách jsem přesvědčenej, že je to benzínka pod nejpřísnější kontrolou - holt jsme v Čechách) Dříve jsem brával v Plzni, teď v Jindřichově Hradci (tam na té velké, vývalé, Benzině)
    • 34
  13. vix

    306 TD,HDI vs 406 HDI

    zato má 406 tu zadní nápravu víceprvkovou, takže, aby to alespoň trochu v zatáčkách sedělo, je dobré ji každejch 100 tkm nechat opravit
    • 11
  14. vix

    Žhavící svíčka

    stejně jako TDI - prostě pro majitele těchhle kárek žhavky "nejsou" potřeba. Prostě jak otevřeš dveře, tak to sice nežhaví, ale předžhavuje. A v tom je ten rozdíl ....
    • 8
  15. vix

    Akce při natankování

    Tank ONO - nafta za 26,40 pokud seženeš palivo někde okolo 2 Kč/lt levněji než u konkurence, na nějaký "hrníčky" nekoukej. Samezřejmě záleží, kolik toho za měsíc projedeš ... etc.
    • 34
  16. vix

    205 1,9gti

    Utahaných motorů z 1.9 GTi jsou kolem mraky.. stačí si jen vybrat ... Nebo koupit za 4 tKč (s odtahem) -10 tKč (bez odtahu) celé auto, bo majitel podcenil údržbu : pneuatiky (výmenu), brzdy, poloosy, etc. Nebo auto prostě zbořil. GTi - A létám stále (na mě nekoukej, mám jen trapného sériového diesela, ale musel jsem si rejpnout)
    • 6
  17. vix

    nechce nastartovat

    padá nafta .. asi
    • 7
  18. vix

    Bionafta a zničený motor

    B30 (bionafta s 30% MĚŘO) se jede podle jiné normy ... mmch, ještě k panu Bursíkovi - občas má vtipné komentáře, jako např na adresu jednoho pána s Audi A8, že jeho vůz produkuje přes 250g uhlíku(!) na 1 km. Rozumíte, co kilometr, to čtrvtkilo uhlí ?! O odbornosti pana Bursíka začínám v poslední době čím dál tím více pochybovat...
    • 60
  19. vix

    Co na to říkáte:

    sežeš si z černé Color-line zelený koberec Ty modré koberce ti to vážně trochu ruší ...
    • 53
  20. vix

    Nafta

    jako myslíš, že když doléváš kanystrem naftu, že tam překonáváš "nějakou záklopku" ? Pro spotřebitele "super" zařízení, pro výrobce další drahá a těžká věc v autě. Myslím, že tam nic takového nebude... leda maximálně někde okolo hrdla, ale podle mě nafta musí jít nalít i z PETky. Howgh!
    • 25
  21. OK406: Ok, zapůjčím Křápolu
  22. vix

    406 protiznecistujici system

    nebude to slavný FAP ?
    • 10
  23. vix

    System rezervy

    tím hákem(klíčem na kola) si to zaaretuješ - a budeš kvedlat spodkem ... na 205 je supr klíč na kola - dlouhý cca 30 cm a vyrobený z "másla". Nevím, ale nápis "Made in ...." je pro jistotu vyrezlý
    • 23
  24. vix

    Nafta

    ne, zkus svoje kouzelné slůvko - M2T
    • 25
  25. vix

    Nafta

    hmm... a dědečku, vyprávěj nám pohádku na dobrou noc. 1.9 TD shroupne cokoliv, ale nějaký M2T olej bych tam nepřilejval, už kvůli čerpadlu. Přece jenom, je rotační. - myslím, že ptákoviny podobnýho rázu se tu řeší co půlrok, nahoře je takové kouzelné slovíčko hledání, je první před nápovědou(ta je červená) - nafta - do sítě čerpacích stanic se dodává nafta podle normy ČSN (nebo ISO) pod označením motorová nafta. A tento produkt musí splňovat určité parametry - a je jedno, jestli byl vyroben z šedé, žluté, modré, zelené, bílé nebo puntíkované ropy
    • 25
×
×
  • Vytvořit...