hele, když se budeš snažit, tak se časem vypracuješ.
Znám jednoho člena, který si před 5 lety koupil jednu černou dieselovou 205 o které akorát věděl, kde se tam lije nafta a olej.
A jak šel čas, tak se učil měnit olej, brzdy ... a přitom si dokupoval nářadí, náplasti do lékárničky a studoval praktické postupy jak co vyměnit, opravit a četl i něco o teorii, neboť je třeba taky vědět, jak co funguje.
Dneska při střední opravě se většinou už ani nezraní a občas udělá ptákovinku v podobě zalepení něčeho žvejkačkou.
Takže - pokud si chceš dát motor do pořádku, ti navrhuju toto :
1) nejdřív si nech změřit tlaky - nemá cenu opravovat motor za zenitem.
2) "údržba" motoru po 120 tkm
- výměna rozvodové sady (pokud ci chceš auto nechat delší dobu, použij kladky SRN (2500,- za obě) + řemen 650,-)
Pokud ho chceš za chvíli pustit, vyměň jenom řemen.
- nastavení vůle ventilů - bude ti to v zimě skvěle startovat (podložka cca 150 kč/jedna, ale většinou jsou přeházet)
- gufera na vačce ( 600,-) a na klice (300,-)
- vodní pumpa (doporučeno, ale nemusí být - 1500,-)
- těsnění pod ventilové víko (150,-)
- olej + filtr (+ chladicí kapalina - doporučeno)
... ceny jsou orientační
... pak už ti zbyde jen spojka, zadní a přední náprava, ...