Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. miroja

    problem s navi vdo

    No 3 je dost malo, na presne urcenie polohy treba aspon 5 satelitov.
    • 9
  2. miroja

    riadiaca jednotka zhavenia

    Aky mas motor?
    • 10
  3. miroja

    nespíná sahara

    Ano, oba chladice zostavaju na mieste. Ventilatory su pred nim (v smere jazdy)i, preto treba zhodit masku. Vsak si pozri ten postup, pripadne este dam jednu moju fotku aj sem:
  4. miroja

    nespíná sahara

    No, uvazujes spravne Ak sa chces dostat k ventilatorom, musis zhodit prednu masku. Na prvy pohlad to vyzera strasne komplikovane, ale ked to budes davat dole druhy raz, tak to zvaldnes aj za 20 min. Mne hodne pomohol postup ako vymenit chladic klimy. Robil ho Marko306 a najdes ho samozrejme tu na fore... Mozes mat problem s motororom (zoxidovane uhliky, drziaky uhlikov), mozno s konektorom na motore .... Foto jedneho aj druheho tu na fore najdes.
  5. miroja

    Peugeot 806,palivoměr stále plno?

    Kostra meraca hladiny paliva?
    • 6
  6. Nemam tento motor, takze toto ber len ako info. Ak odpojis snimac teploty chladiacej kvapaliny, ECU jeho realnu informaciu nahradi nejakou predefinovanou hodnotou, takze motor nebezi v optimalnom rezime. Pokial viem, tak ten snimac (co je vlastne termistor - cize tepelne zavisly odpor) ma pri studenom motore velky odpor (pri mojom aute by to malo byt udajne 6245Ohm/pri 20 stupnoch), so zahrievanim chladiacej kvapaliny sa odpor termistora zmensuje. Takze ak ho odpojis, nasimulujes ECU studeny motor so vsetkymi nasledkami. Predpokaldam zvsene otacky, zvysena spotreba... Nemas moznost si niekde pozicat taky isty snimac? Mozno by stacilo ho pripojit namiesto toho povodneho a len provizorne mechanicky pripevnit niekede k tomu povodnemu na motor, aby sa zhrieval. Na skusku by si nemusel menit ten, co je zaskrutkovany vo vode.
  7. miroja

    riadiaca jednotka zhavenia

    ja by som siel na to takto - Skontroloval by som spolahlive pripojenie kontaktov na akumulatore, alternatore, poistkach v motorovom priestore (aj kostry). - Overil by som si, ako je to s dobijanim. - Zistil by som kludovy odber auta - Skusil by som si pozicat niekde iny akumulator. V lete bude stacit aj s mensou kapacitou. Kolko rokov ma ten tvoj akumulator? Ovladacie rele zeravenia som sice rozobrate nemal, ale ak ten volny vodic je jeden z tych dvoch hrubych, tak to by na vibijanie aku nemalo mat ziadny vplyv. To su totiz vodice siloveho obvodu, veduce od aku k zeravaicim svieckam. Jedine ze by si mal specene kontakty zeraviaceho rele,alebo by rele spinalo samo. Na tom rele by mal byt este jeden konektor. Ked to bude cvakat, skus ho odpojit ci to stichne.
    • 10
  8. miroja

    klima

    A nie je to hluk od sahar? Ak ano, tak je to normalne a MUSI to tak byt. Inak by sa ti klima zas vypla.... Pozri si moj prispevok o principe chladenia chladiacej kvapaliny na P-306ke. Ak pohladas, urcite ho tu najdes.
    • 33
  9. A ten moj napad - zobrat z buracky funkny par - cize centralu DO a vnutro kluca a dat to do mojho auta by to vyriesil, ci nie? Robil to uz niekto? Ak ano, slo to, ci bolo treba aj tak naciatat kluc cez diagnostiku? Momentalne mam kluc u znameho, ktory by mal zistit, ci kluc vysiela, pripadne co vysiela. Este k synchronizacii. Mohol by niekto tu (alebo na SS) prosim popsat ako zosynchronizoval kluc DO (radiovy) s centralou. Ale prosil by som vlastnu skusenost,ako sa to skutocne podarilo, navody som nasiel dva,ale nepomohli...
    • 25
  10. Hm... zatial karticku nemam, nemal ju uz ani predchadzajuci majitel, ale uvazujem si ten kod zistit. A vymenit centralu z ineho auta (mam to rozbehnute z jednej buranej 306 - tiez nafty) by teda pomohlo,alebo nie? EDIT: Klimu mam manulanu, motor B-cko. [Edited on 13/6/11 08:32 miroja]
    • 25
  11. Uvazujem urobit cosi podobne, ako tu bolo popisane. Uz som sa pred par dnami pytal tu, ale zatial bez odpovede: Mam trochu ine auto. Myslis, ze aj v mojom pripade nebude stacit vymenit centralu DO + vnutro kluca? Predpokladal som, ze IMO mam v ECU. Central mi funguje, len dialkove nie. Skusal som synchronizovat, ale bud som sa nedostal k spravnemu postupu (uz saom viackrat prosil aj o pomoc na fore ), alebo mam cosi vadne ... Univerzal sa mi tam zatial davat nechce ...
    • 25
  12. miroja

    Budíky

    Mozno su tam niekde studaky,alebo popraskane spoje. Zober si lupu a zacni napajacimi cestami. Naskor mozno okolo konektorov.
  13. Ak si dobre spominam, robili(robia) to aj niektore verzize Fabii. Ked si otvoril vodicove dvere, zaplo sa na par sekund cerpadlo a natiahlo benzin z nadrze. Predpokladam, ze asi koli tomu, aby si mohol okamzite po sadnuti do auta nastartovat.
    • 32
  14. miroja

    z necentralu central?

    Uvazujem z buranej 306-ky kupit centralu DO, ktoru by som dal namiesto mojej a vnutro kluca, ktore by som vymenil za to, co je v mojom kluci, takze IMO v kluci a mechanicka planzeta kluca by zostala stara. Otazka znie, ci treba nieco este niekde synchronizovat (napriklad v ECU??), aby mi to spolu chodilo. Myslim, ze nie, ale chcel by som to potvrdit od niekoho co ma s tym konkretne skusenosti.
    • 32
  15. miroja

    čištění klima berlingo

    Ozaj, kde je tato prepadova hadicka v P306 (combi po facelifte)?
    • 7
  16. miroja

    z necentralu central?

    Ked som kupil auto, nefungovalo dialkove, central funguje. Mam radiove DO. Skusal som to parovat,ale neuspesne. Vyskusal som to podla navodov z manualu, aj podla navodov tu z fora, prosil som aj o radu, ale to zozostalo len pri slube. Podla vsetkeho vysielac nieco vysiela, ale bud je chyba v primaci, alebo su skutocne rozsynchronizovane. Uvazujem z buracky kupit vysielac (plosak z kluca) a centralu DO. Myslite, ze staci v aute vymenit centralu DO za inu a s prislusnym DO to bude fungovat? Predpokladam, ze to netreba cez diagnostiku parovat,alebo sa mylim? IMO chcem samozrejme nechat povodny. Dik za odpovede.
    • 32
  17. miroja

    nespíná sahara

    Ak si chces precitat trochu teorie okolo chladenia chladiacej kvapaliny, pred nedavnom som informacie, ktore som zozbieral dal dokopy sem: Neviem, nech posudia aj ostatni, pripadne aj ludia, co sa opravami P306 zaoberaju intenzivnejsie, no mozno by to mohol admin presunut do sekcie \"Urob si sam\" .
  18. miroja

    nespíná sahara

    Siel by som po Bitrone, snimaci teploty chladiacej kvapaliny a konektoroch (vodicoch) medzi nimi.
  19. miroja

    stierače 306 break

    Dobehovy kontakt. Edit 9.6.2011: Pozri sem mozno je to tiez tvoj problem. [Edited on 9/6/11 07:37 miroja]
  20. miroja

    206....hučanie vrtule

    Mam sice 306-ku, takze sa to moze trochu lisit, ale tie vyvazovacie zavazicka vyzeraju asi takto...
    • 7
  21. miroja

    cyklovač stieračov

    Ak nepomohla vymena rele a mala a velka rychlost ti funguje, tak potom uz len asi nieco v kabelazi, alebo packa ako si pisal. Kad zapnes ostrekovac, alebo jedno zotretie tak sa ti stierac rozbehne?
    • 10
  22. miroja

    cyklovač stieračov

    • 10
  23. miroja

    cyklovač stieračov

    Ak nemas dazdovy senzor, tak v polohe \"cyklovac\" by mal stierac cyklovat len s jednym intrevalom. Dlzka prestavky je pevne nastavena, neda sa menit. Riesenie je napriklad vymenit povodne rele cyklovaca za rele cyklovaca AEV 2062 (montovalo sa napriklad do niektorych modelov Felicii). Ja som to urobil tiez a som spokojny. Uz sa to tu preberalo, ak pohladas, najdes vsetky detaily ako na to. Netreba to opat popisovat.
    • 10
  24. miroja

    cyklovač stieračov

    V polohe packy pre cyklovac nejdu stierace vobec, alebo sa nemeni interval stierania? Mas tam dazdovy snimac, alebo nie? PS: Stieracom a cyklovacom sa tu uz par riadkov venovalo. Skusil si hladat a citat?
    • 10
  25. Pre pochopenie cinnosti:
    • 6
×
×
  • Vytvořit...