Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. miroja

    diagnostika

    A na Liptove by sa niekto nenasiel ?
    • 7
  2. U mna imo vyzera takto:
    • 14
  3. miroja

    Sahara

    Z pofaceliftovych 306-tiek nemaju BITRON motory DW10, DW8B. Ostane by mali mat BITRON ak maju klimu. Podla mna by si nemal mat problem pouzit aj z ineho modelu, mozno aj z 206,406-koveho modelu, ale to je len moj nazor.
    • 12
  4. miroja

    nesvietia kontrolky

    Spolocna poistka je na ziarovky podsvietenia budikov, podsvietenie stredoveho panelu, a zvysnych tlacitok a je tiez spolocna s obrysovkami. Vacsina ostanych kontroliek ma istenie spolocne s obvodmi, ktore signalizuju.
  5. miroja

    Sahara

    On pise v prvom prispevku, ze Bitron relatka ovlada, kedze cvakaju, takze problem bude bud v motoroch,poistkach,alebo kabelazi. Preto si myslim, ze by mu ani tvoj \"downgrade\" auta nepomohol.
    • 12
  6. miroja

    Sahara

    Pri jeho zavade by mu nepomohlo ani hafo spinacov v chladici alebo kabine. Navyse, ma klimu (aj ked momentalne nefunkcnu)!
    • 12
  7. Fajn, ze to pomohlo, na to sem ludia davaju postupy ako nad cim zvitazit :-). Predpokladam, ze casom budes bojovat so ziarovkami v pristrojovom paneli... aspon u mna zacali zhasinat na osvetleni budikov.
    • 29
  8. miroja

    Sahara

    Ak cvakaju vstky relatka ako maju, tak skontroluj poistky a motory. PS: malo hladas a citas, sahary su snad najcastejsia tema v 306-kach....
    • 12
  9. Mal som taku istu skusenost...
    • 15
  10. miroja

    Stále běží

    Este by som skusil rozpojit konektor toho ventilu na vstrekovacom cerpadle, aby si si vylucil zavadu niekde inde v elekrike (spinacia skrinka, imo, skrat v kablovom zvazku..)
    • 11
  11. miroja

    P306 nefunkčný tachometer

    Myslim, ze v sekcii \"Udelej si sam\" je postup aj s fotografiami ako namazat ventilator. Nepomohlo?
  12. miroja

    Sahara na peugeot 306

    Ak si precitas o tom, ako funguje chladenie v 306-ke, zistis, ako su zapojene motory pri pomalej rychlosti a ako pri vysokej. Skontroloval by som prislusnu poistku, motor, relatko, BITROn, vodice .... Ak si to este nenasiel, dam sem opat jednu stranu:
    • 7
  13. miroja

    ele manual a schemy

    A nepytal si sa uz raz to iste v tomto vlane
  14. miroja

    peugeot 206 1.9D motor kucka

    Ako su na tom filtre vzduchu a paliva? Podla roku vyroby to asi bude motor s objemom 1868 ccm (DW8). Dopln, ci je to s A-ckom, alebo bez.
    • 9
  15. miroja

    ele manual a schemy

    Tam kde su ostatne relatka, pri poistkach v kabine. To, na co konkretne rele sluzi sa tu uz aj pri starom aj pri novom modele riesilo. Skus pohladat.
  16. miroja

    Sahara na peugeot 306

    Asi ozaj dost malo cistas , fakt sa to tu castooooo riesi, hlavne z jari, ked sa otepluje. Uz je to par rokov, co som pozbieral nejake moje aj cudzie skusenosti . Postuduj, myslim, ze by ti to malo pomoct.
    • 7
  17. Skontroluj pripojenie vsetkych vodicov na alternatore a tiez aj prepojenie kostry aku, motora, karoserie ak aj kladneho polu aku. Mozno sa pri vymene kladky cosi uvolnilo.
  18. miroja

    Nesvieti predny panel

    Osvetlenie vnutornych ovladacov nezvykne mat samostatnu poistku. Spravidla to byva zapojene na poistku, kde su zapojene aj obrysove svetla. Ak zhasnu vnutorne ziatirovky naraz, pravdepodobne za to moze konektor, nejaky kontak, preruseny vodic... Ak zhasinaju postupne, tak tam je to jasne, treba zautocit na ziarovky.
  19. miroja

    auto po zahřátí už nenastartuje

    Prva strana z tej druhej verzie knizky:
  20. miroja

    auto po zahřátí už nenastartuje

    Oni su dve verzie tej knizky. \"Predfaceliftova\" a \"pofaceliftova\". Kdesi na forum som uz daval aj obalky oboch knih. V tej novsej je uz aj moj motor, aj motor 2,0 HDi.
  21. miroja

    Jaký motor?

    Viezol som znameho, ktory ma tiez 306 Break, ibaze benzin 1,6 a priamo v aute mi povedal, ze jeho auto je hlucnejsie mnez moja 1,9-ka... povedal to sam, na nic ohladom auta som sa ho vtedy nepytal..
  22. K popisu auta si pridaj aj kod motora.
    • 7
  23. miroja

    Spotřeba

    K diagnostike sa neviem vyjadrit, nemam prakticke skusenosti, to bol len nazor,ale mohli by sa k tomu vyjadrit ludia, co maju origo diagnostiku, teda ci sa da pri takomto motore vycitat na diagnostike teplota motora Nevedel by si si pozicat v predajni taky snimac, alebo mozno aj na pulte u nich zmerat? Myslim, za keby si zmeral odpor aspon pri izbovej teplote a potom pripadne aj po zahriati snimaca v ruke, mohlo by to odhalit, ci ten tvoj je hodnotami uplne mimo, alebo aspon radovo sedi...
  24. miroja

    Spotřeba

    Ten snimac je vlastne termistor. Zo zmenou teploty meni svoj odpor, ale neviem ti povedat, aky odpor by si mal namret pri akej teplote. Jedine ak by sa niekto nasiel s rovnakym motorom s urcite dobrym snimacom a skusil to zmerat pr minusovej teplote, pri teplote cca 20 stupnov a pri pracovnej teplote (90stupnov). Ttieto 3 hodnoty by mali stacit na urcenie, ci je ten tvoj snimac v norme alebo nie. Prpadne, napada ma este skusit zistit cez diagnostiku kolko ti ukazuje teplotu chladiacej kvapaliny snimac cez diagnostiku a kolko je skutocna teplota kvapaliny. Neviem vsak, do akej miery vie tieto informacie z ECU vycitat diagnostika v tvojom aute. Ja mam v aute len jeden, aj ked dvojity snimac. Jedna cast dava info pre merak na palubovke, druha cast dodava info pre ECU. Predpokladam, ze jeho hodnoty su ine ako pri tvojom.
  25. Nema nahodou central spolocnu poistku s imobilizerom? To by potom malo logiku...
    • 6
×
×
  • Vytvořit...