Predpokladam, ze kontrolky v polohe spinacky \"startovanie\" svietia normalne dalej, teda nepohasnu.
Skontroluj, ci nemas na niektorm konci zoxidovany ten hruby vodic od akumulatora k startru (skontroluj aj - pol na akumulatore) a ci sa po prepnuti klucika do polohy \"startovanie\" objavi +12V na tenkom vodici na startri. Ak je to vsetko OK, tak by to mal byt starter. Starter sa da sa testnut tak, ze privedies +12V nejakym vodicom na konektor cievky, ale na to treba mat aspon trochu skusenosti. Hlavne vyhodena rychlost zabrzdene auto a mat na pamati, ze pri zapnutom zapalovani by si mohol auto aj nastartovat, takze pozor na prsty a ine vycnievajuce casti.... oblecenia.
Ak je starter aj nadalej mrtvy, treba ho zrejme vybrat a repasovat.
Ak v nom ani necvakne, tak asi cievka, ak cvakne a netoci, tak zrejme uhliky,ale to sa da s urcitostou zistit, ked sa starter rozoberie.