Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. Uz si nasiel, ci ti radsej sem dame link ;-) ?
    • 8
  2. miroja

    Problem so starovanim

    Tak zjavne mas niektory z benzinovych motoprov, vsak ? Moze toho byt viac, naprikald aj snimac teploty chladiacej kvapaliny. Pomohlo by napisat o aky motor sa jedna (kod).
  3. miroja

    Nejde prnud na kompresor klimy 306

    Stiahni z presostau konektor a zmeraj, ci mas zopnute na presostate piny 1-2 a 3-4.
    • 19
  4. Nemohol ti skocit rozvodovy remen?
  5. miroja

    Bliknutie svetiel

    V akom stave mas dobijanie, ake su palubne napatia pred zapnutim svetiel a po zapnuti ?
    • 6
  6. miroja

    Nejde prnud na kompresor klimy 306

    To ti neporadim, ja mam len 306-ku a 106-ku som pod kapotou nevide ;)l
    • 19
  7. miroja

    Nejde prnud na kompresor klimy 306

    Joooj.. ved sa to tu cez toto leto riesilo minimalne raz. Vo vseobecnosti presostat snima tlak v chladiacom okruhu klimy. Ak je nizky, nedovoli zopnut elmag. spojku na kompresore (ochrana pred zadretim kompresora), ak je vysoky, tiez vypne kompresor (ochrana pred roztrhnutim sytemu). Jeho vystup(y) mozu byt bud kontakt, alebo plynula zmena hodnoty (napatie, odpor). Edit: U mna vyzera presostat takto: Ak ti kompresor zopne, a kompresor bezi, tak potom tam bude zrejme nejaka mechanicka chyba (vadny kopresor, nespravne nastaveny redukcny ventil) a poradil by specialista na klimy,alebo chladnicky. [Edited on 23/9/13 07:45 by miroja]
    • 19
  8. miroja

    Nejde prnud na kompresor klimy 306

    V akom stave je presostat? Zmeraj ci mas zopnute,alebo rozopnute kontakty 1-2 a 3-4.
    • 19
  9. miroja

    Bliknutie svetiel

    Ak to nerobi ked mas motor vypnuty, tak to mohol byt problem bud s alternatorom (uhliky, integrovany regu;ator napatia), alebo s nedokonalym pripojenim alternatora do palubej siete. Myslim aj + aj -. Ak to robi aj z baterky a sprava sa rovnako lave aj prave svetlo, siel by som po vypinaci (prepinaci) svetiel, pripadne po vodicoch a konektoroch od baterky cez vypinac az k poistkam v motorovom priestore.
    • 6
  10. Nechcem strasit, ale takto sa moze prejavovat aj deravy radiator. Necitit v kabine zapach chladicej kvapaliny? Netrati sa ti voda?
    • 20
  11. miroja

    Nejde prnud na kompresor klimy 306

    Toto si cital? To by ti mozno mohlo trochu pomoct
    • 19
  12. miroja

    Podsvícení regulace topení

    Na vymenu ziaroviek netreba rozoberat hodiny, staci ich vybrat. Ziarovky su odzadu.
    • 14
  13. Transil by sa si tak nevyhrial. Cez tuto suciastku pretekal dlhodobo vacsi prud a popraskane spoje sposobilli problem. Na tej fotke mas este minimalne dve rovnake suciastky s podobnym problemom. Bud opravit,alebo iny BITRON, pretoze sa ti to moze spravat nevyspytatelne, aj tak, ze motor zohrejes a sahary nezopne.
    • 50
  14. Ano, exsituju meraky, ktore vedia zmerat aj zaspajkovane suciastky, ale vacsina merakov nevie spolahlivo zmerat parametre suciastok zapojenych v obvodoch. Ak chces mat istotu, tak len odspajkovat, staci aj jeden vyvod. Ak budes robit pozorne, da sa to zvladnut aj bez mikropajky.
    • 50
  15. Ja by som to skor identifikoval ako diodu, ale na dialku to nie je jednoduche. Ak mas skusenosti s elektronikou, tak to skus vybrat, zmerat. Pripadne vyber tu podobnu suciasku vedla nej a zmeraj ju. Myslim, tu co je na fotografii nizsie. Nakoniec tiez nevyzera extra dobre priletovana, takze ten spoj by chcelo aj tak prehriat. Mozno ani nie je ta suciastka vadna, skor tam vidiet, ze si tam uz davnejsie mal studak - prasknuty cin - a velkym prechodovym odporom sa ti to prehrialo a vypalilo spoj asi az do plosneho spoja. Predpokladam, ze by to slo opravit, mozno s pomocou kuska medeneho drotu, ak je plosak uplne KO.
    • 50
  16. On ten nazov BITRON je vlastne nazov vyrobcu roznych typov krabiciek s elektronikou pre rozne auta. Niektore typy 306-tiek jednu taku krabicku od tohto konkretneho vyrobcu pouzivaju aj na riadenie sahar. Preto sa vzil nazov BITRON na elektroniku ovladania sahar pe niektore modely P306(406). Ale v aute mozes teoreticky najst aj ine \"krabicky\" s nazvom BITRON, akurat maju ine znacenie - cislo, inak vyzeraju a aj su inde umiestnene. Ak sa nemylim, tak BITRON robi aj multifunkcne rele, interface na tachometer pre 406-ky...
  17. miroja

    Podsvícení regulace topení

    Vsak si na fore nehladal
  18. Skontroluj a pripadne vycisti konektor na BITRON-e a konektoroch snimacov teploty, hlavne hnedom. Pripadne este pozri aj konektor pri chladici. Problem moze robit aj samotny BITRON, ak do neho natiekla voda.
  19. Dekel nad vikom mam uplne volny, ani na podlahe pri vodicovi nic na otvaranie nemam.
  20. Ja som tiez pozeral ako puk co to tam je. Objavil som to nahodou, ked som v aute hladal, kde by mohla byt RJ otvarania dveri, pretoze mi stale nefunguje dialkove (asi potrebujem len pridat kluc do RJ, ale nemam tu v okoli nikoho s diagnostikou). PS: Ja mam viko nadrze na zamok.
  21. Mam bagy v sedadlach a nasiel som snimace bocneho narazu na prahoch zvnutra pri vodicovi a spolujazdcovi. Neviem vsak vylucit ani potvrdit, ci by to bez nich fungovalo. Fotky som sem uz raz daval, tak este raz
  22. miroja

    Budiky

    Musel by si mat samozrejme v motore snimac av kabelazi zahrnuty vodic. Pred nedavnom sa to riesilo bud v tomto vlakne, alebo v servise. Skus pohladat.
  23. Zacal by som kontrolou pripojenia akumulatora (+ aj -) , dalsich ukostreni, oxidacie konektorov v kabine..
  24. miroja

    Peugeot 106 Nestartuje prosím pomoc

    Predpokladam, ze kontrolky v polohe spinacky \"startovanie\" svietia normalne dalej, teda nepohasnu. Skontroluj, ci nemas na niektorm konci zoxidovany ten hruby vodic od akumulatora k startru (skontroluj aj - pol na akumulatore) a ci sa po prepnuti klucika do polohy \"startovanie\" objavi +12V na tenkom vodici na startri. Ak je to vsetko OK, tak by to mal byt starter. Starter sa da sa testnut tak, ze privedies +12V nejakym vodicom na konektor cievky, ale na to treba mat aspon trochu skusenosti. Hlavne vyhodena rychlost zabrzdene auto a mat na pamati, ze pri zapnutom zapalovani by si mohol auto aj nastartovat, takze pozor na prsty a ine vycnievajuce casti.... oblecenia. Ak je starter aj nadalej mrtvy, treba ho zrejme vybrat a repasovat. Ak v nom ani necvakne, tak asi cievka, ak cvakne a netoci, tak zrejme uhliky,ale to sa da s urcitostou zistit, ked sa starter rozoberie.
  25. miroja

    Pravá zadní mlhovka

    Nechcem to tvrdit na 100%, ale ak mas auto z roku 2001 (podlla popisu), tak tam bude len ECU. BSI sa podla mna do takehoto rocnika este nemontovalo. Ja by som tipoval na preruseny (nezapojeny ) vodic medzi jednou a druhou hmlovkou. Ja mam tiez funkcu len jednu hmlovku, \"druha\" je len odrazka.
×
×
  • Vytvořit...