Přejít na obsah

krtek 2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 540
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele krtek 2

  1. vzdy ma udivuje kde mate tie knizky od auta uzivatalsky manual a ci to vobec niekedy niekto cita
    • 9
  2. no co si zistil ? nejaky pokrok?
  3. skontroluj poistku(v poistkovke)od cerpadla ci neni prepalena ked je ok meraj na nej napetie(oproti kostre vozidla) pri startovani, ak tam bude napetie , treba premerat ukostrenie cerpadla (jeden z tych dvoch hrubych kabelov na cerpadle)ked to bude ok tak zostava len kabel od poistky k cerpadlu kabel od cerpadla vedie cez poistku a narazovy spinac do dvojrele ale to zbytocne predbiehas najprv kukni co ti pisem
  4. to ze ti nebzuci cerpadlo nemusi byt primarne poskodenym kabelom ,cerpadlo spina rj motora cize problem moze byt aj inde ty sa stale zameriavas len na kabel k cerpadlu ak by si meral to napetie na poistke tak by si hned vedel ci je to tym kabelom alebo treba hladat problem inde kabel ide z tej poistky na cerpadlo a ak tam nenamerias napetie pri startovani tak vies ze treba hladat inde alebo zapoj cerpadlo napriamo a startuj ked nenatocis problem v kabelu nebude
  5. to tlacitko je havarijny spinac, poistka je v poistkovej skrinke v motore dve rozdielne veci
  6. meraj na poistke cerpadla napetie ked startujes musis namerat 12 voltov tzm si potvrdis alebo vylucis spatny kabelk cerpadlu ale problem bude asi inde ak mas narazovy spinac skus ho zatlacit
  7. tam nic nezdiagnostikujes pokial klima bezi je ti dia k nicomu zbytok klimi je fyzykalny jav alebo aj chemicky (odparovanie) expanzny ventil ma na sebe termostat (to iste ako v motore) a ten reguluje ten prietok chladiva ak je ko je to jedna z moznosti priciny tvojho problemu vysusac -sluzi len na absorciu vlhkosti zo systemu aby to vo vnutri nekorodovalo ,a tiez sluzi ako zasobnik skvapalneneho media v nom by som problem nehladal kompresor- ti sluzi na vyrobu totho skvapalneneho media ten sa funkciou od klasickeho kompresora nelisi musi ten plyn stlacit na pozadovany tlak a zahriat ho na vyssiu teplotu ked ten nevladze tak neni tlak -neni zasoba kvapalneho media -nebude chladit dalsia mozna pricina tiez by mohol byt problem teoreticky v klapkach vzduchu ked mas automat klimu ze klima je ok ale automat to spatne miesa teply vzduch so studenym ale to asi nie ked ti nameral nizky tlak za kompresorom ale to by som tiez nevylucoval bolo by to treba odsledovat ci ti zenie vzduch cez vyparnik
  8. chod inam nie
  9. stejne by som ju omrkol prasa neprasa to roky nefungovalo
  10. daj to mechanikovy vymeni kompresor skontroluje spjoku ak to nepojde ostava uz len expanzny ventil, bude funkcna co by nebola je to primitivny system aspon tie starsie klimi
  11. moze to tam presmykovat teoreticky a otacky kompresora budu nizsie ako otacky remena altiku tym samozrejme mozes znizit ucinnost klimi no najlepsie je to rozobrat asi tazko odsledujes ci sa toci rovnakorycjhlo ako remen tak rychle oci nemas ty len z boku uvidis ci sa toci alebo nie asi tazko zistis ci sa to toci 900alebo 700 otaciek za minutu
  12. ved ti cely cas pisem o tom ze moze ta spojka presmykovat na tej remenici (ten kotuc co sa netoci pri vyp kompresore a toci pri zap kompresore)ale tazko ked nemas zaklady o klime a vsetko sa musi detailne vysvetovat to neni obrazok ale video a pust si ho od 3:45 minuty a pochopis ako to spina a vypina kompresor
  13. old ci new model? aha old model moze to byt kludne snimac otaciek a cerpadlo bzuci po otoceni klucika?
    • 6
  14. https://www.youtube.com/watch?v=XyyYA3n4MSc pretoc si to na 3:50 najprv je kompresor vypnuti a potom sa zapne ked sa ten stred zacne tocit na remenici
  15. da sa to viacerymy sposobmi napr to co spominas ty cvakne to alebo sledujes rucicku otackomera ked zapne kompresor rucicka zakmita tiez pri vypnuti kompresora zakmita ale najlepsie je pozerat na remenicu klimakomresoru nie zhora ale z boku od kolesa ked sa stred remenice toci je kompresor zapnuty ked sa netoci je vypnuty samozrejme pri nastartovanom motore
  16. pokial ti kompresor stale bezi ze sa nevypina a klima prestane chladit preostat mozes vylucit na 100 percent inak mas to dufam odsledovane ze kompresor ti stale bezi? pocas toho ked to prestane chladit
  17. preostat je ok co sa tyka spinaca nizkeho tlaku potom tam je este spinac vysokeho tlaku to ked sa ti klima pretlakuje tak sa zopne ten spominany spinac aby ti tlak nerozthrhol klimu (potrubia ,alebo chladic) tiez to odpoji kompresor z prevadzky ale primarne k zapnutiu klimi ti staci ten nizkotlaky spinac cize to mozes brat ze preostat je ok
  18. no ked odpojis preostat prerusis klemu medzi kontaktami nizkeho tlaku( napln klimatizacie) rj klimi vyhodnoti ze je klima prazdna a odpoji kompresor vypne elektromagneticku spojku aby sa kompresor nezadrel a ty to pocujes ako ten cvak uz som ti pisal kompresor je funkcny po elektrickej stranke ale nevies ako je na tom po mechanickej stranke to cvakanie je elektricka cast
  19. no to cvaka ta elektromagneticka spojka ta remenica na kompresore ked zapina to ti spoji klimakompresor s remenom pohonu altiku do zaberu to je ok
  20. aha vypol kompresor a z coho usudzujes ze kompresor je ok ? po elektrickej stranke je ok ale po mechanickej? moze to byt len tym kompresorom alebo tym ventilom ze to nejde zacni tou spojkou ci nepreklzava ked bezi kompresor v tom komresore mas piesty a valce ako v motore (len mensie),mechanicky stav (komresiu ) len tak nezistis to chce odbornika na klimy inak ta to moze vyjst drahsie
  21. nechapem pojem kompresor znizi otacky ved ten je pohanany od motora jedine ze presmykuje elektromagneticka spojka vtedy moze znizit otacky ale inak bud ide naplno( podla toho ake otacky toci motor) alebo stoji
  22. krtek 2

    stahovacka okien

    ok dik to dava logiku
    • 6
  23. krtek 2

    stahovacka okien

    jj to viem dik len nerozumiem preco to ide opacne ak sa niekto bastlil v elektrike bude mi to jasne rozoberiem uvidim
    • 6
  24. krtek 2

    stahovacka okien

    od kupy dvere boli menene to viem ale dalej nic neviem co sa s tym robilo len mi to potvrdte ze je to blbost( co urcite je ale u francuzov nikdy nevies )a nema to tak chodit nech to nerozoberam zbytocne
    • 6
  25. mam taky blby dotaz ide o to ze soferove okno stahujem ked spinac zatlacim dole a okno vytahujem ked spinac potiahnem hore ale spolujazdcove mi ide naopak ked spinac zatlacim okno ide hore a ked potiahnem spinac okno ide dole funguje to tak na oboch spinacoch na mojej strane tak aj na spolujazdcovej strane je to normalne? asi nie 406 2.0hdi nemux 2x ele okna vpredu
    • 6
×
×
  • Vytvořit...