zbytocne love ,staci z druhovyroby viktor reinz alebo corteco kvalitne tesnenia a kupis do 2 euri
tesnenie nemasti ,ked dojde papierove tak mozes maznut trochu ked klingeritove tak na sucho
tak ten vackovy snimac je dolezity pri starte ked motor naskoci rj motora ho uz nepotrebuje on dava udaj rj motora kedy je prvy valec v hornej (kompresnej) uvrati od toho zacne pociatok vstrekovania ak nedava impulzy rj nevie kedy zacat vstrekovat ak dava impulzy v nespravnom case zaciatok vstrekovania zacne v nespravnu dobu
vyber ten snimac nechaj ho napojeny na konektor drz ho tak aby si sa nan pozeral z boku(jeho valecek z boku) a kuskom plochaca alebo nejakym vecsim srobovakom kmitaj
pri jeho valecku napodobni proste ako ked obieha vackove koleso a nech niekto startuje ci sa motor chyti ak to chyti tak bude problem v tom zistovani hornej kompresnej uvrate rj motora skus to viackrat nemusi sa to podarit na prvy krat musis trafit impulz na zaciatok vstrekovania
napojene na dia to bolo hlasi nieco?
neviem ci sa rozumieme ja hovorim o snimaci vacky ten co je na vrchu motora a snima vackove koleso ,a nie ten na prevodovke co snima otacky zotrvacnika
a mechanicky je motor ok? pri tomto motore pri preskoceni vecsinou polame vahadla
ak je motor ok skontrolujte snimac vacky ci je dobre osadeny medzera by mala byt cca 1.2mm
tu elektriku daj pozriet urcite ale nezabudol by som na to cerpadlo a zmeral budikom ci dava spravny tlak a zvlast vo vyssich otackach ci mu tlak nepada ,to nebude nahoda s tym cerpadlom podla mna
no skus ho vycistit a rozhybat ak motor bude robit problemy(trhat)tak ho zaslepis ale asi je uz neskoro je zbetonovany pravdepodobne ,no tazko veberes uvidis v jakom stave to je
tiez si zaslepenim odstavis spalinovy vymenik (respektive uz je odstaveny)ten na foto co je napojeny na egr ,ten tiez trochu pomaha k rychlejsemu zohriatiu motora
v podstate ano ale vecsinou sa podlozka dava priamo pod egr ale mozes aj tam kde sipka ukazuje
len pocitaj s tym ze sa ti v zime bude motor pomalsie ohrievat po zaslepeni sice uz sa ti pomalsie zahrieva lebo egr je totalne zaneseny ,
hadicka tiez ok
no hladaj solenoid od egr tam ide ta hadicka
v podstate je jedno kde to zaslepis ale musis zaslepit tu stranu hadicky (po rozcvaknuti hadicky) ktora ide na solenoid aby si nestracal zbytocne podtlak v sustave