Méďo tohle téma je tu omleté pomalu tolikrát jako Letní pneu. Nicméně mám pocit, že o tom diskutují max ti, kteří to nezkoušeli.
Pokud to plexi vyleštíš tak aby na něm nebyly mikroškrábance což po smirku 1500-2000 není problém tak je výsledek takový, že postačí přibližně 2x ročně rukou lehce přeleštit pastou ( práce na max 5 minut jedno světlo ) a vypadají jako nové. Navíc na rozdíl od těch nových tam už není zvětlalá vrstva laku, které se kamínky velmi rychle ničí a tak světla tolik nestárnou. Psalo se tu i o vlivu UV na žloutnutí - opět mám zkušenost, že rychleji žloutne lakované světlo starší 5ti let než světlo vyleštěné.
Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že pokud je světlo zašlé na parabole - typicky po použití levných nebo silnějších žárovek tak s tím nikdo nic neudělá.
A ještě připomínka - Valeo a Bosch jsou OK, ale něž například Depo je lepší vyleštit staré světlo, protože tyhle Číny jsou možná levnější, ale co se týká svícení tak k ničemu.