Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. Méďo tohle téma je tu omleté pomalu tolikrát jako Letní pneu. Nicméně mám pocit, že o tom diskutují max ti, kteří to nezkoušeli. Pokud to plexi vyleštíš tak aby na něm nebyly mikroškrábance což po smirku 1500-2000 není problém tak je výsledek takový, že postačí přibližně 2x ročně rukou lehce přeleštit pastou ( práce na max 5 minut jedno světlo ) a vypadají jako nové. Navíc na rozdíl od těch nových tam už není zvětlalá vrstva laku, které se kamínky velmi rychle ničí a tak světla tolik nestárnou. Psalo se tu i o vlivu UV na žloutnutí - opět mám zkušenost, že rychleji žloutne lakované světlo starší 5ti let než světlo vyleštěné. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že pokud je světlo zašlé na parabole - typicky po použití levných nebo silnějších žárovek tak s tím nikdo nic neudělá. A ještě připomínka - Valeo a Bosch jsou OK, ale něž například Depo je lepší vyleštit staré světlo, protože tyhle Číny jsou možná levnější, ale co se týká svícení tak k ničemu.
    • 67
  2. Protože jsi asi neviděl výsledek leštění...
    • 67
  3. Jojo když budou venku. S horkovzduškou je to rozdělaný hned. Skla omyješ a vyleštíš paraboly jen tak postříkat jarovou vodou z rozprašovače a opláchnout, nepoužívat houbičku ani nic podobnýho.
    • 67
  4. To ani nemusíš, to ani špatně dopadnout nemůže... ale né rád uvidím výsledek. Jka to vypadá vevnitř nechtělo by to trochu vysmejčit i vnitřek?
    • 67
  5. kuš, to je moje vlákno
  6. U 406 pokud se dobře pamatuju nemusíš sundávat nárazník, takže asi lepší to vyndat.
    • 67
  7. No tak, hlavně pořádně obrousit, ono to svádí si mysle, že už je to hotový, ale ty ťupky tam jsou furt, takže nemilosrdně.
    • 67
  8. Šmirgl pod vodu stojí 9,- kus. Na zaleštění ti stačí Tempo nebo podobná pasta na starší laky to asi máš. Nicméně aby to bylo pěkné tak by to chtělo kopřivovej kotouč do vrtačky. Stačí samotnej a upnout ho na delší šroub. Ručně by to bylo na hrozně dlouho.
    • 67
  9. Vem to smirkem pod vodou až to bude pryč - 800 pak 1000 pak 1500 pak přeleštit.
    • 67
  10. koblih69

    Letné pneu.. ale aké?

    No asi stejně jako ty desítky vláken předtím, které se tu dají dohledat
    • 93
  11. Ty jsi leštíl, ale nebrousil co?
    • 67
  12. jo, jinak jenom připomenu, že musí být pro startování sepnutý jeden ze spínačů brzdy - nožní nebo ruční, takže vyzkoušej startování napřed s jedním a pak s druhým. Třeba je jen špatný ten spínač, nebo je jen špatně seřízený.
  13. koblih69

    virtual tuning

    Tak tady máš malej kvíz - najdi auto které je v lepším stavu?
  14. Gabriel 307: v manuálu na poslední straně je schéma. Pozice 9 je startovací relé. Spíná 12V z Baterie na startér - ty spodní kontakty (označené podle barev kabelů jako LW a GY ) musí mít po stisknutí startovacího tlačítka 12V. Vyzkoušej jeslti to tam naměříš.
  15. koblih69

    206HDI 1.4

    Pokud je vysypanej kat tak je to asi jasné...
    • 13
  16. koblih69

    tv a internet

    Nějak dlouho jsem to nezkoumal ale ais něco takovýho: http://dx.com/p/rekon-mk809-ii-dual-core-android-4-1-1-google-tv-player-w-1gb-ram-8gb-rom-tf-hdmi-bluetooth-194927
    • 30
  17. koblih69

    Letné pneu.. ale aké?

    Minimálně 1x ročně zimní a 1x letní... ale skoro ve všech modelech, v servisu a občas v pokecu... a stejně vcelku zbytečně
    • 93
  18. koblih69

    206HDI 1.4

    Člověče, nic ve zlým, ale ani v jednom z tvým příspěvků není jediný Ypsilon, porucha klávesnice?
    • 13
  19. koblih69

    Letné pneu.. ale aké?

    KUMHO máme letní i zimní na firmení Hjundéé, musím uznat, že mě příjemně překvapily. Nicméně z uvedeného bych vybral ty Barumky.
    • 93
  20. koblih69

    Takhle na dovolenou

    .... musíme pošetřit na aktivní důchod
    • 34
  21. O TP už jsem tu psal. Omylem jim byl odeslaný nový vstřik Bosch - který byl diagnostikovaný taky jako špatný. Od té doby jsem skeptický Dobré reference mám na Radu v Soběslavi, ale je dražší než TP...
    • 32
  22. Asi přenosná co?
  23. koblih69

    repase brzdoveho válce- dotaz

    Není to nic složitého, dej si pozor na pořadí dílů a bude to OK. Nicméně jak jsem psal, problémem bývá opotřebení pracovní plochy a ty nové gumičky řeši jen na chvilku. Pokud je to ale OK a jsou jen špatné gumičky pak to pomůže.
    • 8
  24. koblih69

    repase brzdoveho válce- dotaz

    U 406 to bylo dokonce \"nerozebíratelný\" musel jsem vyfrézovat drážku abych mohl vyndat tu hlavní segrovku. ALe i tak to trvalo cca hodinku. Cose týče dotýkání tak jsem to nijak nedramatizoval.
    • 8
  25. koblih69

    repase brzdoveho válce- dotaz

    1. je potřeba si uvědomit, že ta repase pomůže tak ve 30% případů. Já to dělal třeb u 406 a výsledke byl super. Gumičky jsem mazal normálně brzdovkou.
    • 8
×
×
  • Vytvořit...