Je to běžný zapojení tl071 jako komparátor, ten kondík na bázi tranzistoru je trošku prasečina (teoreticky měl být na vstupu 3 na IO) ale takle to funguje líp, bez něj to v šeru hodně kmitalo. Tim trimrem (10k) si nastavíš intenzitu, při který to bude spínat. Tranzistor můžeš dát tenhle, nebo i jiný. Relé ani nevim jaký jsem tam dal, vim jenom, že má dvoje přepínací kontakty. Třeba v GESu nebo v GME ho najdeš. Funguje to na 12V. Sletoval jsem to na univerzální desce plošného spoje (to je třeba tohle: http://www.gme.cz/cz/cu-ta019-p661-088.html )
Neni na tom nic, co by nemělo fungovat, tohle zapojení se dá použít i pro jiný věci, třeba el. termostat, stačí vyměnit fotoodpor za termistor a přispůsobit odpory na vstupy IO.
Možná se tu najde někdo šikovnější, kdo to nějak vylepší.
[upravil dne 6/9/10 Benžík]