Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. Po dvou letech používání se rozpadlo ložisko motoru. Překvapení je, že sekačka je poháněna komutátorovým motorem, s převodem ozubeným řemínkem do pomala asi 4:1. Řemínek má napínací kladku (ložisko) a napínací pružinu. Nemáte někdo náhodou návod, jak se motor montuje zpět do sekačky? Jde o to, jak \"pod motorem\" nasadit řemínek a napnout pružinu. Mně se podařilo namontovat motor, když jsem si pomohl provázkem, odklonit pružinu. Nicméně by mě zajímal správný montážní postup, jestli je na to nějaký trik, anebo montážní přípravky.
  2. P607Olda

    Jaký mobil pro manželku?

    Prozatímní výsledek: příliš široká nabídka spíše ztěžuje rozhodnutí. Zatím bez rozhodnutí. Ale i tak díky všem za informace a doporučení. [upravil dne 16.5.2012 20:49 od P607Olda]
    • 31
  3. P607Olda

    Jaký mobil pro manželku?

    Telefonovat, někdy nahlas (v autě anebo když volá někdo z rodiny a chceme se slyšet všichni). A při jednání jednoduše ztišit zvonění. Měl by mít automatický zámek klávesnice. Vždyť jsem to psal nahoře. SMS píše vyjímečně, fotí málokdy, hudbu neposlouchá vůbec, GPS nepoužívá ... atd. Telefon by mohl být např. růžový, příjemný do ruky.
    • 31
  4. P607Olda

    Jaký mobil pro manželku?

    asi do 4000, možná to ještě zkusím za body - i když tedy minule to byl dobrý vý..b.
    • 31
  5. Nabídni ho do na vrakáč Křelova, tel. 602 512 987. Nevím, kolik ti nabídne, ale má aspoň slušné jednání. O ceně ti napsal oddie. Křelov má svůj odtah, přijel by si i do Brna.
    • 64
  6. P607Olda

    Jaký mobil pro manželku?

    Dotykáč nevím. Hlavně aby to fungovalo a nevolalo to samo z kabelky.
    • 31
  7. Manželka mívala starý Samsung, růžový, ale neuměl profily - tiché zvonění, a hlasitý hovor se zapínal složitě. Tak jsme za body koupili NOKIA C5-03. Takový krám jsem ještě neviděl - velmi složité ovládání a je nespolehlivý. Dejte prosím nějaké návrhy na dámský telefon. Požadované vlastnosti: - možnost ztišení zvonění při jednání - snadné přepnutí na hlasitý poslech během hovoru A aby proboha aspoň fungoval, a ne jako ten zgarb od Nokie. Případně jednoduše napište, jaký mobil mají Vaše partnerky a zda jsou s ním spokojeny. Díky předem za odpovědi.
    • 31
  8. Rozebírat je o trpělivost, díly vymontovat, balit, chodit s balíčky na poštu a doma mít na očích ošklivý vrak. Na vrakovišti ti za to nabídne tzv. kulový, bude dělat drahoty že ti to vůbec vezme. Asi ti nic jiného nezbyde.
    • 64
  9. P607Olda

    koupě 607 s 265000 km

    jj, prodal jsem 607 se 400 t km, za měsíc měla v bazaru 125 t. Dvouhmotu ani turbo jsem neměl problém, ale praskl rozvodový řetízek a potkal se motor = 50 t. Kč [upravil dne 15.5.2012 10:28 od P607Olda]
    • 21
  10. P607Olda

    Spotřeba 5008

    Krátkodobá a dlouhodobá spotřeba
  11. P607Olda

    Kabinovy filtr

    U nohou spolujezdce vlevo je trojúhelníkový kryt, s jedním šroubem. Zkus ho odšroubovat, možná pod ním najdeš ten kryt č. 11. Pak ale nevím, proč mi v servisu vyklidili celý kastlík.
    • 34
  12. Jel jsem to, ve všední den, celkem OK, akorát okolo Rimini byla zácpa 1/2 hodiny.
    • 15
  13. P607Olda

    206ka táhne doprava

    Jestli do toho sněhu zajela trochu bokem a jestli tam byl schovaný obrubník, tak je to tím. Takže nejprve odstranit vůle a pak změřit na laserové geometrii i přední i zadní nápravu. [upravil dne 8.5.2012 22:27 od P607Olda]
  14. P607Olda

    206ka táhne doprava

    1. zkontroluj huštění pneumatik, přední pneumatiky musí být i stejně sjeté 2. Má se štelovat sbíhavost asi 0,5 mm až 1 mm dohromady přes obě kola (i když předpis tvrdí rozbíhavost, toto je osvědčené na mnoha autech s předním náhonem) 3. poloha volantu se dolaďuje tak, že se hýbe tyčkou na té správné straně a ve správném směru - je to víceméně estetická záležitost 4. a teď už to důležité - před seřizováním musí být odstraněny všechny vůle na přední nápravě a zkontrolovány i vůle na zadní nápravě 5 a další důležité - zda auto není po bouračce, a to nejen přední, ale hlavně zadní náprava, jestli není ohlé rameno. Nesjíždí to gumy? Ani zadní? Jedná se zřejmě o nějakou závadu na podvozku, protože samotné seřízení geometrie, byť na špatnou hodnotu sbíhavosti, by nezapříčinilo táhnutí auta do strany (když pustíš volant). Může taky přibržďovat jedno kolo. Pokud bys už byl v koncích, přijeď sem do Zábřeha. [upravil dne 8.5.2012 21:20 od P607Olda] [upravil dne 8.5.2012 21:21 od P607Olda]
  15. P607Olda

    Dosah DO

    Záleží na úrovni okolního rušení v místě. Znám parkoviště, kdy jsem neotevřel ani u auta, přitom dálkové fungovalo normálně. Taky je otázka pro konstruktéra, jaký dosah má mít dálkáč. Velký dosah dříve vybije baterku a také umožňuje zlodějům zachytit kód na větší dálku.
    • 8
  16. P607Olda

    Kabinovy filtr

    Já to nezapomenu. Dal jsem auto na prohlídku a výměnu po 20 000 do Artcomu. Když mi ho předali, věci z kastlíku vytažené, interiér upatlaný mastnýma rukama. Až po mém návratu zpět do servisu mi sdělili, ža mechanik vyměňoval kabinový filtr. Zavolali mechanika, aby to vyčistil. Ten přišel a začal to čistit s rukama opravdu zaolejovanýma, jak vyměňuje olej... (mám světlý interiér). Ani se mi nechce vzpomínat - čekal jsem na výměnu, ani jsem nespěchal, ale říkám jim - sedím tady ve vaší hlavní místnosti, až to bude, tak mi řekněte. Samozřejmě neřekli, auto stálo na parkovišti hotové už skoro hodinu a oni mě tam nechali čekat...
    • 34
  17. P607Olda

    Kabinovy filtr

    OldasII: návod je k nahlédnutí na stránkách peugeot.cz. Jaký máš rok výroby? Pro r.v. 10/11 mám návod v pdf. (vlastnoručně seskládaný z jednotlivých stránek)
    • 34
  18. P607Olda

    Kabinovy filtr

    Tam se toho dozvíš... že v noci bude tma a po dešti bláto... [upravil dne 7.5.2012 19:01 od P607Olda]
    • 34
  19. P607Olda

    Kabinovy filtr

    V kastlíku spolujezdce.
    • 34
  20. Měl jsi koupit celý pár. Prodávající by měl vědět, že jedno bez druhého je k ničemu. Překódovat lze, pkud jsi dobrý elektronik a máš vybavení - odpájet paměť s kódem, přečíst, nakódovat novou, připájet a přitom nic nepokazit.
    • 22
  21. P607Olda

    Problém s klimatizací ACOND AQC 12

    Krytka, která se má sundat, zasahuje i dolů do té prasklé části. Nevím kdo to lepil, ale podezírám, že při lepení přilepil k prasklé části i spodní část krytky. [upravil dne 5.5.2012 22:50 od P607Olda]
  22. koblih69: ano
    • 6
  23. P607Olda

    Spotřeba 5008

    jj, já už si svoje odzávodil v 90-tých letech. [upravil dne 4.5.2012 21:05 od P607Olda]
  24. S milivoltmetrem se dají dělat kouzla - proud 5 A na kousku kabelu vyvolá zřetelný spád napětí, takže je zřejmé, kam ten proud teče, a kam ne. Větší problém je zřejmě rozdeklovat půl auta - osvětlení, rádio, centrál. Na měření jsou dokonalé ty propichovací hroty, už jsem je tady uváděl - v izolaci udělají jen nepatrný otvor. [upravil dne 4.5.2012 20:48 od P607Olda]
    • 14
×
×
  • Vytvořit...