Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Bytové jádro - renovace?

    Mohli byste uvést, jak Vám to vyšlo cenově? oddie: švagr by to chtěl taky dělat svépomocí - je geodet - myslíš že to zvládne:)? Kolik to vyjde svépomocí - materiál a hodin práce? S tou lokalitou je to tak - kdo má peníze, staví a stěhuje se pryč. Takže perspektiva, že to za 20 let (až se nějaké rodinné poměry změní) to \"dobře prodá\", je mizivá. Chudý kraj - to není přesné - bohatí i středně situovaní existují, ale právě se odstěhovali...
    • 19
  2. Švagr bydlí v paneláku starém asi 20 let. Nyní uvažuje o renovaci jádra. Kohoutky chce v podstatě nechat na stávajících místech. Chce tam udělat prosvětlení - z kuchyně pod linkou - dát nějaké moderní luxfery - aby nemusel vždy rozsvěcet. Jedna možnost je vyzdít ho z Ytongů a instalace udělat nové. Čeká na cenovou nabídku, předpokládá asi 100 t. Prý je i možnost stávající jádro - kostru ponechat případně opravit a obložit ho (vyměnit umakart) za nějaký nový povrchový materiál. Lokalita bytu není zvlášť atraktivní - počet obyvatel v Šumperku klesá - lidi si staví domy v okolních vesnicích - takže kalkulovat na zhodnocení při budoucím prodeji není na místě. Prosím, pište jakékoli informace k tematu, aby si mohl udělat přehled. [upravil dne 8.3.2013 11:18 od P607Olda]
    • 19
  3. P607Olda

    Spotřeba 5008

    Můj je pesimistický - ukazuje 5,7, skutečnost 5,3. Měřím dlouhodobě, píšu cesťáky, tak tam se to dopočítá za celé měsíce. Odchylka je větší, když jezdím krátké trasy.
  4. P607Olda

    508 - skúsenosti.

    Zadní spoiler se dává, aby se nešpinila záď auta - odtrh proudnice. Jestli to funguje, neví nikdo.
  5. P607Olda

    Spínač s dvěma funkcemi

    Pěkné, a poučné, že přesto, že mají silné kontakty na spínačích, dodávají ještě 40 A relé. Nemůžu najít k tomu podrobný návod a schema, je tam?
    • 32
  6. P607Olda

    hustej kour od zadniho kola

    A ještě ložisko... Anebo ten plechový štít. [upravil dne 7.3.2013 19:24 od P607Olda]
    • 17
  7. Ještě jednou: Pokud se to mění při zátahu motoru anebo brždění, je to silentblok upevnění ramene. Tak to vyzkoušej! Tlumiče to nejsou. Silentblok motoru to není.
    • 16
  8. P607Olda

    Spínač s dvěma funkcemi

    Úplně nezabezpečené Už chci vidět zloděje, jak hledá tajný vypínač pod palubkou. Spíš bude zmatený.
    • 32
  9. P607Olda

    Spínač s dvěma funkcemi

    Spínač spíná zapalování, ventilátor a asi i dost jiného, takže aspoň 16 A. Tlačítko taky tak. Hledej, sbírej informace. Ostatní, pište nápady.
    • 32
  10. P607Olda

    Spínač s dvěma funkcemi

    Páčkový a tlačítko je nejjednodušší. Velmi dej pozor na proudové zatížení, abys někde nezůstal viset a hořet.
    • 32
  11. P607Olda

    Spínač s dvěma funkcemi

    U takového dotazu musíš napsat, jaké napětí a proud to má spínat. Takže až z několikátého příspěvku vysvitlo, že jde o startování. Musíš si rozmyslet, jestli použiješ dvě opakovací relé - v tom případě spínač i tlačítko stačí dvojvypínač na malý proud, např. Isostat - není problém zkombinovat, aby levá sekce byla aretovaná a pravá nearetovaná. Ruské páčkové vypínač (z tanku?) měly různé spínací kombinace a dostatečný proud, vypadají dost tuningově a mají i fosforeskující ovladač - možná by se dalo něco najít. \"BAKO\" spínače se dají seskládat, ale jsou hodně rozměrné.
    • 32
  12. P607Olda

    Sahara

    Psal jsem ti kontakt na Nečase. Doma budeš dlouho laborovat s nevalným výsledkem. Doplnění ručního spínače nepovažuji za opravu - \"auto bylo napadeno kutilem\". U Nečase to budeš mít opravené za chvilku a pan Martin ti vysvětlí funkci Bitronu (pokud tam je???) a čidel.
    • 12
  13. Pokud se to mění při zátahu motoru anebo brždění, je to silentblok upevnění ramene. Pokud to zůstává táhnout na stranu \"minulé zatáčky\", je to zatuhlé horní uložení - ale to by dělalo na obě strany symetricky.
    • 16
  14. Přední: Stačí když jedna je sjetá zvenku a druhá zevnitř, anebo jedna sjetá víc, anebo různé huštění. Přehoď vepředu L a P. Krom toho taky zkontroluj teplotu kol, i zadních, jestli jedna strana nebrzdí (může být, že zůstala viset ruční brzda na jedné straně).
    • 16
  15. Zkus ho opravit
  16. P607Olda

    zadne sedadlo sw

    No, to se musis ohnout. Nejprve nastuduj, jak se odjistuji ty fungujici a pak prijdes na to, proc to nefunguje.
    • 6
  17. P607Olda

    Zadní náprava

    Zkontrolovat vule, opravit a seridit geometrii. Opravu udela Necas v Zabrehu, geometrii Smekal v Libine. Tel. 583 411 572 a 583 233 471. Nejprve si telefonicky domluv termin.
  18. P607Olda

    generálka po 4 letech

    Celé je to o tom, kolik máš peněz a jaký je Tvůj postoj k autu (modla nebo spotřební zboží). Takže z tohoto pohledu: Pojistka - slouží těm, koho by ztráta zruinovala. Pojistka je vypočtena tak, aby pojišťovna vydělala a Ty prodělal. Zvaž krádež (garáž), své řidičské umění, atd. I sklo se odvíjí od ročního nájezdu - bude ho mít rozbité ten, kdo najezdí 60 t. ročně, ale sotva ten, kdo najede 7,5 t. ročně - bavíme se o statistice, ne o náhodě. Takže pokud jsi při penězích, tak bez pojistky. Výměny oleje - jak psali přede mnou, tedy předpis je po 1 roce (osobně si myslím, že rok a půl až dva by se svět nezbořil) Když to dáš do značkového servisu, tak provedou celkovou kontrolu a naúčtují vše, i např. dolití ostřikovače. Budeš platit 6500 Kč. Pokud bys o nechal udělat v neznačkovém, budeš platit asi 2000 Kč. Je potřeba zkontrolovat brzdové destičky a vůle v podvozku. FAP neodstraňuj - považuji to za nevhodný zásah do originality vozidla. (nechtěj po mně, abych se vyjádřil konkretněji, nechci být terčem útoku) Prodávat auto rozhodně ne, leda že máš moc peněz. Hodnota auta je teď někde na 1/2 původní ceny - ztratil bys hodně. K prodeji bývá důvod - že auto je nespolehlivé - takže si koupí nového kupuješ jistotu, že Tě nenechá stát. Anebo ten, že máš peníze a chceš moderní typ. Vzhledem, že sis minule koupil funglovku, tipuju, že máš peníze. [upravil dne 3.3.2013 17:33 od P607Olda] [upravil dne 3.3.2013 17:35 od P607Olda] [upravil dne 3.3.2013 18:14 od P607Olda]
    • 13
  19. Jeste by to mohl byt zkrat mezi kabely L a P.
    • 19
  20. Koupíš i v Mototechně, levněji.
    • 12
  21. P607Olda

    Autokoberce - fixační klipy

    http://brana.guzu.cz:8000/EShop/?Stranka=EShopDetail&Stromecek=4;9;39&Polozka=013;214124 Na požádání posílají i po jednom (např. jen řidiče)
  22. P607Olda

    Autokoberce - fixační klipy

    Koberce se dobře fixují, když zespodu nalepíš Chemoprénem suchý zip - tu tvrdou část.
  23. Cena nějak 1000, ale nejprve zkus! Tyto páčky neodcházely, a když, tak ne takto.
    • 19
  24. Zajeď na vrakáč a půjč si páčku a pak přerušovač (teď nevím, jestli je tam jeden, anebo je pro výstražné zvlášť). Zkrat v kabelech to asi nebude (i když vzadu kdoví?)
    • 19
  25. Jednou se tady řešila i zkratovaná dioda na přerušovači výstražných světel. Půjčit páčku by bylo nejlepší. Ale kdyby byla páčka vadná (mechanicky), tak bys pohybem našel polohu, kdy to zlobí a kdy ne. Tipuju něco jiného.
    • 19
×
×
  • Vytvořit...